Karininkų priesaika – išskirtinė atsakomybė už Lietuvos ateitį


Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė suteikė pirmąjį karininko – leitenanto – laipsnį Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos absolventams. Karo akademijos absolventai

Iškilmingoje ceremonijoje šalies vadovė pabrėžė, kad į karininkų gretas įsilieję jauni žmones prisiima išskirtinę atsakomybę už Lietuvą, jos ateitį ir valstybingumą. 

„Priesaikos žodžiais susiejote savo likimą su valstybės likimu – jos gynyba ir saugumu. Tai – vienas didžiausių ir garbingiausių įsipareigojimų Tėvynės labui ir kartu labai aiški užduotis. Jūs turėsite tapti vadais, kurių garbingumas, drąsa ir ryžtas bus įkvepiantis pavyzdys visiems kariams“, – sakė Prezidentė.

Šalies vadovės teigimu, pasaulyje kylant sudėtingiems saugumo iššūkiams Lietuva privalo išlikti budri, nuosekliai stiprinti savo karines pajėgas, gynybinę parengtį ir kartu su NATO sąjungininkais saugoti stabilumą euroatlantinėje erdvėje bei taikų žmonių gyvenimą.Karo akademijos absolventai

Pagal Lietuvos kariuomenės tradicijas, ceremonijoje Prezidentė kardu palietė kiekvieno karininko antpetį ir įpareigojo juos garbingai tarnauti tėvynei. Šalies vadovė jauniesiems karininkams taip pat palinkėjo būti vertiems Tėvynės didvyrių atminimo ir pratęsti ištikimybę jų idealams bei geriausioms kario savybėms.  

Lietuvos karo akademijos dvidešimt trečiąją laidą šiemet baigė 38 kariūnai ir 4 kariūnės.

XXX

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos absolventų pirmojo karininko laipsnio suteikimo ceremonijoje

Gerbiami kariai, mieli šventės svečiai,

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sveikina naujuosius Lietuvos leitenantus.Lietuvos karininkų gretos sulaukė puikaus papildymo iš mūsų karo akademijos absolventų. Priesaikos žodžiais Jūs susiejote savo likimą su valstybės likimu – jos gynyba ir saugumu. 

Tai – vienas didžiausių ir garbingiausių įsipareigojimų Tėvynės labui. Ir kartu – labai aiški užduotis.  

Ją atlikti reikės didelio profesionalumo, kurį ugdė akademija. Reikės patirties, kurios kasdien vis daugiau įgysite Lietuvos kariuomenėje. Jūs turėsite tapti vadais, kurių garbingumas, drąsa ir ryžtas bus įkvepiantis pavyzdys visiems kariams.

Pasaulis šiandien pilnas sudėtingų iššūkių. Todėl turime būti pasirengę į juos atsakyti – būti budrūs, nuosekliai stiprinti savo pajėgas, gynybinę parengtį ir kartu su NATO sąjungininkais bendromis jėgomis išsaugoti stabilumą euroatlantinėje erdvėje ir taikų žmonių gyvenimą. Iškilminga ceremonija Simono Daukanto aikštėje Vilniuje.

Mieli kariai,

Jūsų atsakomybė yra išskirtinė. Atsakomybė už Lietuvą, už jos ateitį, valstybingumą.

Tai suteikia Jūsų tarnybai kariuomenėje didžiausios prasmės. 

Tai ir garbė būti vertais Tėvynės didvyrių atminimo, pratęsiant ištikimybę jų idealams ir geriausioms kario savybėms.      

Būkite verti Lietuvos karininko vardo ir garbingai tarnaukite savo valstybei.

Visiems – ryžto, tvirtumo ir sėkmingos tarnybos!

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

Prezidento kanceliarijos nuotr.

2016.08.02; 05:02

print