berluskoni

Lietuvos Valstybės saugumo departamente regimi permainų ženklai. VSD atidavė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui garsiąsias 12-a slaptų pažymų, kurių nepavyko išsireikalauti net nuo 2006 metų pabaigos.

Neseniai iš VSD atleisti aukšto rango pareigūnai A.Paukštė ir LJurgelaitis, o kiek anksčiau atleisti kai kurie kiti pareigūnai, apie kuriuos teigiama, kad jie neišvengė tam tikros neleistinos įtakos iš šalies. VSD vadovas G.Grina vykdo palaipsnių permainų planą, apie kurį jis užsiminė po paskyrimo šių metų pavasarį.

Continue reading „“Kentaurų” pinklės“

vsd_grina

Visi sako, kad Seime valdžia nebegali valdyti, o opozicija valdžios negali nuversti. Todėl sprendimai stringa. Kaip Liesio Seimo vicepirmininku negali patvirtinti, taip negali. Tačiau štai pulkininką leitenantą Gediminą Griną balandžio 1-ąją nepadoriai vieningai paskyrė VSD vadovu. Balsavo net 127 Seimo nariai. Neprisimenu, kada būtų tokia vieninga nuomonė.

Iki paskyrimo buvo žaidžiamas katės ir pelės žaidimas. Opozicija jį kažin kodėl gyrė, o valdžia buvo labai santūri. Žaidimas aiškus: dabartinei valdžiai, kuri aiškina apie tai, kad reikia depolitizuoti specialiąsias tarnybas, jokiu būdu negalima parodyti, kad tai yra jų žmogus.

Continue reading „Ką rodo vienbalsis Gedimino Grinos palaikymas Seime?“

Brezhnev

Daugelio skandalingų istorijų šleifo persekiojamame Valstybės saugumo departamente ateina ilgai lauktas permainų metas. Prezidentė D.Grybauskaitė kovo 23 dieną Seimui pateikė kandidatą į šios svarbios žinybos vadovo postą. Tai Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos (karinės žvalgybos) laikinasis vadovas Gediminas Grina. Šis pulkininkas leitenantas krašto apsaugos sistemoje dirba nuo 1992 metų, 2001-2004 metais dirbo Lietuvos kariniu ataše mūsų šalies ambasadoje Jungtinėse Amerikos Valstijoje. 2005 metais G.Grina paskirtas karinės žvalgybos vadovo pavaduotoju. Seimo frakcijų atstovai svarstys šią kandidatūrą. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos frakcijos Seime atstovai jau kovo 24 dieną pareiškė, kad pritaria G.Grinos kandidatūrai. „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos seniūnas V.Mazuronis teigia, kad iš pirmo žvilgsnio G.Grina kelia pasitikėjimą, o išsamiau pritarti ar ne jo kandidatūrai, dar bus svarstoma frakcijoje.

Continue reading „Lietuvoje įsigalėjusi brežnevizmą primenanti stagnacija“