Šeštadienį Vienoje prasidėjo trečiasis derybų raundas, kuriame dalyvauja šalys, pasirašiusios susitarimą dėl Irano branduolinės programos. Šįkart siekiama atgal į sutartį sugrąžinti Jungtines Valstijas.
 
Iš 2015 metais pasiekto susitarimo, kuriuo apribojama Irano branduolinė programa mainais į sankcijų Iranui palengvinimą, Donaldo Trumpo vadovaujamos Jungtinės Valstijos pasitraukė 2018 metais. Nuo to laiko susitarimas yra praktiškai žlugęs.
 
Likusios susitarimo partnerės nuo balandžio pradžios derasi ir bando sutartį atgaivinti.
 
Europos Sąjungos užsienio politikos vadovo Josepo Borrello biuras paskelbė, kad apie 3 val. Vienos laiku susitiks Jungtinės Karalystės, Kinijos, Prancūzijos, Vokietijos, Irano ir Rusijos atstovai.
 
„Dalyviai tęs diskusijas dėl galimo JAV sugrįžimo į Bendrą jungtinį veiksmų planą (JCPOA) ir dėl visiško bei veiksmingo JCPOA įgyvendinimo“, – sakoma biuro išplatintame pranešime.
 
Pasak Irano užsienio reikalų ministerijos, po derybų delegacijos sugrįš į savo valstybes ir ten lauks tolesnių nurodymų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.05.02; 00:55

Krymo pusiasalio žemėlapis

Rusija pasišaipė iš JAV pareiškimo, kad Vašingtonas nepripažins Maskvos įvykdytos Krymo aneksijos, teigdama, kad JAV politika Ukrainos atžvilgiu ateityje dar gali pasikeisti.

„Žinome tas „ištikimas deklaracijas“, – sarkastiškame komentare socialiniame tinkle „Facebook“ rašė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

Atstovė teigė mananti, kad Vašingtono pozicija Krymo klausimu dar gali pasikeisti – galbūt ateityje, kai šaliai vadovaus naujas lyderis.

Pasak M. Zacharovos, Bendras išsamių veiksmų planas dėl Irano branduolinių ambicijų pažabojimo ir Paryžiaus klimato kaitos susitarimas „neseniai taip pat buvo oficiali JAV politika“, nes taip „asmeniškai nusprendė“ D. Trumpo pirmtakas Barackas Obama.

„O tada atėjo Trumpas ir nusprendė kitaip“, – trečiadienį vakare socialiniame tinkle rašė M. Zacharova.

JAV vyriausybė trečiadienį pareiškė nepripažinsianti Rusijos įvykdytos Ukrainos Krymo pusiasalio aneksijos. Toks pareiškimas padarytas D. Trumpui vis aktyviau mėginant sušvelninti pasipiktinimą, kilusį po itin prieštaringai vertinamo praėjusios savaitės susitiko su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu.

D. Trumpas trečiadienį, be kita ko, paskelbė atidedantis planuotą naują susitikimą su V. Putinu iki kitų metų. Tą jis padarė kitą dieną po to, kai Kremlius pranešė, kad V. Putinas ir D. Trumpas Helsinkyje susitarė toliau palaikyti „naudingus kontaktus“.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.07.27; 06:39

vikiliksas

Tinklaraštininkas Ričardas Silveršteinas atskleidė rafinuotą Izraelio smūgio Teheranui planą, rašo Leonardas Berberis laikraščio „Corriere della Sera” portale. 

Tai bus sukoordinuota agresija vienu metu su pavyzdžio neturinčia kibernetine ataka, kuri per keletą minučių išves iš rikiuotės „internetą, telefonus, radiją, TV, palydovinį ryšį, pluoštinės optikos ryšio linijas tarp šalies strateginių objektų“. Koks tikslas? „Irano režimas neturi žinoti, kas dedasi jo teritorijoje“. Izraelio karo prieš Teherano režimą planus atskleidė tinklaraštininkas. Ir ne šiaip koks, aiškina medžiagos autorius, o Ričardas Silveršteinas, kurį daugelis vadina Izraelio WikiLeaks‘u.

Continue reading „Tinklaraštininkas atskleidė Izraelio karo su Iranu planus”

rosan_5

Mustafa Ahmadas Rošanas – žinomas chemikas, dirbęs Irano branduolinės energijos tyrimų centre Natanze.

Jo paskutinieji tyrimai buvo susiję su branduolinės atominės bombos gamyba.

Šiandien Mustafos Ahmado Rošano (Mustafa Ahmadi Rošanas) jau nebėra tarp gyvųjų. Prieš keletą dienų jis buvo nužudytas netoli savo darbovietės. Žuvo, kai susprogo jo automobilyje paslėptas galingas sprogmuo. Per pastaruosius kelerius metus – tai jau šeštasis kruvinas atvejis Irane. Akivaizdu, kad galingos jėgos kryptingai medžioja iraniečius mokslininkus, kurie dirba branduolinės energetikos srityje. 

Continue reading „Nuodai, kulkos, bombos”