Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Visuomenės informavimo grupė pateikė patikslintą informaciją apie koronavirusu užsikrėtusio asmens – mediko iš Ukmergės – darbovietę. Naujame pranešime nebeminima, kad medikas dirbo Kauno klinikų skubios pagalbos skyriaus konsultuojančiu gydytoju ir Vilniaus „Kardiolitos“ klinikoje.
 
Tarp kovo 19 dieną jau nustatytų koronavirusu apsikrėtusiųjų asmenų – medikas iš Ukmergės, dirbantis Ukmergės ligoninėje. Tikėtina, kad asmuo turėjo tiesioginį kontaktą su kolegomis, anksčiau keliavusiais Italijoje, Egipte, Afrikoje ir Dubajuje.
 
Šiuo metu asmuo izoliuotas ir gydomas Santaros klinikose.
 
Minėtieji užsienyje keliavusieji mediko kolegos ir kartu su asmeniu gyvenantys šeimos nariai taip pat atvyko į Santaros klinikas ir tiriasi dėl galimo užsikrėtimo koronaviruso infekcija. Išsiaiškinta, kad asmuo turėjo kontaktą ir su kitais giminaičiais, tad jie vertinami kaip dideles rizikos sąlytį turėję asmenys, su jais bendrauja NVSC specialistai. Detalesnė informacija bus pateikta vėliau.
 
Medikas dirba Ukmergės ligoninėje. Šiuo metu nustatyta virš pusantro šimto galimų jo turėtų kontaktų, šis skaičius ir aplinkybės tikslinami.
 
Ukmergės ligoninės administracija informuota apie būtinus prevencinius veiksmus, toliau bus bendraujama su kiekvienu sąlytį turėjusiu asmeniu. Pirminiais duomenimis, darbovietėje vyko posėdis ir mokymai, darbuotojai bus informuoti apie tolimesnius sprendimus ir eigą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.03.20; 00:05

Vokietijoje po 2-3 mėnesių užsikrėtusiųjų naujuoju koronavirusu skaičius gali išaugti iki 10 milijonų, jeigu piliečiai nesilaikys šalies vyriausybės nustatytų taisyklių. Tai trečiadienį per spaudos konferenciją pranešė Roberto Kocho virusologijos instituto vadovas Lotharas Wieleris.
 
„Vykdykite Vokietijos vyriausybės reikalavimus. Virusą perduoda tik žmogus žmogui“, – cituoja jo žodžius televizijos kanalas NTV. „Priešingu atveju mes po 2-3 mėnesių galime turėti iki 10 milijonų infekuotųjų“, – įspėjo specialistas.
 
„Bet jeigu mes laikysimės visų nurodymų, tai sustabdysime susirgimo plitimą“, – įsitikinęs L. Wieleris. Anot jo, pirmiausia reikia reguliariai plauti rankas, laikytis 1,5 metro nuotolio tarp žmonių viešose vietose, apskirtai mažinti socialinių kontaktų skaičių.
 
Vokietijoje naujuoju koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius viršijo 9 tūkstančius, 26 infekuotieji mirė.
 
Praėjusių metų pabaigoje Kinijos Uhano mieste prasidėjęs naujojo koronaviruso sukeliamo susirgimo protrūkis išplito į daugiau kaip 130 šalių, Pasaulio sveikatos organizacija jį pripažino pandemija. Naujausiais duomenimis, pasaulyje koronavirusu užsikrėtė daugiau kaip 190 tūkstančių žmonių, apie 8 tūkstančius mirė.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.03.18; 13:20