A. Anušauskas Kijeve susitiko su Ukrainos gynybos ministru. Mjr. Linos Jieznienės nuotr.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, penktadienį Kijeve susitikęs su Ukrainos gynybos ministru Andrijumi Taranu, aptarė saugumo situaciją Ukrainoje ir Baltijos jūros regione, Lietuvos ir Ukrainos dvišalį gynybos bendradarbiavimą, sakoma pranešime.
 
„Rusija savo veiksmais tiek prieš Lietuvą, tiek prieš Ukrainą blogina saugumo situaciją regione. Aktyvi dezinformacijos sklaida, kibernetiniai išpuoliai, agresyvūs manevrai mūsų pasienyje, pasinaudojant ir situacija kaimyninėje Baltarusijoje, skatina mus rengtis galimiems įvairiems scenarijams, todėl turime būti pasiruošę reaguoti ir atsakyti, taip pat derindami veiksmus su Ukraina“, – sakė ministras A. Anušauskas.
 
Pirmąją vizito dieną krašto apsaugos ministras išklausė Ukrainos kariuomenės vado generolo pulkininko Ruslano Chomčako saugumo situacijos Ukrainoje pristatymą.
 
„Lietuva tęs savo politinę ir praktinę paramą Ukrainai gynybos srityje. Prisidedame prie karinio švietimo sistemos reformos, specialiųjų operacijų pajėgų vystymo, NATO standartų diegimo karių rengime, transformuojant valdymo ir vadovavimo sistemą. Taip pat norime plėsti bendradarbiavimą, didinti apsikeitimą prieinama žvalgybos informacija,“ – teigė ministras.
 
Vizito metu krašto apsaugos ministras A. Anušauskas taip pat susitiko su Ukrainoje tarnaujančiais Lietuvos kariais, lankėsi Ukrainos sausumos pajėgų mokymo centre Desnoje, kur nuo 2015 m. Lietuvos kariai prisideda prie Ukrainos karių rengimo. 2017 m. Seimui patvirtinus mandatą, Lietuva vykdo nacionalinę karinę mokymo operaciją Ukrainoje.
 
Prezidento Gitano Nausėdos delegacijoje ministras taip pat dalyvavo Lietuvos-Ukrainos prezidento tarybos posėdyje, susitikime su Aukščiausiosios Rados pirmininku Dmytro Razumkovu, aplankė sužeistus Ukrainos karius karinėje ligoninėje, susitiko su karo veteranais.
 
Lietuva remia Ukrainos siekį tapti NATO nare, aktyviai plėtoja dvišalį bendradarbiavimą gynybos srityje. Lietuva savarankiškai ir kartu su sąjungininkais teikia paramą Ukrainos vykdomoms reformoms karinio profesinio švietimo srityje, padeda įsisavinti NATO standartus ir procedūras Ukrainos kariuomenėje, siekiančioje didinti tarpusavio sąveiką su NATO šalių kariuomenėmis.
 
Nuo 2014 m., Rusijai įvykdžius karinę agresiją prieš Ukrainą, Lietuvos ir Ukrainos gynybos bendradarbiavimas suaktyvėjo – Lietuva teikė materialinę ir techninę paramą Ukrainos kariuomenei, buvo pradėta vykdyti Ukrainos sužeistų karių reabilitacija Lietuvoje. Santykiai su Ukraina išlieka svarbus Lietuvos užsienio ir saugumo politikos prioritetas. Lietuva, plėtodama bendradarbiavimą su Rytų partnerėmis, stiprina saugumą regione.
 
Krašto apsaugos ministras A. Anušauskas Ukrainoje lankosi kovo 18–20 dienomis prezidento G. Nausėdos delegacijoje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.03.20; 08:21

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos vadovų susitikime, kur aptarti Bendrijos ateičiai svarbūs klausimai.

Lyderių dėmesys skiriamas bendradarbiavimui gynybos srityje, euro zonos stiprinimui, ES ekonominiam augimui, migracijos iššūkių sprendimui.

Prezidentės teigimu, Europos žmonės vertina ne vizijas, o konkrečius darbus. Rinkėjų pasitikėjimas pelnomas tik atsižvelgus į jų poreikius bei interesus. Todėl ES svarbu ne tik projektuoti saugią ir užtikrintą ateitį, bet ir siekti jos atsakingais sprendimais bei darbais.

Pagreitį įgaunantis ES šalių gynybos bendradarbiavimas turi vesti prie realių veiksmų stiprinant europiečių saugumą. Su kibernetinėmis ir informacinėmis grėsmėmis reikia kovoti ne pavieniui, o sutelktomis pajėgomis, būtina efektyviau keistis žvalgybos duomenimis, glaudžiau bendradarbiauti su NATO. Geresnė ES išorės sienų apsauga svarbi ne tik sprendžiant migracijos iššūkius, bet ir užtikrinant šalių saugumą.

Valstybių lyderiai aptarė ir ES ekonominę padėtį. Ekonomikos augimas, naujų darbo vietų kūrimas, skurdo mažinimas – svarbūs ir Lietuvos ir visos Europos žmonėms. Todėl valstybių pareiga – nuosekliai įgyvendinti struktūrines reformas, tikslingai išnaudoti europinę paramą socialinės atskirties mažinimui, vykdyti atsakingą fiskalinę politiką.

Užtikrintai Europos ateičiai reikalingi ir saugūs bei patikimi energijos šaltiniai. Todėl labai svarbu nedelsti įgyvendinant energetikos jungčių projektus, skatinti sąžiningą konkurenciją Europos dujų rinkoje ir vienu balsu kalbėtis su išorės tiekėjais.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba

Prezidento kanceliarijos (Robertas Dačkus) nuotr.

2017.09.30; 04:00

Minint Lietuvos ir Japonijos diplomatinių santykių 25-erių metų jubiliejų ir plėtojant dvišalį bendradarbiavimą gynybos srityje Klaipėdos jūrų uoste rugpjūčio 8-11 d. lankosi Japonijos jūrų savigynos pajėgų mokomųjų laivų eskadra.

Eskadrai, kuriai vadovauja kontradmirolas Hidetoshi Iwasaki, atvyko su trimis kariniais laivais su maždaug 750 Japonijos savigynos pajėgų jūrininkų ir civilio personalo. Tai pirmasis toks Japonijos mokomųjų laivų eskadros vizitas Lietuvoje.

Lietuvoje Japonijos atstovai lankėsi Klaipėdoje, Kaune, Medininkuose ir Vilniuje. Jie susitiko su Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos karinių jūrų pajėgų, Klaipėdos miesto savivaldybės atstovais, padėjo gėlių Lietuvos laisvės gynėjams Antakalnio kapinėse. Eskadros nariai taip pat svečiavosi Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje Vilniuje, Klaipėdos jūrininkų ligoninėje.

Rugpjūčio 9-10 dienomis Klaipėdos gyventojai ir svečiai turėjo galimybę apžiūrėti visus tris Klaipėdos jūrų uoste prisišvartavusius Japonijos karinius laivus: JS KASHIMA, JS ASAGIRI ir JS SETOYUKI.

O štai rugpjūčio 9-ąją Vilniaus Katedros aikštėje buvo surengtas įspūdingas tradicinių Japonijos būgnininkų ir pučiamųjų orkestro pasirodymas. Japonijos atstovai pirmiausiai atliko Lietuvos himną, grojo lietuviškus maršus.

Slaptai.lt pateikia pluoštą Vytauto Visocko nuotraukų, pasakojančių apie nepaprastai nuoširdų ir šiltą renginį, kurį Lietuvai padovanojo Japonijos jūrų savigynos pajėgų mokomosios laisvų eskadros nariai.

« 2 2 »

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

2016.08.09; 19:52