Merkinėje sutvarkyta Lietuvos partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago bronzinė skulptūra. Po vandalizmo akto už suaukotas lėšas A. Ramanausko-Vanago skvere ir jo prieigose taip pat įrengta vaizdo stebėjimo sistema, ketvirtadienį pranešė LRT televizija.
Policija dėl incidento, kai gegužės pradžioje skulptūra buvo aplieta dažais, pradėjo ikiteisminį tyrimą, tačiau, LRT duomenimis, kas tai padarė, pareigūnams išsiaiškinti kol kas nepavyko.
Režisierei Agnei Zalanskaitei socialiniuose tinkluose paskelbus pilietinę iniciatyvą surinkti lėšų vaizdo kameroms, suaukota apie 9 tūkst. eurų. Už juos Merkinės krašto muziejus sutvarkė paminklą ir skvere įrengė vaizdo stebėjimo kameras.
ELTA primena, kad gegužės pradžioje Merkinėje buvo išniekintas partizanų vado A. Ramanausko-Vanago paminklas ir apipiltas baltais dažais.
Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sakė, kad Adolfo Ramanausko-Vanago paminklo Merkinėje išniekinimas yra „valstybingumo atramų“ pažeminimas. Ministras neatmetė galimybės, kad incidentas galėjo būti susijęs ir su faktu, kad gegužės 9-oji Rusijoje minima pergalės prieš nacistinę Vokietiją diena.
2010-ųjų pavasaris man prabėgo Vilniuje: mugėse, minėjimuose, mitinguose, piketuose. Tačiau, žydint sodams, norisi ištrūkti iš miesto. Kaip mano klasės draugas istorikas Sigitas Jegelevičius sako, norisi išeiti ant “pirmosios žolės”. Senas kaimiškas pasakymas, jaunas žmogus jo prasmės nesuprastų, nes neganė karvių, jo supratimu, pienas gaminamas “Pieno žvaigždėse”. O kur tokiu metu – sodams žydint – gali būti gražiau, jeigu ne Merkinėje, Subartonyse, Nemunaityje, Alytuje, Birštone! Šiuo iki smulkmenų pažįstamu maršrutu ir leidomės į 2010-ųjų Lietuvos pavasarį, kai Vilniaus pakraštyje, mano sodelyje, obelys dar tik pumpurais puošėsi, o Alytuje jos jau žydėjo visu gražumu.