Rusijos valdžia savo retorika, buvimu tarptautinėje arenoje iš tikrųjų siekia išsikovoti Rusijos gyventojų pasitikėjimą, rašo Ramas Etvarea laikraštyje Le Temps.

„Europos „Rytų partnerystės“ viršūnių susitikimo nesėkmė dėl Ukrainos atsisakymo pasirašyti asociacijos susitarimą nebuvo netikėta, – tvirtina autorius. – Dar savaitę iki aukščiausio lygio susitikimo Ukrainos prezidentas paskelbė, kad stabdo susitarimo su Europa pasirašymo procesą.

Tačiau baigiamojoje spaudos konferencijoje Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barrosas atrodė įsiutęs. Net artimiausi bendradarbiai niekada nebuvo jo tokio matę. J.M.Barrosas pareikalavo, kad Maskva liautųsi spaudusi šalis, su kuriomis ES ketina užmegzti santykius, nors jos kada nors ir buvo Rusijos sąjungininkės“.

Continue reading „Rusija nebekelia baimės“

Lietuvos ambasadorius Maskvoje Renatas Norkus interviu žiniasklaidai pareiškė, kad Rusijos puolamųjų pajėgų didinimas Kaliningrado srityje kelia susirūpinimą Lietuvai ir nestiprina pasitikėjimo Euroatlanto regione.

Ambasadorius Renatas Norkus pabrėžė, jog Vilnius atidžiai stebi situacijos raidą Rusijoje. Ambasadorius pažymėjo, kad Lietuva nerimauja dėl augančio karinio potencialo Kaliningrade, kiekvienais metais didėjančio Rusijos karinio biudžeto, plataus masto karinių pratybų netoli Lietuvos sienos.

Continue reading „Vilnius susirūpinęs didėjančia Rusijos karine galia“

ccczzzvvv

“Komanda B” – tai nepriklausomų ekspertų grupė, kuri turėjo neribotą priėjimą prie slaptos informacijos ir kuriai buvo iškeltas uždavinys įvertinti CŽV parengtą pranešimą apie Sovietų karinę galią.

Nepriklausomo recenzavimo organizacijos idėja gimė dėl nesutarimų, kilusių žvalgybos bendrijoje po to, kai ten nukeliavo CŽV pranešimas su išklotinėmis apie sovietų 1975 metų strateginę galią. Admirolas Džordžas V. Andersonas – jaunesnysis (George Whelan Anderson), prezidento konsultacinės tarybos išorės žvalgybos klausimais vadovas, pareiškė, kad rusų galia pranešime deramai neįvertinta.

Reaguodamas į tai, prezidentas Fordas nusprendė atlikti nepriklausomą CŽV informacijos recenzavimą, ir tam buvo sudaryta “Komanda B”.

Continue reading „Iš žvalgybos enciklopedijos: paslaptingoji Amerikos “Komanda B”“