Lietuvos karo akademijoje – atvirų durų dienoje dalyvaus ir sąjungininkai


Balandžio 8 d. nuo 10.00 iki 15.00 val. visi norintys galės apsilankyti Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje Atvirų durų renginiuose, susipažinti su universitetinėmis studijomis, kariniu rengimu, stojimo sąlygomis, kariūnų gyvenimu bei karininko karjeros perspektyvomis baigus akademiją.

Kartu vyks karinės technikos, ekipuotės ir ginkluotės paroda, kurioje dalyvaus ir NATO priešakinių pajėgtų bataliono kovinėje grupėje tarnaujantys Belgijos, Nyderlandų ir Vokietijos ir kariai. Taip pat susipažinti bus galima ir su Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionu, Lietuvos karo policija, Šaulių sąjunga.

Atvykusieji galės ne tik stebėti, bet ir dalyvauti specialiai jiems organizuotuose kariniuose užsiėmimuose, išbandyti kario ekipuotę. Taip pat vyks viduramžių riterių kovos, tarpukario ir šių dienų karinės operacijos. Pasirodymą surengs ir Lietuvos Policijos kinologai su tarnybiniais šunimis bei Patrulių rinktinės Raitasis būrys.

Lietuvos karo akademijos karininkai skaitys paskaitas apie tikslinį vadovavimą, pristatys, kaip Karo akademijoje ugdomas lyderis, kuris savarankiškai priima sprendimus, nuolat tobulėja, įkvėpia kitus ir kuriuo besąlygiškai pasitiki visi jam pavaldūs kariai. Žurnalistas Dovydas Pancerovas pasidalins patirtimi įgyta ne kartą lankantis Ukrainoje karo metu.

Renginio metu taip pat vyks įvairūs kariniai žaidimai, estafetės, ekskursija po Lietuvos karo akademijos teritoriją, bus galima pasivaišinti kariškomis vaišėmis, gros Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas.

Apie studijas Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje

Lietuvos karo akademija yra vienintelė mokymo institucija šalyje, rengianti karininkus Lietuvos kariuomenei, o savo studentams suteikianti kariūno statusą. Kariūnai, baigę Karo akademiją, gauna ne tik būrio vado kvalifikaciją ir pirmąjį karininko (leitenanto) laipsnį, bet įgyja ir aukštąjį universitetinį išsilavinimą. Visas studijų programas Lietuvos karo akademijoje finansuoja valstybė.

2017–2018 mokslo metais Lietuvos karo akademija siūlo dvi socialinių mokslų bakalauro programas (Tarptautinių santykių, Nacionalinio saugumo ir gynybos) ir vieną vadybos bakalauro (Gynybos technologijų vadybos) programą. Visų programų tikslas yra rengti ginkluotosioms pajėgoms vadus – lyderius, puoselėjant Lietuvos kariuomenės tradicijas, teikiant kokybišką universitetinį ir karinį išsilavinimą.

Studijų metu Lietuvos karo akademijoje kariūnams sudarytos sąlygos dalyvauti kultūriniame, sportiniame ir visuomeniniame gyvenime. Akademijos auklėtiniai gali dainuoti chore „Kariūnas“, šokti sportinių šokių kolektyve „Šokte marš“, taip pat yra sukūrę patriotinio roko grupę. Norintys gerinti savo fizinį pasirengimą, lanko įvairių sporto šakų treniruotes, siekiantys lavinti karinius įgūdžius gali dalyvauti LKA žvalgų būrelio užsiėmimuose ir kt.

Visi absolventai, įgyvendinę jiems keliamus reikalavimus, pakviečiami į profesinę karo tarnybą.

Atvirų durų diena Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vyks balandžio 8 d. 10-15.00 val. Adresas: Šilo g. 5A, Vilnius, tel. pasiteirauti: (8 5) 210 3526, 210 3523, 8 620 48976

Programa

10.00–12.00 Paskaitos (201A aud.)

10.00–10.40 – Ukrainos karo patirtis, žurnalistas D. Pancerovas

10.40–11.20 – Tikslinis vadovavimas, LKA viršininko pavaduotojas kariniam rengimui plk. ltn. V. Šerelis

11.20–12.00 – Kaip tapti lyderiu? LKA Kariūnų bataliono vado pavaduotojas mjr. P. Diliūnas

(registracija į paskaitas el. p. lina.vaitiekunaite@mil.lt)

Nuo 12.05 val. – atrankos ir priėmimo į LKA 2017 m. taisyklių, studijų pristatymas – 201A aud

12.00–15.00 Parodomoji programa (LKA stadione)

12.00 renginio atidarymas ir pristatymas

12.05 Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas

12.30 Istorinės kovos

13.00 Lietuvos karo akademijos choras „Kariūnas“

13.30 Kinologai su tarnybiniais šunimis

14.00 Operacija – „Taikinys“

14.30–15.00 kariškos vaišės

Informacijos šaltinis – Lietuvos Krašto apsaugos ministerija (www.kam.lt).

2017.04.03; 05:47

print