Už mėnesį neteisėtos laisvės – ilgesnė bausmė


Vilnietė, 33 metų L. U. amžiaus, Panevėžio miesto apylinkės teismo buvo pripažinta kalta pagal gana retai taikomą LR Baudžiamojo kodekso 241 straipsnį („Kalinio pabėgimas“).

Panevėžio pataisos namuose bausmę atliekanti moteris pradingo pernai rudenį, išėjusi į gatvę valyti administracinio pastato langų. 

Nuo 2013 metų bausmę Panevėžio pataisos namuose atliekanti L. U. į laisvę turėjo išeiti 2017 metų lapkritį. Tačiau užuot kantriai atlikusi likusią bausmės dalį, nuteistoji ryžosi pabėgimui. 

Teigiamai charakterizuojamai L. U. pataisos namų administracija buvo suteikusi teisę darbo valandomis išeiti iš pataisos namų teritorijos – moteris dirbo valytoja. Tuo nuteistoji ir pasinaudojo. 

Pernai, rugsėjo 9 dieną, L. U. buvo paskirta dirbti administraciniame pastate. Prieš pat darbo pabaigą išėjusi į gatvę, ji ėmė valyti iš išorės administracinio pastato langus, tačiau netrukus valymo priemones paliko ir išėjo. 

Nors netrukus nuteistosios buvo pasigesta, o jos ėmė ieškoti ir pataisos namų darbuotojai, ir policija, bėglė buvo surasta tik daugiau nei po mėnesio. Spalio 16 dieną policijos pareigūnai ją surado viename bute Kaune, kur ji gyveno pas draugą.  

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai, metu bei teisme L. U. savo kaltę pripažino ir gailėjosi. Ji sutiko, kad būtų taikomas sutrumpintas įrodymų tyrimas, todėl teismas bylą išnagrinėjo per vieną posėdį. 

Sausio 27 dieną teismas L. U. pripažino kalta dėl pabėgimo iš įkalinimo įstaigos ir skyrė jai 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Ją subendrinus su anksčiau neatlikta bausmės dalimi, vilnietei skirta 2 metai 4 mėnesiai nelaisvės. 

Ikiteisminiam tyrimui vadovavusios ir valstybinį kaltinimą teisme palaikiusios Panevėžio apylinkės prokurorės Linos Šimonienės nuomone, nuo 2013 metų  vasaros bausmę pataisos namuose atliekančią moterį pabėgti greičiausiai paskatino laisvės ilgesys. „Greičiausiai tai buvo spontaniškas sumanymas. Į Kauną pas draugą bėglė nukeliavo pakeleivingais automobiliais“, – sakė prokurorė.

Informaciją pateikė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė (Panevėžys).

2016.01.29; 07:49

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *