Merkinėje baigti A. Ramanausko-Vanago paminklo atkūrimo darbai


Adolfas Ramanauskas – Vanagas. Slaptai.lt nuotr.

Merkinėje sutvarkyta Lietuvos partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago bronzinė skulptūra. Po vandalizmo akto už suaukotas lėšas A. Ramanausko-Vanago skvere ir jo prieigose taip pat įrengta vaizdo stebėjimo sistema, ketvirtadienį pranešė LRT televizija.
Legendinis Lietuvos partizanų vadas Adolfas Ramanauskas-Vanagas, žiauriai kankintas KGB kalėjime. LGGRTC nuotr.
 
Policija dėl incidento, kai gegužės pradžioje skulptūra buvo aplieta dažais, pradėjo ikiteisminį tyrimą, tačiau, LRT duomenimis, kas tai padarė, pareigūnams išsiaiškinti kol kas nepavyko.
 
Režisierei Agnei Zalanskaitei socialiniuose tinkluose paskelbus pilietinę iniciatyvą surinkti lėšų vaizdo kameroms, suaukota apie 9 tūkst. eurų. Už juos Merkinės krašto muziejus sutvarkė paminklą ir skvere įrengė vaizdo stebėjimo kameras.
 
ELTA primena, kad gegužės pradžioje Merkinėje buvo išniekintas partizanų vado A. Ramanausko-Vanago paminklas ir apipiltas baltais dažais.
 
Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sakė, kad Adolfo Ramanausko-Vanago paminklo Merkinėje išniekinimas yra „valstybingumo atramų“ pažeminimas. Ministras neatmetė galimybės, kad incidentas galėjo būti susijęs ir su faktu, kad gegužės 9-oji Rusijoje minima pergalės prieš nacistinę Vokietiją diena.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2023.06.16; 06:41
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *