Atlikto patikrinimo rezultatas – atnaujintas ikiteisminis tyrimas


Generalinėje prokuratūroje atlikus ikiteisminio tyrimo, kuris buvo pradėtas įtarus sunkius su ES paramos įsisavinimu susijusius finansinius nusikaltimus ir nutrauktas šių metų pradžioje, patikrinimą priimtas sprendimas atnaujinti jį Baudžiamojo proceso kodekso 217 straipsnio 2 d. pagrindu – t. y. paaiškėjus esminėms aplinkybėms, turinčioms reikšmės bylai išspręsti teisingai, kurios nebuvo nustatytos priimant sprendimą nutraukti ikiteisminį tyrimą.

Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiojo prokuroro Simono Slapšinsko sprendimu atnaujintas ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2014 m. balandžio mėn. įtarus, kad atsinaujinančios energetikos ir aukštųjų technologijų bendrovei įsisavinant gautą ES paramą buvo padaryti sunkūs finansiniai nusikaltimai.

Tyrimą atliko Finansinių tyrimų tarnybos pareigūnai, vadovaujant Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorui.

Šio tyrimo metu įtarimai buvo pareikšti dviem asmenims. Vieno iš jų atžvilgiu tyrimas buvo nutrauktas šių metų sausio 26 d., kitas įtariamasis savo kaltę pripažino ir šių metų vasario 1 d. teisėjo patvirtintu prokuroro nutarimu buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą nustačius vienerių metų laidavimo terminą.

Priėmus sprendimą atnaujinti ikiteisminį tyrimą, proceso dalyvių statusas yra toks, koks buvo iki panaikintų nutarimų priėmimo.

Atnaujinus ikiteisminį tyrimą bus siekiama išsamiau ištirti su galimai įvykdyta nusikalstama veika susijusias aplinkybės, įsitinkinti, kad procesiniams sprendimams priimti yra gauti visi būtini duomenys bei įvertinti, ar neturi būti plečiamas asmenų, kurių atžvilgiu atliekamas tyrimas, ratas.

Kaip jau buvo pranešta, sprendimas atlikti šio ikiteisminio tyrimo patikrinimą buvo priimtas atliekant kitą ikiteisminį tyrimą – dėl įtariamos prekybos poveikiu ir piktnaudžiavimo, kuriame įtarimai pareikšti vienos iš žiniasklaidos įmonių vadovui G. V. bei verslininkui A. Z.

Įtarimai šiems asmenims buvo pareikšti gavus duomenų apie tai, kad minėto ikiteisminio tyrimo dėl ES paramos lėšų įsisavinimo eigą galimai buvo siekiama paveikti už kyšį.

Atnaujintą ikiteisiminį tyrimą pavesta atlikti Specialiųjų tyrimų tarnybai, tyrimui vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų departamentas.

Informacijos šaltinis – Lietuvos Respublikos prokuratūra.

2016.03.18; 04:45

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *