Kruiziniame laive „MSC Lirica“ kilo gaisras. EPA-ELTA nuotr.

Penktadienį kruiziniame laive „MSC Lirica“, stovinčiame uoste Graikijai priklausančioje Kerkyros saloje Jonijos jūroje, kilo gaisras. Tai pranešė laikraštis „Ethnos“.
 
Leidinio žiniomis, ugnis įsiplieskė gelbėjimo valčių rajone, liepsnos apėmė dešinįjį laivo bortą. Virš jo kyla dideli juodų dūmų kamuoliai. Gaisrą gesina atskubėję ugniagesiai, taip pat pakrančių apsaugos pareigūnai.
 
Laineris stovi uoste nuo sausio 30 d. Jame buvo tik įgulos nariai.
 
Pranešimų apie nukentėjusius žmones negauta. Gaisro priežastys tiriamos.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.03.13; 06:00

„Ruby Princess“. EPA-ELTA nuotr.

Koronavirusas buvo patvirtintas maždaug pusei kruizinio laivo „Ruby Princess“ darbuotojų, kuriems pasireiškė simptomai, šeštadienį pranešė Australijos sveikatos apsaugos pareigūnai.
 
Į pietus nuo Sidnėjaus prisišvartavusiame kruiziniame laive peršalimo simptomai pasireiškė 97 laivo darbuotojams. 46 iš jų buvo patvirtintas koronavirusas, teigiama Naujojo Pietų Velso valstijos sveikatos ministerijos pranešime. Atstovai sako, kad tyrimai dėl COVID-19 laive bus ir toliau vykdomi.
 
„Ruby Princess“ darbuotojų komandą sudaro iš viso 1 040 žmonių. Kai kurie jų jau buvo evakuoti ir dėl sunkios būklės išvežti į Australijos ligonines. Laivas Australiją turėtų palikti po 10 dienų. Šiuo metu jis yra prisišvartavęs šalia anglies terminalo pramoniniame Port Kemblos uoste ir čia jau stovi maždaug savaitę.
 
Policijos pajėgos vykdo tyrimą, kuriuo siekiama išsiaiškinti, kodėl kovo 19 d. beveik 2 700 „Ruby Princess“ keleivių buvo leista išsilaipinti Sidnėjuje – nebuvo atliekama nei sveikatos patikra, nei vėliau – izoliacija. Su neatsakingai išleistais kruizinio laivo keleiviais siejami maždaug 600 užsikrėtimo koronavirusu atvejų Australijoje bei 16 mirčių. Tai buvo didžiausias COVID-19 židinys visoje šalyje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.04.11; 17:35

Kruizinis laivas „Zaandam“ vis dar ieško, kur prisišvartuoti. EPA-ELTA nuotr.

Kruizinis laivas, kuriame yra maždaug 1 800 keleivių, pradėjo tranzitą per Panamos kanalą, sekmadienį pranešė pareigūnai. Laive šiuo metu yra mažiausiai du koronavirusu užsikrėtę asmenys.
 
Sekmadienį „Zaandam“ kruizinis laivas kartu su antriniu tai pačiai įmonei priklausančiu laivu „Rotterdam“ pradėjo tranzitą iš Ramiojo vandenyno pakrantės Atlanto vandenyno pakrantės Panamos kanalu link.
 
Panamos sveikatos ministras patvirtino tranzito teisę, tačiau, nesusitarus dėl tam tikrų detalių, kruizinis laivas vėlavo pradėti kelionę. Panamos pareigūnai tvirtino, kad nei įgulai, nei keleiviams nebus leista išsilaipinti.
 
„Zaandam“ kruizinis laivas priklauso įmonei „Holland America Line“. Kiek anksčiau ši įmonė paskelbė, kad laive nuo koronaviruso mirė keturi vyresnio amžiaus žmonės, o peršalimo simptomus pajuto iš viso 53 asmenys.
 
„Zaandam“ laivas turėjo vykdyti maršrutą Pietų Amerikoje. Kovo 7 d. jis išplaukė iš Argentinos sostinės Buenos Airių ir kovo 21 d. turėjo atplaukti į San Antonijaus uostą Čilėje.
 
Dėl koronaviruso „Holland America Line“ nusprendė nutraukti kruizines keliones 30 dienų. Laivams, kurie jau pradėjo kelionę, nurodyta ją pabaigti kiek įmanoma greičiau, kad keleiviai galėtų sugrįžti namo.
 
Pasak įmonės pareigūnų, nuo kovo 14 d. iš „Zaandam“ laivo nebuvo išsilaipinęs nė vienas žmogus.
 
Dabar kruizinis laivas mėgins švartuotis Fort Lauderdalo uoste Floridos valstijoje, JAV.
 
„Nėra garantijų, kad iš laivo keleiviai bus nugabenti tiesiai į ligonines arba vietas, kuriose laikysis karantino, – sekmadienį tviterio paskyroje rašė Fort Lauderdalo meras Deanas Trantalis. – Tai yra visiškai nepriimtina.“
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.03.30; 10:37

Japonijos uoste prisišvartavusiame kruiziniame laive dėl koronaviruso buvo patikrinti visi keleiviai ir įgula, antradienį pranešė Japonijos valdžia, dar kelioms šalims ruošiantis iš laivo evakuoti savo piliečius.
 
Apie planus iš kruizo „Diamond Princess“ evakuoti piliečius pranešė ir Pietų Korėjos vyriausybė. Laive iš viso nustatyta daugiau nei 400 užsikrėtimo COVID-19 atvejų.
 
Nuo vasario pradžios, kai laive buvo paskelbtas karantinas, beveik kiekvieną dieną buvo patvirtinama po daugiau nei dešimt naujų užsikrėtimo atvejų, dėl šios priežasties visuomenė Japonijos vyriausybę kaltina neveiklumu.
 
Japonijos sveikatos ministras Katsunobu Kato antradienį pabrėžė, kad tie asmenys, kuriems nediagnozuotas koronavirusas, laivą galės palikti jau trečiadienį.
 
„Visų laive esančiųjų mėginiai buvo ištirti“, – žurnalistams sakė jis.
 
„Kai kurie rezultatai jau paskelbti… tuos, kurių rezultatai jau aiškūs, ruošiamės išlaipinti nuo vasario 19 d.“, – teigė K. Kato ir pabrėžė, jog išlaipinimo procesas turėtų trukti dvi–tris dienas.
 
Tačiau tiems, kurie turėjo artimą kontaktą su užsikrėtusiais žmonėmis, bus skelbiamas papildomas karantinas, dviejų savaičių laikotarpis bus skaičiuojamas nuo tos dienos, kai asmuo paskutinį kartą turėjo kontaktą su užsikrėtusiu žmogumi.
 
Kruizinį laivą palikus visiems keleiviams, įgulai taip pat bus skelbiamas dar vienas karantinas.
 
Kol kas galimybę evakuoti savo piliečius svarstė Kanada, Australija, Honkongas ir Pietų Korėja. JAV evakuaciją jau įvykdė.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.02.18; 09:00

Venecijoje kruizinis laivas švartuodamasis taranavo turistų laivelį.
 
Milžiniškas laivas San Basilio prieplaukoje rėžėsi į čia stovintį laivelį, skelbia italų žiniasklaida.
 
Laikraščio „Corriere della Sera“ teigimu, nesunkiai sužeisti keturi laivelyje buvę žmonės. Incidentas įvyko Džudekos kanale istoriniame miesto centre.
 
Miesto meras Luigis Brugnaras tviteryje patvirtino incidentą. Vaizdo įraše buvo matyti, kaip kruizinis laivas „Msc Opera“, įjungęs sirenas, artėja prie prieplaukos.
 
Jau kurį laiką Venecijoje nesutariama dėl didelių kruizinių laivų. Kritikai nori juos visiškai išguiti iš lagūnos.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.03; 00:45

Kruizinis laivas Viking Sky. EPA – ELTA nuotr.
Prie vakarinės Norvegijos pakrantės iš kruizinio laivo, patyrusio variklio gedimą, atliekama 1 373 žmonių evakuacija.

Miorės ir Rumsdalio provincijos policijos teigimu, siautėjant stipriam vėjui ir aukštoms bangoms, šeštadienio popietę kruizinis laivas „Viking Sky“ pasiuntė nelaimės signalą.

Laivas plaukė iš Trumsės į Stavangerį, kai pakliuvo į bėdą.

Neseniai žiniasklaidoje pasirodė pranešimai, kad įgulai pavyko paleisti tris iš keturių variklių, ir didžiulis laivas pamažu tempiamas į arčiausiai esantį uostą.

Pasak policijos, kol kas pavyko sraigtasparniais evakuoti 338 iš 1 373 kruiziniame laive esančių žmonių. Didžioji dalis keleivių yra Didžiosios Britanijos ir JAV piliečiai. Vienas sraigtasparnis gali gabenti nuo 15 iki 20 žmonių. 

„Pradėjau melstis. Meldžiausi dėl visų laive esančiųjų saugumo. Skrydis sraigtasparniu buvo gąsdinantis“, – pasakojo viena iš išgelbėtų keleivių. 

Policijos duomenimis, 17 sužalojimus patyrusių žmonių buvo nugabenti į ligoninę.

Neringa Šarmavičiūtė (ELTA)
 
2019.03.25; 06:11