video_cip

Apie Baltarusiją mes ne itin daug žinome. O juk ši valstybė – mūsų kaimynė. Ir, beje, didelė kaimynė. Tad susigaudyti, kas iš tiesų dedasi Aleksandro Lukašenkos valdomoje Baltarusijoje, – derėtų. Šiandien videostudijos „SLAPTAI“ svečias – baltarusis Aleksandras Dergačiovas. A.Dergačiovas gyvena nedideliame Baltarusijos provincijos miestelyje Smorgonyse, kurie – maždaug už 100 kilometrų nuo Lietuvos – Baltarusijos sienos. Tačiau provincijoje gyvenantis A.Dergačiovas – ne iš tų baltarusių, kurie nedalyvauja politinėje, visuomeninėje, kultūrinėje šalies veikloje. A.Dergačiovas – aktyvus Baltarusijos Liaudies fronto narys, beje, pakliuvęs į didelę oficialios valdžios nemalonę. Per pastaruosius keletą metų jam tekę ragauti net politinio kalinio duonos. Šiame videosiužete A.Dergačiovas dalinasi įspūdžiais, patirtais Smorgonių milicijos areštinėje.

Netrukus Slaptai.lt paskelbs išsamų videopokalbį su Aleksandru Dergačiovu, atvirai dėstančiu savo požiūrį į politinę, ekonominę ir kultūrinę padėtį Baltarusijoje.

Continue reading „Ar labai baisu kalėti Baltarusijos areštinėse?“

belarus_dvigubas

Lietuvos sostinėje Vilniuje rugsėjo 16 – 19 dienomis Baltarusija surengė savų ekonominių laimėjimų parodą “Belarus EXPO 2009”, į kurią buvo atvykęs net nevienareikšmiškai vertinamas kaimyninės šalies prezidentas Aleksandras Lukašenka. Kuo ypatinga buvo toji paroda? Kaip derėtų vertinti paskutiniu Europos diktatoriumi dažnai tituluojamo A.Lukašenkos vizitą į Vilnių? Kokių priekaištų Baltarusijai turi mūsų politikai, verslininkai, kultūrininkai? Ar Lietuva žino, kas iš tiesų dedasi kaimyninėje valstybėje? Į šiuos internetinės svetainės Slaptai.lt redaktoriaus Gintaro Visocko klausimus atsako Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos Informacijos ir viešųjų ryšių departamento direktorius ROLANDAS KAČINSKAS.

Continue reading „“Baltarusija tiesiog pristatė savo ekonomines galimybes”“

video_cip

2009 metų rugsėjo 16 – 19-ąją dienomis Vilniuje surengta 6-oji nacionalinė Baltarusijos prekių ir gaminių paroda “Expo”. Skaitytojams pateikiame 11-os minučių trukmės videoreportažą iš baltarusiškos parodos, kurioje mūsų kaimynai reklamavo pačius moderniausius, kokybiškiausius, populiariausius savo gaminius, įskaitant baltarusiškus traktorius, kilimus, aukso dirbinius, degtinę ir saldainius.

Continue reading „Baltarusiškos prekės savo kokybe mažai kuo skiriasi nuo europietiškų“

belarus_papildomas 01

2009 metų rugsėjo 16 – 19-ąją dienomis Vilniuje rengiama 6-oji nacionalinė Baltarusijos prekių ir gaminių paroda “Expo”. Šia proga į Lietuvą atvyksta paskutiniu Europos diktatoriumi tituluojamas Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka. Numatytas net A.Lukašenkos susitikimas su naująja Lietuvos prezidente Dalia Grybauskaite. Ką byloja Minsko ir Vilniaus bandymas bičiuliautis? Juk dar visai neseniai, vos prieš keletą metų, nė viena Europos Sąjungos šalis nebūtų drįsusi bent jau valstybiniu lygiu priimti su opozicija ir kitaminčiais žiauriomis priemonėmis susidorojančio Baltarusijos diktatoriaus. Lietuva tokią nuostatą šiandien laužo. Toks oficialiojo Vilniaus žingsnis, be abejo, buvo suderintas tiek su ES, tiek su NATO vadovybe. Vargu ar Lietuva būtų sutikusi aukščiausiu lygiu priimti A.Lukašenką, jei ne Briuselio ir Vašingtono pritarimas.

Continue reading „Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka: “Nelaimei aš dar ne Dievas!”“

pavojinga_zona_01

„Taip, Seimas laikys brandos egzameną. Jis turės parodyti, ar dar sugeba atsilaikyti prieš insinuacijas ir manipuliacijas, prieš kažkokių sacharukų šmeižtus, grybauskaičių spaudimus ir piliečių durninimą. Jis turės parodyti – ar Lietuva dar parlamentinė respublika, ar jau turime rusiško tipo „valdžios vertikalę“ (Nurchaci 2009-09-15 08:06)

Continue reading „Kaip vyksta Lietuvos “apsivalymas”“