„Tarptautinė taika neįsivaizduojama, jeigu pagrindiniai politiniai ir kariniai lyderiai ir agresijos prieš Ukrainą sumanytojai išvengtų teisingumo ir liktų nenubausti. Tai tik paskatintų Rusiją ir kitus agresorius ir vėl paminti tarptautinę, taisyklėmis grįstą tvarką ir sukeltų dar didesnį pavojų mums visiems,“ – teigė užsienio reikalų ministras Kyjive įrašytame kreipimesi, skirtame Tarptautinio baudžiamojo teismo Romos statuto valstybių šalių asamblėjos dvidešimt pirmajai sesijai, kurį vyksta šią savaitę Hagoje, pranešė Užsienio reikalų ministerija (URM).
Anot URM, šioje sesijoje dalyvauja atstovai iš 123 valstybių Romos baudžiamojo teismo statuto narių, taip pat kai kurios kviestinės valstybės stebėtojų teisėmis. Sesijos metu vyksta bendrieji debatai, o taip pat svarstomas ir tvirtinamas Tarptautinio baudžiamojo teismo ateinančių finansinių metų biudžetas, praėjusių metų veiklos ataskaitos bei tariamasi įvairiais tarptautinio bendradarbiavimo klausimais.
„Agresijos nusikaltimas yra tas pirminis blogio ir tarptautinių teisės pažeidimų šaltinis, iš kurio kyla daugybė kitų, ir tik Specialusis tribunolas gali užpildyti egzistuojančias teisines spragas, tirdamas šį nusikaltimą,“ – pažymėjo Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Kyjive įrašytame kreipimesi. Jis taip pat akcentavo išskirtinį Teismo vaidmenį, tiriant karo nusikaltimus, nusikaltimus žmoniškumui ir genocidą bei pažymėjo, kad tarptautinė bendruomenė turi dėti visas pastangas, užtikrinant visišką Rusijos ir Baltarusijos politinių ir karinių lyderių atsakomybę už agresijos nusikaltimą.
2022.12.06; 07:10