rusija_chotoskij

Lapkričio 16-17 dienomis Rusijos sostinėje Maskvoje ir kai kuriuose kituose Rusijos bei Ukrainos miestuose buvo minimos prieš metus nužudyto žymaus antifašistų lyderio Ivano Chotorskio, žinomo Kostolomo slapyvardžiu, mirties metinės. Lapkričio 16 dieną pagerbti I.Chotorskio atminimo prie jo kapo atvyko keli šimtai žmonių – buvę bendražygiai antifašistai, žmogaus teisių gynėjai, opozicinių jėgų aktyvistai.

Prie I.Chotorskio kapo atvyko ir žymūs opozicijos veikėjai: „Jabloko“ partijos vadovas S.Mitrochinas, judėjimo ,,Pirmyn“ koordinatorius, istorikas I.Budraitskis, žurnalistė ir dainininkė N.Boltianskaja, žurnalistas V.Kara-Murza, buvęs FSB pulkininkas, advokatas M.Trepaškinas, pogrindinės nacionalbolševikų partijos lyderis E.Limonovas, žymus dvasininkas, žmogaus teisių gynėjas G.Jakuninas.

Continue reading „Kas nužudė Rusijos antifašistų lyderį Ivaną Chotorskį?”

zurnalistai_2

Gegužės pradžioje žymi žurnalistė Jevgenija Albac laidoje “Osoboje mnenije” pasakojo, kaip Rusijos milicija žiauriai susidoroja ne tik su demonstrantais, protestuojančiais Triumfalnaja aikštėje ar Kutuzovo prospekte Maskvoje, bet ir su jų eitynes aprašančiais žurnalistais. J.Albac prisipažino ir pati neseniai pakliuvusi į Rusijos sostinės OMONo rankas. Tik milicininkai, žurnalistės žodžiais tariant, nedrįso jos ilgai kalinti areštinėje. Ji – užtektinai žinoma ne tik Rusijoje, bet ir Vakaruose. Todėl milicijos papulkininkis ją netrukus paleido. Nors, žinoma, neturėjo teisės jos sulaikyti iš viso. Juk J.Albac dėvėjo švarką su stambiu užrašu “pressa”, be to, nekėlė jokio pavojaus nei visuomenės rimčiai, nei aplinkiniams. Ji tik atėjo savo akimis išvysti “Marš nesoglasnych” eitynių, o paskui savo įspūdžius pateikti populiarioms žiniasklaidos priemonėms. Bet mažiau žinomiems žiniasklaidos atstovams, J.Albac teigimu, susidūrimai su Rusijos teisėsaugos atstovais baigiasi kur kas liūdniau – sudaužytais fotoaparatais, sulaužytomis rankomis.

Continue reading „Lietuvos žurnalistams ne ką lengviau nei kolegoms Rusijoje”