bartkiene

2011 metų spalio 9 dieną Lietuvos moldavai, bendrijos „Dačija“ nariai, Kryžių kalne pastatė simbolinį Kryžių su užrašu: Už Moldovos ir Lietuvos šviesią ateitį“.

Kryžius buvo pastatytas trims svarbioms datoms paminėti. 2009 metais bendrija „Dačija“ minėjo savo veiklos 20-metį, 2010 metų gegužės 31 dieną sukako 20 metų, kai Moldovos Respublika pirmoji pripažino Lietuvos nepriklausomybę, o 2011 rugpjūčio 27-ąją Moldovos Respublika mini savo nepriklausomybės paskelbimo 20-metį.

Continue reading „Moldaviškas Kryžius Lietuvoje – kaip tikėjimo ir dėkingumo simbolis“

bartkiene

Lietuvos rumunų kultūros bendrija „Dačija“, jungianti išeivius iš Moldovos Respublikos ir Rumunijos, buvo įkurta 1989 metų vasario mėnesį. Nuo pat pirmųjų gyvavimo dienų bendrijos nariai aktyviai dalyvavo Lietuvos tautinio atgimimo judėjime.

2009 metais bendrija „Dačija“ minėjo savo veiklos 20-metį. Per šiuos metus aktyvi bendrijos veikla ir pastangos išsaugoti tautinį tapatumą neužgeso. 2010 metų gegužės 31 dieną sukako 20 metų, kai Moldovos Respublika pirmoji pripažino Lietuvos nepriklausomybę, o šių metų rugpjūčio 27 dieną Moldovos Respublika mini savo nepriklausomybės paskelbimo 20-metį.

Continue reading „Moldaviškas balto akmens kryžius – Kryžių Kalne“