Tinklaraštininkas atskleidė Izraelio karo su Iranu planus


Tinklaraštininkas Ričardas Silveršteinas atskleidė rafinuotą Izraelio smūgio Teheranui planą, rašo Leonardas Berberis laikraščio „Corriere della Sera” portale. 

Tai bus sukoordinuota agresija vienu metu su pavyzdžio neturinčia kibernetine ataka, kuri per keletą minučių išves iš rikiuotės „internetą, telefonus, radiją, TV, palydovinį ryšį, pluoštinės optikos ryšio linijas tarp šalies strateginių objektų“. Koks tikslas? „Irano režimas neturi žinoti, kas dedasi jo teritorijoje“. Izraelio karo prieš Teherano režimą planus atskleidė tinklaraštininkas. Ir ne šiaip koks, aiškina medžiagos autorius, o Ričardas Silveršteinas, kurį daugelis vadina Izraelio WikiLeaks‘u.

Tinklaraštininkas išklojo savo portale slapto dokumento, skirto saugumo kabinetui, kuris priima šaliai gyvybiškai svarbius sprendimus, fragmentus. Pasak tinklaraštininko, dosjė jam pateikė šaltinis, tvirtinantis, kad „Bibi (Izraelio ministras pirmininkas Benjamin Netanyahu) ir Barakas (Ehud Barak, šalies gynybos ministras) nusiteikę labai rimtai“.

Taigi, konkrečiai – planas. Pirmajame etape numatoma pritaikyti naujausias technologijas, kurios išvestų iš rikiuotės Irano infrastruktūras ir raketines bazes Horamabade ir Isfahane. Elektrinės, sakoma dokumente, bus paralyžiuotos dėl trumpojo sujungimo, sukelto panaudojus šaudmenis iš anglies vandenilio pluošto. Antrasis etapas: „Iš Izraelio povandeninių laivų, esančių Persijos įlankoje, bus paleista dešimtys nuotolinių (300 km) balistinių raketų su sustiprinta priešakine dalimi, sukonstruotų specialiai prasiskverbimui į gilumą“.

Žinoma, kad didelė dalis Irano branduolinių objektų išdėstyta po žeme, jų neįmanoma sugriauti paprastomis bombomis, be to, tuose objektuose naudojamas izoliuotas interneto tinklas, rašo straipsnio autorius.

Trečias etapas: „Valdymo ir komandų sistemoms, tyrimo centrams ir gyvenamiesiems kompleksams, kuriuose gyvena urano sodrinime dalyvaujantis personalas, išvesti iš rikiuotės bus panaudotos sparnuotosios raketos“, – sakoma dokumente. Iškart po to Izraelio žvalgybinis palydovas TecSar praskris virš Irano teritorijos, kad įvertintų objektams padarytą žalą. Informacija bus perduota Izraelio lėktuvams, jau esantiems ore ir skrendantiems link Teherano.

Lėktuvai aprūpinti technika, apie kurią nieko nežinoma plačiajai visuomenei ir „net mūsų sąjungininkams amerikiečiams“, „ji nematoma rodarams“. Lėktuvai skris į Iraną užbaigti misijos – sutriuškinti konkrečius objektus pagal sąrašą. Užduotis aiški: sunaikinti Irano branduolinį potencialą ir išvengti Irano kontrpuolimo, sunaikinant raketų pozicijas, apibendrina leidinys.

Šaltinis: Corriere della Sera

2012.08.17

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *