Varšuva, rugsėjo 6 d. (PAP-ELTA). Lenkijos pasieniečiai paprašė Baltarusijos pasienio tarnybos paaiškinti, ką prie Lenkijos sienos veikė ginkluotas Baltarusijos kareivis su pjūklu.
 
Incidentas įvyko pirmadienio popietę, kai ginkluotas karinę uniformą vilkėjęs kaukėtas vyras kirto Lenkijos sieną ties Dubicze Cerkiewne kaimu ir mėgino pjūklu perpjauti tvorą. Stebėjimo sistemoms užfiksavus jo pastangas, į įvykio vietą buvo pasiųstas lenkų patrulis, tačiau pažeidėjui pavyko pasprukti į Baltarusiją.
 
Lenkijos sienos apsaugos tarnybos atstovė spaudai Anna Michalska trečiadienį sakė naujienų agentūrai PAP, kad Palenkės sienos apsaugos vadas antradienį išsiuntė laišką savo kolegai Baltarusijos pasienio tarnybos Bresto skyriuje ir paprašė paaiškinimų dėl Baltarusijos kareivio veiksmų prie Lenkijos sienos.
 
Pastaraisiais metais Lenkija ir kitos dvi Europos Sąjungos (ES) narės Latvija ir Lietuva patyrė migracijos spaudimą iš Baltarusijos, įsitikinusios, jog Baltarusijos sienos apsaugos pareigūnai padeda migrantams, daugiausia iš Afrikos ir Artimųjų Rytų, kirsti sienas į ES.
 
Viljama Sudikienė (PAP (EN))
 
2023.09.07; 00:30

Kumštis. Slaptai.lt nuotr.

Penktadienį Baltarusijos laikinajam reikalų patikėtiniui Lietuvoje įteikta Užsienio reikalų ministerijos nota, praneša Užsienio reikalų ministerija.
 
Šia nota išreikštas griežtas protestas dėl Lietuvos valstybės sienos pažeidimo ir sienos apsaugos infrastruktūros gadinimo atvejo, kai du asmenys šių metų rugpjūčio 22 dieną neteisėtai kirto valstybės sieną iš Baltarusijos į Lietuvą bei, galimai naudodami akumuliatorinius diskinius metalo pjūklus, nupjovė ir nugriovė ant žemės dvi iš Lietuvos pusės įrengtas vaizdo stebėjimo kamerų atramas, po to grįžo iš Lietuvos į Baltarusiją.
 
Incidentas įvyko Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos pasienio rinktinės Kabelių užkardos teritorijoje, netoli Musteikos kaimo, Varėnos rajone.
 
Užsienio reikalų ministerija griežtai pareikalavo Baltarusijos, kuo skubiau pateikti pasiaiškinimą dėl šio incidento ir imtis visų būtinų priemonių, kad ateityje tokie incidentai nepasikartotų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2023.08.26; 07:07 

Estijos vėliava. Antroji – Europos Sąjungos vėliava. Slaptai.lt nuotr.

Talinas, birželio 14 d. (ELTA). Estijos užsienio reikalų ministras Margusas Tsahkna pakomentavo dviejų Policijos ir sienos apsaugos departamento (PPA) pareigūnų, kurie per klaidą atidūrė Rusijos teritorijoje, sulaikymą, praneša portalas ERR.
 
Pasak žinybos vadovo, Estijos ambasada Maskvoje atidžiai stebi situaciją, susijusią su atsitiktinai Rusijos sieną pažeidusių PPA darbuotojų sulaikymu.
 
„Mūsų ambasada Maskvoje stebi įvykius iš tiek arti, kiek tai įmanoma. Bet iš tikrųjų šią situaciją aiškinasi Policijos ir sienos apsaugos departamentas. Paprastai tai užtrunka porą dienų, ir aš kaip užsienio reikalų ministras dabar nematau priežasčių imtis kokių nors kitų veiksmų, nes bendravimas tęsiamas, ir tai labai svarbu. Mūsų konsulas dar neapsilankė vietoje, tai taip pat užtruks. Viskas priklauso nuo Rusijos atstovų sprendimų“, – teigė Estijos užsienio reikalų ministras.
 
„Mes labai tikimės, kad artimiausiu metu situacija bus sureguliuota, ir mes susigrąžinsime savo žmones. Juk viskas, kas įvyko pasienyje, buvo žmogiška klaida”, – apibendrino M. Tsahkna.
Estijos žemėlapis
 
Pranešama, kad ketvirtadienį, birželio 15 d., numatytas Estijos ir Rusijos pasienio tarnybų atstovų susitikimas, kuriame bus tariamasi, ką daryti su sulaikytais pareigūnais.
 
Oficialiame PPA pranešime teigiama, kad antradienio popietę trys Policijos ir sienos apsaugos departamento logistai buvo nuvykę apžiūrėti pasienio ruožo, kuriame planuojami priežiūros darbai. Du iš jų, 61 ir 57 metų amžiaus vyrai, per klaidą keturračiu įvažiavo į Rusijos teritoriją ir buvo sulaikyti. Estijos pareigūnai nesipriešino, o Rusijos pasieniečiai prieš juos nenaudojo jėgos.
 
Rusijos institucijos šio incidento kol kas nekomentuoja.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2023.06.15; 06:35

Nidoje penktadienio vakarą buvo sulaikyti du ginkluoti Rusijos pasieniečiai, neteisėtai kirtę valstybės sieną.
 
Kaip LRT radijui sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vado pavaduotojas Vidas Mačaitis, pažeidimas užfiksuotas apie 23 valandą, kai Lietuvos pasieniečiai per vaizdo stebėjimo sistemas užfiksavo netoli sienos prožektoriaus žiburius. Pasieniečiai nuvyko į įvykio vietą ir sulaikė 2 asmenis, kurie, kaip paaiškėjo, yra Rusijos pasieniečiai. Jie aiškino kirtę sieną netyčia. Lietuvos pasieniečiai pristatė rusus į pasienio užkardą ir pradėjo procesinius veiksmus. Pažeidėjai Rusijai buvo perduoti apie 14 valandą Lietuvos laiku.
 
ELTA primena, kad penktadienį, kaip pranešė VSAT, Lietuvoje lankėsi Rusijos Federalinės saugumo tarnybos Pasienio tarnybos įgaliotinis Lietuvos-Rusijos valstybių sienai Nikolajus Pančenko ir Kaliningrado srities pasieniečių delegacija. Nidoje šie pareigūnai susitiko su VSAT atstovais, vadovaujamais tarnybos įgaliotinio Lietuvos-Rusijos valstybių sienai Pagėgių pasienio rinktinės vado Rimanto Timinskio.
 
Abiejų šalių pasieniečiai aptarė padėtį prie Lietuvos ir Rusijos sienos, jos apsaugą bei bendradarbiavimo priemones.
 
Incidentas Nidoje įvyko tik pasibaigus Lietuvos ir Rusijos pasieniečių susitikimui.
 
Lietuvos siena su Rusija, kuri kartu yra ir Šengeno sutarties valstybių išorės sausumos siena, iš viso yra 297,12 kilometro ilgio, iš kurių 22,23 kilometro eina teritorine jūra. Trečdalis sienos eina Nemunu. Didžiąją dalį sienos su Rusija saugo VSAT Pagėgių pasienio rinktinė, dalį ruožo apsaugos užtikrina Pakrančių apsaugos pasienio rinktinė.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.08.25; 20:34

Pirmadienį Sakartvelo ambasadorius Baku buvo iškviestas į Azerbaidžano užsienio reikalų ministeriją dėl incidento pasienyje. Tai pranešė Azerbaidžano URM spaudos tarnyba.
 
Pasak žinybos atstovų, ambasadorius buvo iškviestas dėl to, kad sekmadienį grupė asmenų, pažeidusių Azerbaidžano sieną, užpuolė pasieniečius, budėjusius prie Kešikčidago (David Garedži) vienuolynų  komplekso, ir juos užgauliojo. Iš ambasadoriaus buvo pareikalauta „atitinkamų paaiškinimų“.
 
„Apgailestaudami pažymime, kad tokie veiksmai visiškai prieštarauja Azerbaidžano ir Sakartvelo strateginės partnerystės santykių dvasiai, ir laikome tai provokacija, kuria siekiama sukelti dviejų šalių konfrontaciją“, – sakoma Azerbaidžano URM pranešime.
 
Kešikčidago (David Garedži) vienuolynų kompleksas yra dviejų šalių pasienyje. Jį sudaro uolose iškirstos olos. Dalis komplekso yra Azerbaidžano teritorijoje, dalis – Sakartvelo. Dėl to vis kyla teritorinių ginčų.
 
Nuo 1996 metų vyksta Azerbaidžano ir Sakartvelo valstybinės sienos, kurios ilgis – 480 kilometrų, delimitavimo darbai. Iki šiol suderinti 314 kilometrų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.07.16; 06:23