Dešimtosios „Costa Concordia“ katastrofos metinės


Minimos dešimtosios kruizinio laivo „Costa Concordia“ katastrofos metinės. EPA – ELTA foto

Roma, sausio 13 d. (dpa-ELTA). Praėjus 10 metų po kruizinio laivo „Costa Concordia“ katastrofos, žmonės Italijos Džilijo saloje ketvirtadienį pagerbė aukų atminimą.
 
Po pamaldų Chiesa dei Santi Lorenzo e Mamiliano bažnyčioje du jūreiviai iš pakrančių apsaugos laivo į jūrą nuleido gėlių vainiką žuvusiesiems atminti. „Grįžęs į šią vietą, jaučiuosi kaip tada“, – agentūrai „Ansa“ pasakojo katastrofą išgyvenęs asmuo.
 
„Tai paskutinės viešos atminimo iškilmės. Mes nenorime pamiršti, tačiau norime gerbti 32 aukas“, – žurnalistams sakė Džilijo meras Sergio Ortellis. Kitais metais minėjimas esą vyks nedideliame rate, nedalyvaujant žiniasklaidos atstovams.
 
2012 metų sausio 13-ąją beveik 300 metrų ilgio laivas rėžėsi į uolą prie salos ir iš dalies nuskendo. Per vieną didžiausių kruizinių laivų katastrofų žuvo 32 žmonės. Laive, S. Ortellio duomenimis, buvo žmonės iš 54 šalių.
 
Ketvirtadienio vakarą – eisena su deglais iki molo prie nelaimės vietos. 21.45 val., tuo metu, kai „Costa Concordia“ atsitrenkė į uolą, sugaudė uoste stovinčių laivų sirenos. Dėl pandemijos reginiuose saloje laukiama tik nedaug tuomečių keleivių ar aukų artimųjų.
 
Milžiniškas laivas 2014 metais per sudėtingą operaciją buvo atitemtas į Genują, kur jau seniai išardytas. Tuometinis kapitonas Francesco Schettino Romoje atlieka 16 metų kalinimo bausmę, kuri jam paskutiniosios instancijos teisme skirta 2017-aisaiais. Tačiau jis dar kreipėsi į Europos žmogaus teisių teismą, kur byla gali būti nagrinėjama šiais metais.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.01.14; 06:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *