Nacionalinis visuomenės sveikatos centras – silpnoji grandis


Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė teigia, kad Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) veikla bei nesugebėjimas atrasti užsikrėtusio žmogaus kontaktų yra viena didžiausių pandemijos suvaldymo problemų.
 
„Mes vis dar neatsekame kontaktų. Jų yra tiek daug, kad, anot ekspertų, jei tau pakyla temperatūra, tai – 50 proc. tikimybė, kad tau yra koronavirusas. Virusas taip išplitęs šalyje, kad mes nežinome, neatsekame kontaktų. Kai buvo 100, buvo galima atsekti kontaktus ir nereikėjo uždaryti visų verslų ir visos valstybės. Dabar visiškai nevaldoma situacija. Manau, NVSC veikla yra didžiausia silpnoji grandis“, – „Žinių radijui“ sakė A. Armonaitė.
 
„Pamatėme ir NVSC neapskaitytas mirtis. Mes kurį laiką girdime ponios Lingienės komentarus ir panašiai. Tačiau ten yra ir viso NVSC vadovas, aš nežinau, ar kas nors žino, kad jis yra. Norėtųsi, kad jis atsakytų, kodėl yra tokia situacija. Sutinku, kad buvo objektyvių aplinkybių, nes institucija buvo per silpna. Per mažai žmonių dirbo ir nebuvo finansavimo, nes nesitikėjo, kad čia tokią milžinišką pandemiją reikės valdyti, bet vis dėlto, juk ne pirmą mėnesį sukasi koronavirusas“, – teigė ji.
 
ELTA primena, kad, skaitmenizuojant NVCS duomenis, rastos 804 neapskaitytos mirtys. Nustatyta, kad neapskaičiuotos 324 mirtys dėl COVID-19 ir 480 mirčių dėl kitų priežasčių, tačiau mirusieji sirgo koronavirusu.
 
Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys trečiadienį teigė, kad jo neįtikino NVSC direktoriaus Roberto Petraičio paaiškinimai dėl rastų 804 neapskaitytų mirčių.
 
„Visą krizės laikotarpį kartojosi netikslumai dėl įvairių statistinių dalykų. Ypač susiję su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro veikla. Manęs, kaip ministro, tai netenkina. Todėl buvau susitikęs su institucijos vadovu ir kalbėjome apie įvairias praktines veiklos problemas. Susitikimo metu aš nebuvau įtikintas atsakymais, todėl paprašiau, kad institucijos vadovas man raštu pateiktų išsamų situacijos vertinimą dėl nustatytų 804 neapskaitytų mirčių. Kad pateiktų situacijos susidariusias aplinkybes ir priežastis“, – po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė A. Dulkys.
 
Tuo metu NVSC Eltai antradienį teigė, kad mirčių statistikos neatitikimai atsirado ne dėl NVSC kaltės.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.31; 10:52
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *