Šiaulių respublikinėje ligoninėje. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Lapkričio 27-ąją, Lietuvoje patvirtintas 2121 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejis. 565 iš jų registruoti Vilniaus, 334 – Kauno, 227 – Klaipėdos, 225 – Šiaulių, 175 – Panevėžio, 198 – Alytaus apskrityse, informuoja Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).
 
Dar 114 infekcijos atvejų patvirtinti Telšių, 113 – Utenos, 98 – Marijampolės ir 58 – Tauragės apskrityse. 14 atvejų kol kas dar nėra priskirti jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo. Kuriems regionams priskirti šiuos atvejus, paaiškės po epidemiologinio tyrimo, pažymima NVSC pranešime.
 
Šiuo metu atlikta 1213 atvejų epidemiologinė diagnostika, likusių – dar atliekama šeštadienį.
 
Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, registruota 215.
 
Praėjusią parą atvejai fiksuoti protrūkiuose
 
Praėjusią parą registruoti koronaviruso atvejai, susiję su protrūkiais Jonavos Pirminės sveikatos priežiūros centre, LSMU Kauno ligoninės padaliniuose, Kėdainių ligoninėje, Klaipėdos Jūrininkų ligoninėje, Kelmės ligoninėje, Šalčininkų ligoninėje.
 
Taip pat praėjusią parą patvirtinti koronavirusinės infekcijos atvejai, susiję su protrūkiais Kazio Griniaus slaugos namuose, Palangos miesto globos namuose, Gargžduose įsikūrusiuose Viliaus Gaigalaičio globos namuose, Šilalės rajono Kaltinėnų parapijos senelių globos namuose, Telšių rajono Varnių palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje, Kazlų Rūdos socialinės paramos centre, kur iš viso jau registruoti 26 infekcijos atvejai.
 
Be to, ir toliau fiksuoti atvejai, susiję su protrūkiais Marijampolės pataisos namų Kybartų sektoriuje, kur infekcija iš viso patvirtinta jau 54-iems asmenims. Taip pat praėjusią parą registruoti koronavirusinės infekcijos atvejai, susiję su protrūkiu Marijampoles pataisos namuose – iš viso čia jau patvirtinti 26 COVID-19 ligos atvejai.
 
Nauji protrūkiai penktadienį registruoti Varėnos ligoninėje, taip pat – Varėnos socialinių paslaugų centre, Zarasų socialinės globos namuose.
Be to, naujas protrūkis praėjusią parą fiksuotas Šalčininkų rajono šeimos ir vaiko gerovės centre, kur infekcija patvirtinta 7-iems šios įstaigos auklėtiniams.
 
Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu NVSC turimais duomenimis, registruota 245.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.11.29; 08:00

Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaras. EPA – ELTA nuotr.

Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaras pareiškė neketinąs skiepytis nuo koronaviruso. Kai tik bus gautas kompetentingų kontrolės institucijų leidimas, jo vyriausybė „iš karto“ ims rūpintis vakcinos pirkimu ir padalijimu, sakė J. Bolsonaras. Jis teigė esąs tikras, kad prievolės skiepytis nebus. Kartu prezidentas pridūrė, kad pats nesiskiepys. „Tai mano teisė“, – pabrėžė jis.
 
J. Bolsonaras sulaukia didelės kritikos dėl savo reakcijos į koronaviruso krizę. Jis vis menkino viruso pavojų, priešinosi griežtoms karantino priemonėms ir gyrė antimaliarinį preparatą hidroksichlorokiną, nors, anot tyrimų, jis nepadeda gydyti Covid-19.
 
Liepos pradžioje 65-erių J. Bolsonaras pats užsikrėtė koronavirusu. Paėjusiais mėnesiais virusas nustatytas ir pusei jo kabineto narių.
 
Brazilija yra antra labiausiai pandemijos paveikta šalis po JAV. Čia virusas jau pražudė per 170 000 žmonių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.11.28; 06:00

Šiaulių ligoninės medikams, kovojantiems su koronavirusu, krūviai vis didėja. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Pagal sergamumą koronavirusu šalies vidurkį dvigubai lenkiantys Šiauliai tapo rimtu iššūkiu vietos medikams. Respublikinė Šiaulių ligoninė nuolat didina lovų, skirtų užsikrėtusiems gydyti, skaičių, tačiau baiminamasi, kad nestiprinant visuomenės gyvenimo ribojimų, pajėgumai gali išsekti.
 
„Ištraukėme blogą loterijos bilietą. Miestas vėl tapo koronaviruso židiniu. Per pastarąsias dvi savaites turėjome 1400 susirgimo atvejų 100 tūkstančių gyventojų. Tai yra didžiausias rodiklis Lietuvoje, o šalies vidurkį pagal sergamumą viršijame du kartus. Turint tokią aplinką, atitinkama yra ir ligoninės situacija, patiriame didžiulį spaudimą“, – sakė Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika.
 
Ribojimų per mažai
 
R. Mažeikos teigimu, didžiausią nerimą kelia tai, kad pastarųjų septynių parų užsikrėtimų augimas, lyginant su praėjusia savaite, yra apie 16 proc.
 
„Taigi užsikrėtusiųjų sparčiai daugėja, o apie 5 proc. jų patenka į ligoninę. Šiomis dienomis per parą daugiausiai buvome priėmę 21 pacientą, vidutiniškai per dieną hospitalizuojame 14-15 žmonių. Tokie skaičiai mums yra milžiniškas krūvis“, – pažymėjo ligoninės vadovas.
 
Pasak R. Mažeikos, šiuo metu koronaviruso pacientų gydymui ligoninėje yra skirti 5 skyriai, kai dar neseniai buvo vienas.
 
„Dabar yra 120 lovų, iš jų 19 intensyvios reanimacijos skyriuje, bet jų greičiausiai nepakaks, tad artimiausiu metų reanimacija išsiplės dar 14 lovų. Su koronavirusu dirba visi mūsų gydytojai, pasiskirstę pagal kompetenciją ir patirtį, tad pajėgumai įtempti iki maksimumo, – teigė direktorius.
 
Ligoninės vadovo teigimu, toks režimas susijęs su didele rizika, mat iškrinta patys medikai.
 
„Per savaitę, profilaktiškai testuojant mūsų personalą, nustatėme net 65 užsikrėtimus koronavirusine infekcija. Dažniausiai užsikrečiama už ligoninės ribų, tiesiog miestas serga, o tada virusas atnešamas į darbovietę, – sakė R. Mažeika. Anot jo, kadangi epidemiologų prognozės nieko gero nežada, ligoninė ruošiasi dar didesniems krūviams.
 
„Šiuo metu visame Šiaulių regione turime paruošę 340 lovų, įskaitant mažesnes Plungės, Mažeikių, Kelmės, Raseinių ligonines. Joms krūvis taip pat neabejotinai didės, tačiau svarbiausia, kad būtų kam tuos pacientus gydyti“, – pabrėžė R. Mažeika.
Jo, manymu, virusas išplito, nes priemonės pandemijai užkardyti pasirodė neefektyvios.
 
„Matau vienintelę išeitį – visuomenės gyvenimo ribojimų didinimą, atsižvelgiant į sergamumą. Lietuvoje, lyginant su kitomis šalimis, jie per maži. Tuo pat metu reikėtų didinti testavimo apimtis ir prieinamumą, įskaitant profilaktinius tikrinimus. Naujajai sveikatos sektoriaus vadovybei čia teks dideli iššūkiai, ne tik valdant pandemiją, bet ir apskritai stiprinant sveikatos sektorių, mažinant joje politikos ir biurokratijos įtakas“, – sakė R. Mažeika.
 
Viruso pasekmės užsilieka ilgam
 
Didžioji dalis užsikrėtusiųjų koronavirusu Šiaulių ligoninėje guldomi į Infekcinių ligų skyrių.
 
„Mūsų skyrius ėmė plėstis nuo spalio pradžios. Šiomis dienomis COVID-19 pacientų skaičius skyriuje vyrauja nuo 80 iki 100, didžioji dalis gydosi pas mus, dalį perkeliame į atramines regiono ligonines, dalis pasveiksta, dalis, deja, miršta. Žmonės miršta po kelis kas savaitę“, – sako skyriaus vedėjas Aidas Kaušas.
 
Infektologo teigimu, specifiniam koronaviruso gydymui naudojamas vienintelis patvirtintas antivirusinis vaistas remdesiviras.
 
„Deja, stebuklų jis nepadaro, tik pagreitinta sveikimą ir gulėjimo ligoninėje trukmę, bet tai nėra tas vaistas, kuris per kelias dienas panaikina dusulį ir kitus simptomus. Juo labiau kad praktiškai visus pacientus turime gydyti ir nuo gretutinių ligų, nuo plaučių uždegimo. Tam reikia nemažai laiko. Jei virusas lengvesnės formos, paprastai pakanka 5-6 dienų stacionarinio gydymo, o pacientas sveikti baigia namuose. Jei sunkesnės pneumonijos, tuomet reikia dviejų savaičių ar net mėnesio“, – sakė medikas.
Šiaulių respublikinė ligoninė. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
 
Jis pažymėjo, kad pastaruoju metu į ligoninę tenka guldyti vis jaunesnius pacientus, daugiausia nuo 40 metų, daugiau vyrus.
 
„Ypač virusas pavojingas tiems, kurie serga cukriniu diabetu, yra nutukę. Apskritai koronavirusas bjaurus dar ir tuo, kad nors dauguma ligonių pasveiksta, tam tikrų pasekmių jis negali atsiratyti ilgai. Tyrimais pagrįstų duomenų dar nėra, bet plaučių pažeidimas, priklausomai nuo gretutinių ligų, be pasekmių nelieka: sunkesnis kvėpavimas, nuovargis, bendras silpnumas gali varginti dar ilgai“, – sakė A. Kaušas.
Infektologas nesiryžo prognozuoti, kaip situacija kis toliau, bet kol neturėsime savo rankose vakcinos, virusas vešės.
 
„Privalome laikytis bendrųjų taisyklių, dviejų metrų atstumas, kaukių dėvėjimas ir rankų dezinfekcija, tai išties efektyvu ir nieko geresnio nėra sugalvota. Žinoma, užsikrėtusiųjų greičiausiai daugės, dauguma gydysis namuose, dviejų tūkstančių per dieną į ligonines nesuguldysi, tad didelė atsakomybė tenka šeimos gydytojams. Ką vertėtų žinoti gydantis namuose? Kuo dažniau kontaktuoti su gydančiu mediku, temperatūrą mušti tik tuomet, jei yra 38 laipsniai ir daugiau, o jei karščiavimas trunka ilgiau nei savaitę, nepraeina kvėpavimo sunkumai, jau būtina kviestis greitąją“, – patarė medikas. 
 
Iš skeptiko tapo realistu
 
Šiomis dienomis Šiaulių ligoninės Infekcinių ligų skyriuje beveik visos vietos užimtos. Su skyriaus vedėju aplankėme keletą COVID-19 pacientų. 48 metų Ina, tos pačios ligoninės medicinos seselė, užsikėtė lapkričio pradžioje, skyriuje guli jau dvidešimt dienų.
 
„Dėl plaučių uždegimo paūmėjimo reanimacijoje pragulėjau savaitę, dar dvi savaites skyriuje, jau kiek laiko praėjo, bet iki šiol jaučiuosi blogai, dėl bendro silpnumo praktiškai prikaustyta prie lovos. Atsibodo juodai“, – sakė Ina.
 
Pacientė atkreipė dėmesį, kad jos vyras buvo didelis koronaviruso skeptikas. „Kiek ironiška, kaip kardinaliai apsivertė jo požiūris, jis dabar aplinkiniams aiškina apie realius viruso pavojus. Apskritai, kalbant apie visuomenėje sklandančius mitus, neturiu komentarų. Tas pats yra kalbėti, kad mėnulio nėra, nes ten nebuvau“,– sakė Ina.
 
Šiaulių respublikinėje ligoninėje. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Kitoje palatoje gulintis ir prie deguonies kaukės prijungtas 58-ių Stasys prisipažino, kad buvo ištrauktas iš mirties nagų.
 
„Jei ne personalas, kuriems esu be galo dėkingas, manęs jau nebebūtų. Tokiomis sąlygomis jie čia dirba pasigerėtinai“, – sakė koronavirusu užsikrėtęs vyras. Stasio teigimu, nors ligoninėje guli jau ne pirmą savaitę, iki šiol nueiti iki tualeto jam yra didžiausias žygdarbis
„Neduok Dieve, niekam tokios patirties nelinkėčiau. Žmona, tiesa, persirgo namie, jai buvo lengviau, mes vyrai, deja, esame silpnoji lytis“, – sakė Stasys. Dabar labiausiai jį vargina ne tik vis dar labai prasta sveikata, bet ir vienišumo jausmas. „Kol gulėjau reanimacijoje, artimieji patyrė tikrą košmarą ir iki šiol manęs nemato, lankyti mus yra uždrausta“, – teigė Stasys.
 
Praėjusią parą Šiaulių apskrityje fiksuoti 266 susirgimai COVID-19, mirė trys žmonės, priklausę 70-79, 80-89 metų amžiaus grupėms.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.11.27; 15:30

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 2339 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 595 iš jų registruoti Vilniaus, 470 Kauno, 299 Klaipėdos, 266 Šiaulių, 203 Panevėžio, 167 Marijampolės apskrityse. Dar 91 infekcijos atvejis patvirtintas Alytaus, 85 Tauragės, 78 Telšių ir 74 Utenos apskrityse. 11 atvejų kol kas dar nėra priskirti jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo. Kuriems regionams priskirti šiuos atvejus, paaiškės po epidemiologinio tyrimo.
 
Šiuo metu atlikta 1044 atvejų epidemiologinė diagnostika, likusių – atliekama šiandien. 
 
Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, registruota 225.
 
Praėjusią parą atvejai fiksuoti protrūkiuose
 
Ketvirtadienį registruoti koronaviruso atvejai, susiję su protrūkiais Kauno klinikų padaliniuose, LSMU Kauno ligoninėje, Kėdainių ligoninėje, Klaipėdos Jūrininkų ligoninėje, Šilutės ligoninėje, Švėkšnos vaikų globos namų šeimynoje „Gilė“. Taip pat toliau fiksuoti atvejai, susiję su protrūkiu Šakių ligoninėje, Marijampolės ligoninės Psichikos ligų skyriuje, Tauragės, Šilalės ligoninėse.
 
Be to, praėjusią parą, epidemiologų vertinimu, patvirtinti atvejai, susiję su protrūkiu Kazlų Rūdos ligoninėje, kur per pastarąsias dienas iš viso registruoti 24 infekcijos atvejai, iš kurių 22 – Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje. Taip pat praėjusią parą registruoti ir koronaviruso atvejai, siejami su protrūkiu Kazlų Rūdos socialinės paramos centre, kur iš viso šiuo metu patvirtinta 19 infekcijos atvejų.
 
Tuo metu, Šilalės rajone esančiuose Kvėdarnos parapijos senelių globos namuose praėjusią parą patvirtinta 11 koronaviruso atvejų, iš kurių 10 yra gyventojai ir 1 darbuotojas.
 
Telšių rajone įsikūrusiuose Dūseikių socialinės globos namuose praėjusią registruoti 8 koronavirusinės infekcijos atvejai. Visi asmenys yra šių namų gyventojai.
 
Taip pat praėjusią parą 29 COVID-19 ligos atvejai patvirtinti Marijampolės pataisos namų Kybartų sektoriuje. Šiuo metu turimais duomenimis, iš viso registruotas 51 su šiuo protrūkiu susijęs atvejis.
 
Naujas protrūkis praėjusią parą registruotas Pakruojo rajone veikiančiuose Linkuvos socialinės globos namuose, kur patvirtini 8 koronaviruso atvejai, iš kurių 6 yra darbuotojai ir 2 įstaigos globotiniai.
 
Taip pat naujas protrūkis fiksuotas Radviliškio pagalbos šeimai centre, kur infekcija patvirtinta 4 centro lankytojams.
 
Naujas protrūkis fiksuotas Jonavos rajone veikiančiame audinių ūkyje, kur COVID-19 infekcija praėjusią parą patvirtinta 2-iems šio ūkio darbuotojams. Iš viso šiuo metu registruoti 3 susiję koronaviruso atvejai.
 
Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruota 215. 
 
Lietuvoje – dar 22 mirties nuo koronaviruso atvejai
 
NVSC praneša, kad iš gydymo įstaigų praėjusią parą gauta informacija apie 22 mirties nuo koronaviruso atvejus, asmenys turėjo gretutinių susirgimų. Šiuo metu infekcija yra pasiglemžusi 471 gyvybę.
 
5 mirties atvejai registruoti Kauno apskrityje. Asmenys priklausė 80-89-erių ir 100-109-erių metų amžiaus grupėms.
 
4 mirties atvejai registruoti Tauragės apskrityje. Asmenys priklausė 60-69 ir 70-79-erių metų amžiaus grupėms.
 
4 mirties atvejai registruoti Vilniaus apskrityje. Asmenys priklausė 70-79 ir 80-89-erių metų amžiaus grupėms.
 
3 mirties atvejai registruoti Šiaulių apskrityje. Asmenys priklausė 70-79 ir 80-89-erių metų amžiaus grupėms.
 
2 mirties atvejai registruoti Klaipėdos apskrityje. Asmenys priklausė 60-69-erių metų amžiaus grupei.
 
2 mirties atvejai registruoti Telšių apskrityje. Asmenys priklausė 50-59 ir 70-79-erių metų amžiaus grupėms.
 
Marijampolės apskrityje praėjusią parą registruotas 1 mirties atvejis. Asmuo priklausė 80-89-erių metų amžiaus grupei.
 
Utenos apskrityje praėjusią parą registruotas 1 mirties atvejis. Asmuo priklausė 70-79-erių metų amžiaus grupei.
 
Be to, vakarykštę parą registruota 19 mirties atvejų (12 Tauragės, po 2 – Kauno, Klaipėdos ir Marijampolės apskrityse, 1 – Panevėžio apskrityje) kai užsikrėtusieji koronavirusu mirė dėl kitų priežasčių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.11.27; 15:21

Vieninteliam Švedijos karaliaus sūnui princui Carlui Philipui ir jo žmonai princesei Sofiai atliktų testų dėl Covid-19 rezultatai buvo teigiami. Pora yra karantine. Tai ketvirtadienį pranešė karališkųjų rūmų atstovai.
 
„Princui ir princesei pasireiškė lengvi gripo simptomai, bet jie jaučiasi gerai. Vos tik nustačius užsikrėtimą, pora kartu su savo vaikais buvo nedelsiant izoliuota“, – sakoma pranešime.
 
Ketvirtadienį testai dėl koronaviruso bus atlikti Švedijos karaliui Carlui XVI Gustafui, karalienei Silviai, sosto įpėdinei princesei Victoriai ir jos vyrui princui Danieliui.
 
Princas Carlas Philipas yra ketvirtas eilėje tarp Švedijos sosto įpėdinių po savo vyresniosios sesers princesės Victorios, dukterėčios princesės Estelle ir sūnėno princo Oscaro. Carlas Philipas ir Sofia turi du sūnus – princus Alexanderį ir Gabrielį.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.11.26; 16:13

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 2104 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai.
 
441 atvejai buvo užfiksuoti Vilniaus apskrityje, 441 Kauno, 291 Šiaulių, 259 Klaipėdos, 194 Panevėžio, 126 Alytaus, 104 Tauragės, 94 Marijampolės, 78 Telšių, 62 Utenos apskrityse. 14 atvejų kol kas dar nėra priskirta jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo.
Šiuo metu dar nėra ištirti 756 atvejai.
 
Atvejai per praėjusią parą fiksuoti šiose asmens sveikatos priežiūros įstaigose: LSMU Kauno klinikose, LSMUL Kauno ligoninėje, Raseinių, Tauragės, Vilniaus Mykolo Marcinkevičiaus, Regioninėje Telšių, Respublikinėje Šiaulių, Santariškių klinikose, Biržų, Prienų, Alytaus, Radviliškio, Mažeikių, Naujosios Akmenės, Klaipėdos universitetinėje, Respublikinėje Vilniaus universitetinėje, Tauragės, Mažeikių, Respublikinėje Panevėžio, Šakių ligoninėse. Taip pat atvejai fiksuoti Tauragės PSPC, Kėdainių PSPC, Šilutės PSPC, Panevėžio miesto poliklinikoje, Marijampolės GMP.
 
Atvejai fiksuoti šiose slaugos ir socialines paslaugas teikiančiose įstaigose: Strėvininkų, Adakavo, Didvyžių, Marijampolės Suvalkijos, Jurdaičių, Dūseikių, Stonaičių, Šeduvos ir Zarasų socialinės globos namuose, Varėnos slaugos ligoninėje, Kaltinėnų, Kvėdarnos senelių globos namuose, K. Griniaus slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėje, Baisogalos „Senjorų namuose”, Kėdainių slaugos ligoninėje, Panevėžio Šv. Juozapo, Muniškių, Pagramančio globos namuose, Riešės, Skaudvilės ir Utenos Šv. Klaros palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėse, Šiaulių ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centre, Jonavos socialinių paslaugų centre, Kudirkos Naumiesčio parapijos socialinės pagalbos centro globos namuose.
 
134 asmenys NVSC specialistams nurodė, jog jie galėjo užsikrėsti šeimoje. 203 asmenys negalėjo nurodyti, kur galėjo užsikrėsti.
Lietuvoje – 17 mirties atvejų nuo koronaviruso ir 8 mirties atvejai dėl kitų priežasčių.
 
NVSC praneša, kad iš gydymo įstaigų praėjusią parą gauta informacija apie 17 mirties nuo koronaviruso atvejus. Šiuo metu infekcija yra pasiglemžusi 449 gyvybes.
 
10 mirties atvejų buvo užfiksuota Vilniaus apskrityje. Asmenys priklausė 40-49, 70-79 ir 80-89 amžiaus grupėms. Visi jie turėjo kitų gretutinių susirgimų.
 
5 mirties atvejai buvo patvirtinti Kauno apskrityje. Asmenys priklausė 50-59, 70-79 ir 80-89 amžiaus grupėms. Visi jie turėjo kitų gretutinių susirgimų.
 
Po 1 mirties atvejį buvo užfiksuota Klaipėdos ir Tauragės apskrityse. Asmenys priklausė 80-89 ir 90-99 amžiaus grupėms. Visi jie turėjo kitų gretutinių susirgimų.
 
Mirties atvejai dėl kitų priežasčių vakarykštę parą buvo užregistruoti Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Vilniaus apskrityse.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.11.26; 12:00

Kova su COVID-19 Santaros Klinikose. Vidmanto Balkūno (VUL Santaros Klinikos) nuotr.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 1192 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai.
 
364 iš jų registruoti Kauno, 213 Vilniaus, 160 Šiaulių, 149 Klaipėdos, 87 Alytaus, 71 Telšių. Dar 71 infekcijos atvejis patvirtintas Panevėžio, 42 Marijampolės, 23 Tauragės ir 2 Utenos apskrityse. 10 atvejų kol kas dar nėra priskirti jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo. Kuriems regionams priskirti šiuos atvejus, paaiškės po epidemiologinio tyrimo.
 
Iš per praėjusią parą gautų 1192 teigiamų testų rezultatų 401 į sistemą pateko vėlai vakare ir naktį. NVSC darbo valandomis buvo gauti 791 teigiami testų rezultatai, iš kurių 560 epidemiologinė diagnostika atlikta, likusių – atliekama pirmadienį.
 
Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, registruota 158.
 
Praėjusią parą registruoti infekcijos atvejai, susiję su protrūkiais Regioninėje Telšių, Mažeikių, Plungės ligoninėse, taip pat – Šilutės ligoninėje, Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje, Klaipėdos Jūrininkų sveikatos priežiūros centre, Klaipėdos Jūrininkų ligoninės psichiatrijos departamente Švėkšnoje. Toliau fiksuojami atvejai, susiję su protrūkiais LSMU Kauno ligoninėje, kur įvairiuose padaliniuose vakarykštę parą patvirtinti 6 infekcijos atvejai.
 
Taip pat ir toliau fiksuoti atvejai, susiję su protrūkiais slaugos ir globos įstaigose. Marijampolės Švč. Mergelės globos namuose per savaitgalį registruota 16 koronaviruso infekcijos atvejų, iš kurių 9 yra darbuotojai ir 7 gyventojai. Be to, registruoti atvejai, susiję su protrūkiu Tauragės rajone veikiančiuose Adakavo socialinės globos namuose, kur iš viso šiuo metu patvirtinti 136 susiję infekcijos atvejai.
 
Naujas protrūkis registruotas Raseiniuose veikiančioje siuvimo įmonėje „Šatrija”, kur praėjusią parą infekcija patvirtinta 8 darbuotojams.
Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą registruota 120.
 
NVSC praneša, kad iš gydymo įstaigų praėjusią parą gauta informacija apie 6 mirties nuo koronaviruso atvejus, asmenys turėjo gretutinių susirgimų. Šiuo metu infekcija yra pasiglemžusi 392 gyvybes.
 
2 mirties atvejai registruoti Kauno apskrityje. Asmenys priklausė 70-79 ir 80-89-erių metų amžiaus grupėms.
 
2 mirties atvejai registruoti Tauragės apskrityje. Asmenys priklausė 80-89-erių metų amžiaus grupei.
 
Taip pat praėjusią parą 1 mirties atvejis registruotas Marijampolės apskrityje. Asmuo priklausė 50-59-erių metų amžiaus grupei.
 
Panevėžio apskrityje praėjusią parą registruotas 1 mirties atvejis. Asmuo priklausė 50-59-erių metų amžiaus grupei.
 
Be to, vakarykštę parą registruoti 4 mirties atvejai (2 Kauno, po 1 – Tauragės ir Vilniaus apskrityse), kai užsikrėtusieji koronavirusu mirė dėl kitų priežasčių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.11.23; 15:42

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Laikinai sveikatos apsaugos ministro pareigas einantis Aurelijus Veryga valdančiuosius toliau ragina bent kelioms savaitėms uždaryti Seimą ir taip suvaldyti koronaviruso plitimą tarp Seimo narių ir parlamento darbuotojų. A. Verygos teigimu, penktadienį jis dėl to pasirašė ir oficialų kreipimąsi.
 
„Pasirašiau oficialų kreipimąsi į Seimo vadovybę ir valdančiųjų partijų lyderius, kuriame pasiūliau mūsų Sveikatos apsaugos ministerijos ir NVSC pagalbą suvaldant koronavirusinės infekcijos plitimą Seime“, – spaudos konferencijoje teigė A. Veryga.
 
Anot jo, šiuo metu Seimas yra vienas koronaviruso plitimo židinių Lietuvoje.
 
„Situacija, kuri šiuo metu yra Seime, vienareikšmiškai galima pavadinti židiniu, kuris plečiasi kiekvieną dieną“, – teigė jis.
 
Kaip tvirtino laikinai sveikatos apsaugos ministro pareigas einantis A. Veryga, kreipimesi į valdančiuosius jis akcentavo, kad suvaldant šį židinį priemonių reikia imtis nedelsiant. Jo teigimu, iš esmės yra vienintelis kelias – nutraukti Seimo darbą.
 
„Rekomenduojama stabdyti Seimo darbą bent porai savaičių be išimčių“, – teigė jis, pabrėždamas, kad valdančiųjų kalbos apie papildomų priemonių pasitelkimą, taip užtikrinant parlamentarų saugumą, ar Seimo statuto keitimas, įtvirtinant nuotolinį darbą, nėra išeitis.
 
„Nereikėtų spekuliuoti nuotoliniu darbu ar panašiais dalykais, kuriuos dar reikėtų ir priimti Seime. Tai užtruktų. Seimas tikrai porą savaičių gali neorganizuoti plenarinių posėdžių ir kito darbo. Nes dabar svarbiausia turėtų būti sergančių koronavirusu ir turėjusių su jais kontaktą izoliacija visam viruso inkubaciniam laikotarpiui“, – pabrėžė A. Veryga.
 
Lietuvos Seimas iš paukščio skrydžio. Slaptai.lt nuotr.

Paaiškėjus, kad koronavirusu  užsikrėtė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, A. Veryga stabdyti Seimo darbą bent porai savaičių siūlė ir ketvirtadienio vakarą.
 
 „Ne rezoliucijų priėmimas, ne draugystės su X parlamentarų grupių kūrimas ar postų dalybos dabar yra prioritetas. Prioritetas dabar yra pauzė. Per dvi savaites įmanoma suvaldyti židinį. Reikia tik noro ir atsakingumo“, – feisbuke rašė A. Veryga.
 
Laikinasis ministras taip pat sukritikavo valdančiuosius dėl, pasak jo, neatsakingo elgesio priimant aukšto rango svečius.
 
„Žinant, kad liga plinta, kad nemaža dalis asmenų turėjo kontaktus, apie kuriuos buvo vengiama kalbėti, į parlamentą buvo pasikviesti tiek Lietuvos, tiek Lenkijos prezidentai, tai yra labai neatsakingas elgesys. Ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniame kontekste“, – sakė A. Veryga.
Kitą savaitę Seimas, kaip ir buvo planuota, rinksis į plenarinius posėdžius, bet, siekiant apsisaugoti nuo koronavirusinės infekcijos, parlamentarai bus periodiškai testuojami.
 
Tai Eltai sakė Seimo vicepirmininkas Andrius Mazuronis, komentuodamas penktadienį įvykusį neformalų Seimo valdybos pasitarimą.
 
Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ketvirtadienio vakarą pranešė apie susirgimą COVID-19. Koronavirusu taip pat užsikrėtė keli liberalų frakcijai priklausantis politikai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.11.20; 14:03

Kova su COVID-19 Santaros Klinikose. Vidmanto Balkūno (VUL Santaros Klinikos) nuotr.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 2272 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai.
 
670 iš jų registruoti Kauno, 497 Vilniaus, 270 Šiaulių, 241 Klaipėdos, 130 Telšių, 110 Alytaus. Dar 106 infekcijos atvejai patvirtinti Marijampolės, 104 Panevėžio, 87 Tauragės ir 42 Utenos apskrityse. 15 atvejų kol kas dar nėra priskirti jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo. Kuriems regionams priskirti šiuos atvejus, paaiškės po epidemiologinio tyrimo.
 
Iš per praėjusią parą gautų 2272 teigiamų testų rezultatų 945 į sistemą pateko vėlai vakare ir naktį. NVSC darbo valandomis buvo gauti 1327 teigiami testų rezultatai, iš kurių 1077 epidemiologinė diagnostika atlikta, likusių – atliekama penktadienį.
 
Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, registruota 267.
 
Praėjusią parą registruoti infekcijos atvejai, susiję su protrūkiais Švenčionių ligoninėje, Širvintų, Klaipėdos Jūrininkų, Šilutės, Klaipėdos universitetinėje ligoninėse, Klaipėdos Jūrininkų sveikatos priežiūros centre. Taip pat – Tauragės, Jurbarko, Mažeikių, Regioninėje Telšių ligoninėse.
 
Toliau fiksuojami atvejai, susiję su protrūkiais LSMU Kauno ligoninėje, kur įvairiuose padaliniuose vakarykštę parą patvirtinta 19 infekcijos atvejų, taip pat – Kauno klinikose, kur registruoti 6 susirgimai. Be to, ketvirtadienį registruoti atvejai, siejami su protrūkiais Prienų globos namuose, Raseinių rajone įsikūrusiuose Blinstrubiškių socialinės globos namuose, Raseinių ligoninėje.
 
Praėjusią parą registruotas naujas protrūkis Kretingos rajone įsikūrusiuose Padvarių socialinės globos namuose. Čia infekcija patvirtinta 22 žmonėms, iš kurių 21 yra gyventojas ir 1 darbuotojas.
Kova su COVID-19 Santaros Klinikose. Vidmanto Balkūno (VUL Santaros Klinikos) nuotr.
 
Taip pat naujas protrūkis fiksuotas Vilniaus Vilkpėdės ligoninėje, kur infekcija patvirtinta 3 įstaigos darbuotojams.
 
Epidemiologų vertinimu, naujas protrūkis fiksuotas ir Seime. Penktadienį į Seimą vyksta NVSC specialistai, kurie vertins situaciją.
Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje registruota 260.
 
NVSC praneša, kad iš gydymo įstaigų praėjusią parą gauta informacija apie 16 mirties nuo koronaviruso atvejų, asmenys turėjo gretutinių susirgimų.
 
Šiuo metu infekcija yra pasiglemžusi 357 gyvybes.
 
3 mirties atvejai registruoti Šiaulių apskrityje. Asmenys priklausė 50-59, 60-69 ir 70-79-erių metų amžiaus grupėms.
3 mirties atvejai registruoti Tauragės apskrityje. Asmenys priklausė 70-79-erių metų amžiaus grupei.
3 mirties atvejai registruoti Vilniaus apskrityje. Asmenys priklausė 80-89-erių metų amžiaus grupei.
2 mirties atvejai registruoti Klaipėdos apskrityje. Asmenys priklausė 50-59 ir 90-99-erių metų amžiaus grupėms.
2 mirties atvejai registruoti Panevėžio apskrityje. Asmenys priklausė 50-59 ir 80-89-erių metų amžiaus grupėms.
Kauno apskrityje praėjusią parą registruotas 1 mirties atvejis. Asmuo priklausė 80-89-erių metų amžiaus grupei.
Taip pat praėjusią parą 1 mirties atvejis registruotas Marijampolės apskrityje. Asmuo priklausė 70-79-erių metų amžiaus grupei.
Alytaus apskrityje praėjusią parą registruotas 1 mirties atvejis. Asmuo priklausė 60-69-erių metų amžiaus grupei.
 
Be to, vakarykštę parą registruoti 7 mirties atvejai (2 Klaipėdos, 2 Marijampolės, po 1 – Tauragės, Kauno ir Telšių apskrityse), kai užsikrėtusieji koronavirusu mirė dėl kitų priežasčių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.11.20; 13:56

Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Gitanos Markovičienės (ELTA) nuotr.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen susirgo COVID-19. Apie tai ji pranešė ketvirtadienio vakarą.
 
„Deja, šįkart COVID-19 testas teigiamas. Tenka radikaliai pertvarkyti darbo planus ir dar kartą užsidaryti namuose. Mano kolegos iš frakcijos sulaukė neigiamų atsakymų, tačiau aš papildau sergančiųjų gretas. Kaip ir visą šią savaitę, taip ir šiandien jokių simptomų nejaučiu.
 
Žinau, kad bus įvairių nuomonių dėl mano darbo šią savaitę. Elgiausi taip, kaip rekomendavo Seimo kanceliarija – visuose susitikimuose buvau su kauke, laikiausi atstumo, vengiau rankų paspaudimo. Laikiausi maksimalaus saugumo. Dirbau, nes puikiai matome, kokia situacija šiandien parlamente. Neatsakytų klausimų vis dar labai daug“, – feisbuke pranešė Seimo pirmininkė.
 
„Tačiau tikiu, kad jeigu ne šią, tai kitą savaitę daug kas aprims ir galėsime užsiimti kitokia, kuriamąja veikla. Rytoj plačiau pranešiu apie užsimintas priemones, kurios, tikiu, jeigu nenuims, tai bent gerokai sumažins įtampą santykiuose su opozicija“, – pridūrė ji.
 
Koronavirusu taip pat užsikrėtė parlamentaras Viktoras Pranckietis, portalui „Delfi“ patvirtino Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.
 
Pasak E. Gentvilo, teigiamą COVID-19 testo rezultatą V. Pranckietis gavo ketvirtadienį, apie 10 val.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.11.20; 11:52

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. Giedrės Maksimovicz (KAM) nuotr.

Laikinajam krašto apsaugos ministrui Raimundui Karobliui diagnozuotas koronavirusas, pranešė ministerija.
 
„Jis izoliuojasi gydymui ir lauks tolimesnių gydytojų nurodymų. Izoliuojasi ir jo artimiausia aplinka. Ministras jaučiasi gerai, koronaviruso simptomų nejaučia“, – teigiama Krašto apsaugos ministerijos pranešime.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.11.20; 11:49

Stabdykime COVID-19 visomis priemonėmis. Slaptai.lt nuotr.

Praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 1680 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).
 
470 iš jų registruoti Vilniaus, 262 – Kauno, 250 – Klaipėdos, 158 – Panevėžio, 147 – Šiaulių, 132 – Telšių. Dar 75 infekcijos atvejai patvirtinti Alytaus, 64 – Marijampolės, 57 – Utenos ir 56 – Tauragės apskrityse. 9 atvejų kol kas dar nėra priskirti jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo. Kuriems regionams priskirti šiuos atvejus, paaiškės po epidemiologinio tyrimo.
 
Iš per praėjusią parą gautų 1680 teigiamų testų rezultatų 618 į sistemą pateko vėlai vakare ir naktį. NVSC darbo valandomis buvo gauti 1062 teigiami testų rezultatai, iš kurių 902 epidemiologinė diagnostika atlikta, likusių – atliekama ketvirtadienį.
 
Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, registruota 215.
 
Praėjusią parą atvejai fiksuoti protrūkiuose
 
Praėjusią parą registruoti atvejai, siejami su protrūkiais Klaipėdos jūrininkų ligoninėje, Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje, Klaipėdos jūrininkų sveikatos priežiūros centre, Klaipėdoje veikiančioje įstaigoje „Ori Senatvė“, neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“, Švenčionių ligoninėje, Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje. Taip pat toliau registruojami atvejai, susiję su protrūkiais Raseinių, Kėdainių, Biržų, Alytaus ligoninėse. 
 
Dar 11 infekcijos atvejų, patvirtintų praėjusią parą, epidemiologų vertinimu, yra susiję su protrūkiu Rietavo Pirminės sveikatos priežiūros centro palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje, kur iš viso jau fiksuota daugiau nei 20 infekcijos atvejų.
 
Taip pat per trečiadienį registruoti koronaviruso atvejai, siejami su protrūkiais Telšių rajone veikiančiuose Dūseikių socialinės globos namuose, Rietavo parapijos senelių globos namuose, Utenos šv. Klaros palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje, taip pat – Regioninėje Telšių ligoninėje, kur praėjusią parą fiksuoti 8 COVID-19 atvejai.
 
Utenos apskrityje praėjusią parą toliau registruoti atvejai, susiję su protrūkiu įmonėje „Utenos vandenys“. Iš viso kiek daugiau nei per savaitę registruoti 22 susiję koronavirusinės infekcijos atvejai, iš kurių 16 yra darbuotojai, kiti – antriniai kontaktai, t. y. šeimų nariai.
 
Be to, praėjusią parą fiksuotas protrūkis Varėnos rajone, Valkininkuose, įsikūrusio Santaros klinikų Reabilitacijos, fizinės ir sporto medicinos centro stacionarinės reabilitacijos skyriuje – praėjusią parą infekcija nustatytas 3-ims darbuotojams.
 
Taip pat naujas protrūkis registruotas Tytuvėnų Pirminės sveikatos priežiūros centro Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje, kur praėjusią parą infekcija patvirtinta 3-ims darbuotojams.
 
Dar vienas naujas COVID-19 protrūkis praėjusią parą fiksuotas Tauragės apskrityje esančiame Skaudvilės ugdymo ir vaiko gerovės centre. Infekcija patvirtinta 2-iems įstaigos darbuotojams.
 
Taip pat protrūkis registruotas NVSC Šiaulių departamente, kur infekcija šiuo metu jau yra patvirtinta 3-ims įstaigos darbuotojams.
 
Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje registruota beveik 300. 
 
Lietuvoje – dar 18 mirties nuo koronaviruso atvejų
 
NVSC praneša, kad iš gydymo įstaigų praėjusią parą gauta informacija apie 18 mirties nuo koronaviruso atvejų, asmenys turėjo gretutinių susirgimų. Šiuo metu infekcija yra pasiglemžusi 341 gyvybę.
 
5 mirties atvejai registruoti Šiaulių apskrityje. Asmenys priklausė 50–59, 60–69, 70–79 ir 80–89-erių metų amžiaus grupėms.
3 mirties atvejai registruoti Vilniaus apskrityje. Asmenys priklausė 70–79 ir 80–89-erių metų amžiaus grupėms.
3 mirties atvejai registruoti Telšių apskrityje. Asmenys priklausė 70–79, 80–89 ir 90–99-erių metų amžiaus grupėms.
3 mirties atvejai registruoti Klaipėdos apskrityje. Asmenys priklausė 70–79-erių metų amžiaus grupei.
2 mirties atvejai registruoti Tauragės apskrityje. Asmenys priklausė 70–79 ir 80–89-erių metų amžiaus grupėms.
Kauno apskrityje praėjusią parą registruotas 1 mirties atvejis. Asmuo priklausė 80–89-erių metų amžiaus grupei.
Taip pat praėjusią parą 1 mirties atvejis registruotas Utenos apskrityje. Asmuo priklausė 80–89-erių metų amžiaus grupei.
 
Be to, praėjusią parą registruota 11 mirties atvejų (4 – Klaipėdos, 3 – Šiaulių, po 1 – Kauno, Tauragės, Telšių, Vilniaus apskrityse), kai užsikrėtusieji koronavirusu mirė dėl kitų priežasčių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.11.19; 00:01

Stabdykime COVID-19 visomis priemonėmis. Slaptai.lt nuotr.

„Moderna“ pirmadienį pranešė, kad jos eksperimentinė COVID-19 vakcina yra 94,5 proc. efektyvi, tai jau antras toks laimėjimas vakcinos kūrimo procese.
 
„Moderna“ preliminarius klinikinio tyrimo su daugiau nei 30 tūkst. dalyvių rezultatus paskelbė po to, kai praėjusią savaitę JAV farmacijos milžinė „Pfizer“ kartu su partnere Vokietijos įmone „BioNTech“ pranešė apie savo vakcinos efektyvumą, kuris siekia 90 proc.
 
„Šie teigiami tarpinių 3 fazės tyrimų rezultatai suteikė pirmąjį klinikinį patvirtinimą, kad mūsų vakcina gali apsaugoti nuo COVID-19 ligos, įskaitant sunkius atvejus“, – sakė įmonės „Moderna“ generalinis direktorius Stephane’as Bancelis.
 
Įmonė planuoja teikti paraiškas skubiam vakcinos patvirtinimui JAV ir kitose pasaulio valstybėse ir iki šių metų galo paruošti maždaug 20 mln. dozių.
 
„Moderna“ vakcina, sukurta bendradarbiaujant su JAV Nacionaliniu sveikatos institutu, suleidžiama dviem dozėmis su 28 dienų pertrauka. Preliminarūs rezultatai siejami su 95 koronavirusu užsikrėtusiais savanoriais iš visų 30 tūkst.
 
90 iš šių 95 užsikrėtusių savanorių buvo iš placebo grupės, ir tik penkiems jų buvo suleista tikroji vakcina, vadinama mRNA-1273.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.11.17; 06:30

Kova su COVID-19 Santaros Klinikose. Vidmanto Balkūno (VUL Santaros Klinikos) nuotr.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje užfiksuoti 1372 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai.
 
333 atvejai buvo užfiksuoti Vilniaus apskrityje, 215 Klaipėdos, 214 Kauno, 140 Tauragės, 139 Panevėžio, 111 Telšių, 75 Šiaulių, 60 Marijampolės, 43 Utenos ir 37 Alytaus apskrityse. 4 atvejai kol kas dar nėra priskirti jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo. Kuriems regionams priskirti šiuos atvejus, paaiškės po epidemiologinio tyrimo.
 
Iš per praėjusią parą (lapkričio 14 d.) gautų 1372 teigiamų testų rezultatų 272 į sistemą pateko vėlai vakare ir naktį. NVSC buvo gauti 1100 teigiami testų rezultatai, iš jų apklausti 826, likę epidemiologiškai neištirti 274 atvejai yra tiriami šiandien. Taip pat šiandien vykdomas ne tik vakar vėlai vakare ir naktį į sistemą patekusių (272), bet ir šiandien gaunamų atvejų ištyrimas.
 
Praėjusią parą atvejai fiksuoti protrūkiuose
 
Per praėjusią parą fiksuoti atvejai yra susiję su protrūkiais įmonėse ir įstaigose: AB „Orlen Retail Lietuva“ Kryžkalnyje, Tauragės AB „Modest“, AB Achema, UAB Hegelmann Transporte, UAB Skytech.lt, „Kėdainių vandenys“, „Utenos vandenys“, Lietuvos kariuomenėje, Kauno VPK, Šilalės savivaldybėje, Tauragės šeimos gerovės centre. Taip pat per vakar fiksuoti atvejai siejami su Kauno „Gijos Klinikomis“, InMedica Skaudvilės skyriumi, Adakavo socialinės globos namais, Šv. Juozapo globos namais Panevėžyje, Tauragės „Šaltinėlio“ globos namais, Marijampolės Suvalkijos socialinės globos namais, Utenos Šv. Klaros palaikomojo gydymo ir slaugos ligonine, Biržų rajono socialinių paslaugų centru. Atvejai per praėjusią parą buvo fiksuoti: LSMU Kauno klinikose, LSMU Kauno ligoninėje, Mažeikių ligoninėje, Raseinių ligoninėje, VU ligoninės Santaros klinikose, Vilkpėdės ligoninėje, Biržų ligoninėje, Tauragės ligoninėje.
 
Taip pat fiksuoti atvejai susiję su šiomis ugdymo įstaigomis: Vilniaus Gerosios Vilties progimnazija, Kėdainių lopšeliu-darželiu „Vyturėlis“, Šiaulių lopšeliu-darželiu „Sigutė”, Marijampolės „Ryto“ pagrindine mokykla, Vilkaviškio lopšeliu-darželiu „Buratinas”.
 
Lietuvoje – 11 mirties atvejų nuo koronaviruso ir 6 mirties atvejai dėl kitų priežasčių
 
NVSC praneša, kad iš gydymo įstaigų praėjusią parą gauta informacija apie 11 mirties nuo koronaviruso atvejų. Šiuo metu infekcija yra pasiglemžusi 277 gyvybes.
 
Mirties atvejai buvo fiksuoti Kauno, Vilniaus, Tauragės, Telšių ir Marijampolės apskrityse. Asmenys priklausė amžiaus grupėms nuo 50 iki 89 metų. Visi jie turėjo kitų gretutinių susirgimų.
Kova su COVID-19 Santaros Klinikose. Vidmanto Balkūno (VUL Santaros Klinikos) nuotr.
 
6 mirties atvejai dėl kitų priežasčių vakarykštę parą buvo užregistruoti Vilniaus, Panevėžio ir Tauragės apskrityse.
 
NVSC primena, kad asmenys, kurie gavo patvirtinimą, kad jiems atliktas tyrimas PGR metodu (imant tepinėlį iš nosiaryklės) yra teigiamas, t. y. nustatytas koronavirusas, turi nedelsiant izoliuotis, nelaukdami NVSC specialistų skambučio, taip pat – informuoti asmenis, su kuriais pastaruoju metu bendravo, apie galimą riziką.
 
Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.
 
Informaciojos šaltinis – ELTA
 
2020.11.16; 00:02

Kova su COVID-19 Santaros Klinikose. Vidmanto Balkūno (VUL Santaros Klinikos) nuotr.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtintas 1531 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejis.
 
423 atvejai buvo užfiksuoti Vilniaus apskrityje, 230 Šiaulių, 188 Kauno, 177 Klaipėdos, 171 Alytaus, 97 Tauragės, 86 Panevėžio, 58 Telšių, 45 Marijampolės, 42 Utenos apskrityse. 12 atvejų kol kas dar nėra priskirta jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo. Kuriems regionams priskirti šiuos atvejus, paaiškės po epidemiologinio tyrimo.
 
Testų rezultatai yra susieti automatiškai. Šiuo metu dar nėra ištirti 765 atvejai Jų tyrimai vyksta šiuo metu.
Praėjusią parą atvejai fiksuoti protrūkiuose
 
Per praėjusią parą fiksuoti atvejai yra susiję su protrūkiais įmonėse: AB „Orlen Retail Lietuva“ Kryžkalnyje, UAB „Modest“, UAB „Rivona“, UAB „Skytech.lt“. Taip pat susiję su protrūkiais Šilalės r. savivaldybėje, Biržų rajono lopšelyje-darželyje ,,Rugelis”, Raseinių socialinių paslaugų centre, Kretingos socialinių paslaugų centre. Dauguma atvejų fiksuoti protrūkiuose, susijusiuose su Adakavo socialinės globos namais, Blinstrubiškių socialinės globos namais, Eišiškių ASPC slaugos skyriumi, Jurdaičių socialinės globos namais, Prienų socialinės globos namais, Kazio Griniaus slaugos ir palaikomojo gydymo ligonine, LSMU Kauno klinikomis, Mažeikių ligonine, Regionine Telšių ligonine, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikomis, Utenos Šv. Klaros palaikomojo gydymo ir slaugos ligonine, Švenčionių rajono ligonine, Varnių ligonine, Tauragės ligonine, Jurbarko ligonine, Plungės ligonine, Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligonine.
 
Lietuvoje – 13 mirties atvejų nuo koronaviruso ir 8 mirties atvejai dėl kitų priežasčių
 
NVSC praneša, kad iš gydymo įstaigų praėjusią parą gauta informacija apie 13 mirties nuo koronaviruso atvejų. Šiuo metu infekcija yra pasiglemžusi 266 gyvybes.
 
Mirties atvejai buvo fiksuoti Kauno, Tauragės, Klaipėdos ir Šiaulių apskrityse. Asmenys priklausė amžiaus grupėms nuo 60 iki 99 metų. Visi jie turėjo kitų gretutinių susirgimų.
Kova su COVID-19 Santaros Klinikose. Vidmanto Balkūno (VUL Santaros Klinikos) nuotr.
 
8 mirties atvejai dėl kitų priežasčių vakarykštę parą buvo užregistruoti Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Telšių apskrityse.
 
NVSC primena, kad asmenys, kurie gavo patvirtinimą, kad jiems atliktas tyrimas PGR metodu (imant tepinėlį iš nosiaryklės) yra teigiamas, t. y. nustatytas koronavirusas, turi nedelsiant izoliuotis, nelaukdami NVSC specialistų skambučio, taip pat – informuoti asmenis, su kuriais pastaruoju metu bendravo, apie galimą riziką.
 
Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.11.14; 17:44

Koronavirusu užsikrėtęs Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paguldytas į ligoninę, informuoja agentūra „Reuters“.
 
„Jis pirmiausia grįžo namo, bet nusprendė persikelti į Feofaniją (ligoninę), norėdamas tvarkingai izoliuotis ir niekam nesukelti pavojaus“, – agentūrai „Reuters“ sakė prezidento atstovė spaudai.
 
„Ten geresnės sąlygos pacientams. Nieko rimto“, – pridūrė atstovė, turėdama omenyje prezidento sveikatos būklę.
 
V. Zelenskis pirmadienį pranešė, kad užsikrėtė naujuoju koronavirusu. Virusu užsikrėtė ir trys kiti aukšto rango valdžios pareigūnai, įskaitant finansų ir gynybos ministrus.
 
Ukrainoje rugsėjo pabaigoje pradėjo daugėti užsikrėtimo koronaviruso infekcija (COVID-19) atvejų, o spalį ir lapkritį užsikrėtusiųjų vis daugėjo. Iš viso šalis yra patvirtinusi 500 865 infekcijos atvejus, 9 145 žmonės mirė.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.11.13; 04:26

Praėjusią parą, lapkričio 10-ąją, ištyrus 13092 ėminius, Lietuvoje nustatyti 1433 užsikrėtimo COVID-19 atvejai. Iki šios dienos Lietuvoje iš viso patvirtinti 28262 infekcijos atvejai, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).
 
Mirė dar 14 žmonių.
 
Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos trečiadienio ryto duomenimis, koronaviruso infekcijos sukelta liga Lietuvoje šiuo metu serga 21339 žmonės.
 
Mirtis jau pasiglemžė 235 žmones. 80 žmonių, užsikrėtusių koronavirusu, mirė dėl kitų priežasčių, skelbia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.
 
Pasveikusiųjų – 6608. Izoliacijoje šiuo metu yra 78306 asmenys.
 
Nuo birželio 1 d. Lietuvoje registruota 432 įvežtiniai atvejai.
 
Vyriausybės nutarimu visoje Lietuvoje nuo lapkričio 7 d. vidurnakčio iki lapkričio 29 d. 24.00 val. paskelbtas karantinas.
 
Profilaktiniai tyrimai dėl koronaviruso (COVID-19) šią savaitę atliekami gydymo įstaigų darbuotojams ir praktiką atliekantiems studentams, gydymo įstaigų patalpose veikiančių vaistinių darbuotojams ir socialinės globos įstaigų darbuotojams.
 
Taip pat profilaktiškai testuojami socialinės globos įstaigų, išskyrus socialinės globos įstaigų, teikiančių socialinę globą vaikams, darbuotojai, turintys tiesioginį kontaktą su socialinės globos įstaigos gyventojais.
 
Pernai gruodį Kinijos Uhano mieste prasidėjęs koronaviruso sukeliamo susirgimo protrūkis išplito į daugumą pasaulio šalių ir kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pripažino jį pandemija.
 
Visame pasaulyje patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius jau perkopė 51 mln. JAV išlieka smarkiausiai infekcijos paveikta šalimi pasaulyje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.11.11; 00:30

Praėjusią parą, pirmadienį, Lietuvoje nustatyti 1109 užsikrėtimo COVID-19 atvejai. Iki šios dienos Lietuvoje iš viso patvirtintas 26 841 infekcijos atvejis, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).
 
Praėjusią parą nuo koronaviruso mirus dar 11 žmonių, iš viso mirusių nuo šios infekcijos žmonių skaičius išaugo iki 221.
 
Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos sekmadienio ryto duomenimis, koronaviruso infekcijos sukelta liga Lietuvoje šiuo metu serga 20 584 žmonės.
 
Iki šiol 74 žmonės, užsikrėtę koronavirusu, mirė dėl kitų priežasčių, skelbia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.
 
Pasveikusiųjų – 5962, izoliacijoje šiuo metu yra 49 271 asmuo.
 
Nuo birželio 1 d. Lietuvoje registruota 430 įvežtinių atvejų.
 
Per praėjusią parą ištirti 12 762 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso. Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso – 1 119 422.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.11.10; 16:00

Karalienė Elžbieta II. EPA-ELTA nuotr.

Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II pirmą kartą viešumoje pasirodė su kauke – ji aplankė nežinomo kareivio kapą Vestminsterio vienuolyne ir padėjo gėlių, šeštadienį sakė Bakingemo rūmų atstovė. Atsižvelgiant į progą, monarchės kaukė buvo juodos spalvos.
 
Spalio viduryje lankydamasi Ginkluotės technologijų centre netoli Pietų Anglijos Solsberio miesto, karalienė buvo be kaukės ir už tai sulaukė kritikos. Tada rūmai pareiškė, kad buvo laikomasi distancijos taisyklių.
 
Kiti britų karališkosios šeimos nariai reguliariai dėvi kaukes.
 
Vestminsterio abatijoje Elžbieta 1947 metų lapkritį ištekėjo už šiandien 99-erių princo Philipo. Jis šiuo metu yra Sandringamo dvare Norfolko grafystėje. Anglijoje šiuo metu galioja dalinis karantinas.
 
Per pirmąjį karantiną, kai buvo taikomi daug griežtesni judėjimo ribojimai, karalienė su princu kelis mėnesius gyveno Vindzoro pilyje netoli Londono. Su nedideliu būriu dvariškių garbaus amžiaus pora užsidarė tarp storų pilies rūmų ir nesusirgo.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.11.09; 06:00

Praėjusią parą, penktadienį, Lietuvoje nustatyti 1972 užsikrėtimo COVID-19 atvejai. Iki šios dienos Lietuvoje iš viso patvirtinta 22 719 infekcijos atvejų, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).
 
Praėjusią parą nuo koronaviruso mirus dar 11 žmonių, iš viso mirusių nuo šios infekcijos žmonių skaičius išaugo iki 203.
 
Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos šeštadienio ryto duomenimis, koronaviruso infekcijos sukelta liga Lietuvoje šiuo metu serga 16 834 žmonės.
 
Iki šiol 67 žmonės, užsikrėtę koronavirusu, mirė dėl kitų priežasčių, skelbia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.
 
Pasveikusiųjų – 5615, izoliacijoje šiuo metu yra 41 044 asmenys.
 
Nuo birželio 1 d. Lietuvoje registruota 423 įvežtiniai atvejai.
 
Per praėjusią parą ištirti 14695 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso. Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso – 1 095 001.
 
Šią savaitę, nuo lapkričio 2 iki lapkričio 8 d. įskaitytinai, Prienų rajono, Rietavo, Šalčininkų rajono, Šiaulių miesto, Šilutės rajono, Tauragės rajono, Utenos rajono, Varėnos rajono, Kauno rajono, Mažeikių rajono, Molėtų rajono, Palangos ir Panevėžio rajono savivaldybių gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso (COVID-19). Šios 13 savivaldybių pateko į raudonąją zoną, sudarytą pagal šviesoforo principą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.11.08; 00:01