Muitinės muziejuje – paroda „Iš pašalies į pakraštį 2“


Paroda. Iš pašalies į pakraštį

Paroda „Iš pašalies į pakraštį 2“ – tai antroji dviejų autorių Andriaus Kviliūno ir Mindaugo Semėno tapybos paskutinių metų apžvalga. Visais laikais pasienis, paribys, pakraštys iš vienos pusės yra tvarkos, apibrėžtų taisyklių, įstatymų laikymosi, o iš kitos pusės bandymo pažeisti šias nustatytas taisykles vieta, visais laikais čia vyksta kova tarp pareigūnų ir pažeidėjų, kova tarp tvarkos ir chaoso, kova tarp kultūros ir barbariškumo. Parodos autoriai į daugelį reiškinių, įvykių bando pažvelgti visai kitu kampu, viską pamatyti iš autentiškos perspektyvos.

Mindaugas Semėnas savo esme yra jautrus peizažistas. Net jo nutapytos mažos figūrėlės pranyksta pilko peizažo fone. Kai kuriose kompozicijose sąmoningai naudojamas figūrų fragmentavimas, figūrinių detalių vaizdavimas, fragmentiško dabartinio gyvenimo balansavimas tarp kultūros ir popkultūros.

Andrius Kviliūnas daugiausiai tapo figūrines kompozicijas, dažnai apnuogindamas figūras. Figūros jo darbuose dažnai virsta lėlėmis ar marionetėmis, klasikinė lietuviškoji tapyba atskiedžiama pokštu ar anekdotu.

Autorių tapyba skirtinga nors galima rasti ir bendrybių. Abiejų autorių darbuose atsispindi ironija vienadienėms šiuolaikinėms vertybėms, ekspresionistinė tapybos mokykla, platūs potėpiai, spalvinių dėmių visuma, bet didžiausia juos vienijanti bendratis yra buvimas, mokėjimas neiškristi iš bendro žaidimo.

„Kultūros nakties“ renginio metu Muitinės muziejuje taip pat bus rodomas Andriaus Kviliūno sukurtas videofilmas „Lietuvos muitinės istorija“, kuriame autorius kūrybingai pasitelkdamas videomeno raišką perteikia Lietuvos muitinės istoriją.

Informacijos šaltinis – Muitinės muziejus (Jeruzalės g. 25 LT-08420 Vilnius, Lithuania)

Paveikslai bus demonstruojami birželio 16 dieną nuo 18.00 iki 23.45 Muitinės Muziejuje Vilniuje (Jeruzalės g. 25, LT-08420)

2023.06.12; 03:00

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *