Moldaviškas balto akmens kryžius – Kryžių Kalne


Lietuvos rumunų kultūros bendrija „Dačija“, jungianti išeivius iš Moldovos Respublikos ir Rumunijos, buvo įkurta 1989 metų vasario mėnesį. Nuo pat pirmųjų gyvavimo dienų bendrijos nariai aktyviai dalyvavo Lietuvos tautinio atgimimo judėjime.

2009 metais bendrija „Dačija“ minėjo savo veiklos 20-metį. Per šiuos metus aktyvi bendrijos veikla ir pastangos išsaugoti tautinį tapatumą neužgeso. 2010 metų gegužės 31 dieną sukako 20 metų, kai Moldovos Respublika pirmoji pripažino Lietuvos nepriklausomybę, o šių metų rugpjūčio 27 dieną Moldovos Respublika mini savo nepriklausomybės paskelbimo 20-metį.

Šioms svarbioms datoms paminėti bendrijos nariai ketina pastatyti Kryžių kalne Simbolini Kryžių su užrašu „Už Moldovos ir Lietuvos šviesią ateitį“.

Kryžius  pagamintas iš balto akmens ir atvežtas iš Moldovos Respublikos.

Moldaviškas kryžius bus statomas 2011 m. spalio 9 dieną nuo 14 iki 15 valandos.

Renginyje dalyvaus bendrijos „Dačija“ nariai iš Vilniaus, Kauno, Žiežmarių, Marijampolės, Skuodo, Klaipėdos, Pasvalio.

Dalyvaus Moldovos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Igor Klipii, LR Kultūros Ministerijos atstovai, Vilniaus miesto savivaldybės nariai bei Šiaulių savivaldybės ir Vilniaus Tautiniu Bendrijų Namų atstovai.

Projektą remia LR Kultūros Ministerija, Vilniaus miesto savivaldybė, Tautinių Bendrijų Namai.

Kryžius – seniausias, universaliausias ir pasaulyje labiausiai paplitęs simbolis. Nuoširdžiai tikime, kad nuo šiol Kryžių kalne, šiame liaudies meno ansamblyje, kur sukaupta per 100 000 kryžių, stovės ir moldaviškas liaudies meistro pagamintas kryžius. Tai mūsų tikėjimo ir dėkingumo simbolis.

Nuotraukoje: Lučija Bartkienė, Bendrijos „Dačija“ pirmininkė.

2011.10.07

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *