Prezidentė suteikia leitenanto laipsnį kariūnams. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos absolventams suteikė pirmąjį karininko – leitenanto laipsnį.

Šiemet S. Daukanto aikštėje vykusioje iškilmingoje ceremonijoje Tėvynei prisiekė 41 ką tik studijas akademijoje pabaigęs kariūnas.

Pasak Prezidentės, pasižadėjimas Tėvynei – nepaprasta akimirka. Ir ypatinga, karininko dvasią stiprinanti atsakomybė. Tačiau ne akimirkai, o visam gyvenimui.

Šalies vadovė pabrėžė, kad kario profesija kelia išskirtinius reikalavimus: lyderystės, ryžto, išprusimo, gebėjimo vadovauti, valdyti modernią ginkluotę. Šalia viso to – būti moraliniu pavyzdžiu ir įkvepiančiu autoritetu visiems bendražygiams. Būtent tokių profesionalų reikia Lietuvos kariuomenei. Ji stipri tiek, kiek stiprūs ir gerai parengti jos kariai, kiek užgrūdinta jų valia ir vienybė, kiek tvirtas įsitikinimas, kad bet kuriuo metu jie yra pasirengę apginti valstybę, taikų žmonių gyvenimą.

Svarbu, kad jaunieji karininkai taps ne tik Lietuvos kariuomenės, bet ir viso Aljanso kolektyvinės gynybos dalimi. Kiekvienas savo tarnyba didins Aljanso stiprybę.

Valstybės vadovė Karo akademijos absolventams palinkėjo tapti tikrais vadais. Patikimais, stipriais ir drąsiais – tais, kurie apsisprendė būti priekyje ir pirmi atremti visus iššūkius.

Visų prisiekusiųjų jau laukia kariniai daliniai. Pusė karininkų tarnaus sausumos, likę – mokymo ir karo policijos pajėgose.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.07.07; 07:00

Vokietijos ir JAV vėliavos. Gedimino Bartuškos (ELTA) nuotr.

NATO Energetinio saugumo kompetencijos centrui Lietuvoje minint 5-ąsias įkūrimo metines, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos teritorijoje iškilmingai pakeltos naujų šalių narių – JAV ir Vokietijos – vėliavos.

„JAV ir Vokietijos prisijungimas neabejotinai padidins centro pajėgumą ir suteiks galimybę dar veiksmingiau reaguoti į energetinio saugumo iššūkius. Akivaizdu, kad tuometinio NATO generalinio sekretoriaus Anderso Fogo Rasmuseno (Anders Fog Rasmussen) pareiškimas centro inauguracijos metu apie tai, kad Vilniuje įsikūręs NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras įsteigtas tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje, yra svarbus ir šiandien“, – akcentavo užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius.

Lietuva drauge su kitomis centro narėmis ir toliau rengs mokymus bei pratybas energetinio saugumo srityje, stiprins ypatingos svarbos energetinės infrastruktūros apsaugą ir energijos vartojimo efektyvumą, o pagausėjusi NATO centro komanda Vilniuje užtikrins aukštą ekspertizės, skirtos Aljanso ir sąjungininkių poreikiams energetinio saugumo srityje tenkinti, lygį.

NATO Energetinio saugumo kompetencijos centre, prisijungus JAV ir Vokietijai, jau dirba 10 NATO ir partnerių šalių ekspertai. Anksčiau Energetinio saugumo kompetencijos centro veikloje dalyvauti savo atstovus yra delegavusios Estija, Prancūzija, Gruzija, Italija, Latvija, Lietuva, Turkija ir Jungtinė Karalystė.

NATO energetinio saugumo kompetencijos centras – tai tarptautinė NATO karinė organizacija, siekianti užtikrinti energetinį saugumą, efektyvesnį išteklių panaudojimą bei naujųjų energetinių technologijų taikymą įvairiose kariuomenės srityse.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.10.11; 00:20

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė liepos 28 -ąją Simono Daukanto aikštėje suteikė pirmojo karininko laipsnį Lietuvos karo akademijos absolventams.

Šiemet Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje studijas baigė 24-oji absolventų laida. Leitenanto laipsniai buvo suteikti 53 šios įstaigos kariūnams.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

Slaptai.lt skelbia trijų minučių trukmės videoreportažą iš Daukanto aikštėje surengtos iškilmingo rikiuotės.

 

2017.07.28; 17:26

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija – vienintelė aukštoji mokykla Lietuvoje, suteikianti universitetinį ir karinį išsilavinimą, penktadienį minės įkūrimo 25-metį.

Karo akademijos šventė

Šventiniame renginyje dalyvaus Prezidentė Dalia Grybauskaitė, krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Lietuvos kariuomenės Ordinariato apaštalinis administratorius ir Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos kariuomenės vadovybė, universitetų rektoriai, kiti svečiai. 

Lietuvos kariuomenės dieną – iškilmingas karių paradas Vilniaus Katedros aikštėje

Per 25 veiklos metus Karo akademijoje parengta ir Lietuvos karininkų korpusą papildė 23 dieninių (nuolatinių) studijų karininkų laidos: 1547 įvairių specializacijų karininkai, o kartu su tęstinėmis (neakivaizdinėmis) studijomis ir dieninių bei tęstinių studijų magistrais parengta 2470 karininkų.

Nuo akademijos įkūrimo įvairius kvalifikacijos kėlimo kursus baigė daugiau kaip 10 000 Lietuvos ir užsienio karininkų ir tarnautojų. Tarptautiniuose kursuose mokosi Baltijos šalių karininkai, žinias tobulina ir karininkai iš Ukrainos, Gruzijos, Armėnijos, Moldovos.

Šventinio renginio metu bus apžvelgiami svarbiausi Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos įvykiai per praėjusius 25-erius metus. Koncertuos akademijos choras „Kariūnas“, muzikos festivalio „Sugrįžimai“ atlikėjai, gros Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas.

Oficiali Lietuvos karo akademijos įkūrimo diena

1992 m. birželio 16 d. Vyriausybės nutarimu buvo leista įsteigti Krašto apsaugos mokyklą. Ši data ir laikoma oficialia Lietuvos karo akademijos įkūrimo diena.

1992 m. rugpjūčio 30 d. Krašto apsaugos mokyklai įteikta kovinė vėliava. Joje aukso raidėmis išsiuvinėtas šūkis „Mūsų ginklas, mūsų mokslas – Lietuvai Tėvynei“.

1994 m. Krašto apsaugos mokykla reorganizuota į Lietuvos karo akademiją.

1995 m. Lietuvos karo akademijoje atgaivinta prieškario tradicija – suteikiant pirmąjį karininko laipsnį, kardu paliečiamas absolvento petys ir ištariami žodžiai: ,,Be reikalo nepakelk, be garbės nenuleisk“.

1998 m. akademijai suteiktas Lietuvos partizanų ginkluotųjų pajėgų vado, pasipriešinimo Lietuvos okupacijai koordinatoriaus ir organizatoriaus generolo Jono Žemaičio vardas.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.06.15; 01:01

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė suteikė pirmąjį karininko – leitenanto – laipsnį Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos absolventams. Karo akademijos absolventai

Iškilmingoje ceremonijoje šalies vadovė pabrėžė, kad į karininkų gretas įsilieję jauni žmones prisiima išskirtinę atsakomybę už Lietuvą, jos ateitį ir valstybingumą. 

„Priesaikos žodžiais susiejote savo likimą su valstybės likimu – jos gynyba ir saugumu. Tai – vienas didžiausių ir garbingiausių įsipareigojimų Tėvynės labui ir kartu labai aiški užduotis. Jūs turėsite tapti vadais, kurių garbingumas, drąsa ir ryžtas bus įkvepiantis pavyzdys visiems kariams“, – sakė Prezidentė.

Šalies vadovės teigimu, pasaulyje kylant sudėtingiems saugumo iššūkiams Lietuva privalo išlikti budri, nuosekliai stiprinti savo karines pajėgas, gynybinę parengtį ir kartu su NATO sąjungininkais saugoti stabilumą euroatlantinėje erdvėje bei taikų žmonių gyvenimą.Karo akademijos absolventai

Pagal Lietuvos kariuomenės tradicijas, ceremonijoje Prezidentė kardu palietė kiekvieno karininko antpetį ir įpareigojo juos garbingai tarnauti tėvynei. Šalies vadovė jauniesiems karininkams taip pat palinkėjo būti vertiems Tėvynės didvyrių atminimo ir pratęsti ištikimybę jų idealams bei geriausioms kario savybėms.  

Lietuvos karo akademijos dvidešimt trečiąją laidą šiemet baigė 38 kariūnai ir 4 kariūnės.

XXX

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos absolventų pirmojo karininko laipsnio suteikimo ceremonijoje

Gerbiami kariai, mieli šventės svečiai,

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sveikina naujuosius Lietuvos leitenantus.Lietuvos karininkų gretos sulaukė puikaus papildymo iš mūsų karo akademijos absolventų. Priesaikos žodžiais Jūs susiejote savo likimą su valstybės likimu – jos gynyba ir saugumu. 

Tai – vienas didžiausių ir garbingiausių įsipareigojimų Tėvynės labui. Ir kartu – labai aiški užduotis.  

Ją atlikti reikės didelio profesionalumo, kurį ugdė akademija. Reikės patirties, kurios kasdien vis daugiau įgysite Lietuvos kariuomenėje. Jūs turėsite tapti vadais, kurių garbingumas, drąsa ir ryžtas bus įkvepiantis pavyzdys visiems kariams.

Pasaulis šiandien pilnas sudėtingų iššūkių. Todėl turime būti pasirengę į juos atsakyti – būti budrūs, nuosekliai stiprinti savo pajėgas, gynybinę parengtį ir kartu su NATO sąjungininkais bendromis jėgomis išsaugoti stabilumą euroatlantinėje erdvėje ir taikų žmonių gyvenimą. Iškilminga ceremonija Simono Daukanto aikštėje Vilniuje.

Mieli kariai,

Jūsų atsakomybė yra išskirtinė. Atsakomybė už Lietuvą, už jos ateitį, valstybingumą.

Tai suteikia Jūsų tarnybai kariuomenėje didžiausios prasmės. 

Tai ir garbė būti vertais Tėvynės didvyrių atminimo, pratęsiant ištikimybę jų idealams ir geriausioms kario savybėms.      

Būkite verti Lietuvos karininko vardo ir garbingai tarnaukite savo valstybei.

Visiems – ryžto, tvirtumo ir sėkmingos tarnybos!

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

Prezidento kanceliarijos nuotr.

2016.08.02; 05:02