Vilniuje aptariami tarptautinio teisminio bendradarbiavimo terorizmo bylose klausimai


Šiandien Vilniuje prasidėjo regioninė konferencija „Efektyvus tarptautinis centrinių institucijų teisminis bendradarbiavimas bylose, susijusiose su terorizmu“.

Šios Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos kartu su Jungtinių tautų Saugumo Tarybos Kovos su terorizmu komiteto bei Jungtinių Tautų Narkotikų ir nusikalstamumo biuro inicijuotos konferencijos dalyviai aptars įvairius tarptautinio teisminio bendradarbiavimo klausimus bei iššūkius, su kuriais dažniausiai susiduriama tiriant su terorizmu susijusias bylas, dalinsis savo patirtimi bei įžvalgomis apie tai, nuo ko priklauso šių procesų efektyvumas.

Į konferencijos dalyvius įžanginės sesijos metu kreipėsi Lietuvos generalinis prokuroras Darius Valys. Padėkojęs už Lietuvai suteiktą galimybę šią konferenciją surengti mūsų šalyje, generalinis prokuroras pažymėjo, kad siekiant efektyvaus terorizmo nusikaltimų baudžiamojo persekiojimo ypač svarbu užtikrinti, kad tarpvalstybinis teisinis bendradarbiavimas vyktų skandžiai ir veiksmingai. „Manau, kad šios kategorijos bylos reikalauja betarpiško ir operatyvaus užsienio valstybių institucijų darbo, tuo pačiu užtikrinant deramą žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugą, bei įvertinant aktualius nacionalinės teisės, taip pat teisminės praktikos klausimus. Nuoširdžiai tikiuosi, kad šiandien Vilniuje vykstanti ekspertinė diskusija prisidės prie efektyvaus užsienio valstybių centrinių institucijų bendradarbiavimo terorizmo bylose ir tuo pasitarnaus mūsų valstybių saugumo labui“ – sveikinimo kalboje pabrėžė D. Valys.

Į tris dienas vyksiančią konferenciją atvyko apie  50 ekspertų iš įvairių šalių ir penkių tarptautinių bei regioninių organizacijų atstovai.

Informacijos šaltinis – Lietuvos generalinė prokuratūra

2014.11.25; 10:30

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *