Tarp žmonių, žuvusių šeštadienį Aliaskos valstijoje, netoli Bjuto miesto, per sraigtasparnio „Eurocopter AS50“ katastrofą, yra ir tarptautinės investicijų grupės PPF savininkas, čekų multimilijardierius Petras Kellneris.
 
Turtingiausio Čekijos piliečio žūties faktą pirmadienį patvirtino PPF atstovė spaudai Jitka Tkadlecova.
 
„Ponas Kellneris žuvo per sraigtasparnio katastrofą Aliaskoje. Laidotuvės vyks siaurame šeimos rate“, – sakė ji žurnalistams.
 
P. Kellneriui nuo 2019 metų priklausė 98,93 proc. kompanijos PPF akcijų. Žurnalo „Forbes“ duomenimis, jo turtas buvo vertinamas 15,5 mlrd. dolerių. Leidinys 15 pastarųjų metų įtraukdavo čeką į turtingiausių planetos žmonių sąrašą.
 
Sekmadienį naujienų agentūra „The Associated Press“ pranešė, kad per sraigtasparnio „Eurocopter AS50“ katastrofą Aliaskoje žuvo mažiausiai penki žmonės. Nelaimė atsitiko Kniko ledyno rajone. Tarp aukų, be P. Kellnerio, – dar vienas Čekijos pilietis.
 
Tragedijos priežastys dar nenustatytos. JAV nacionalinė transporto saugumo valdyba tiria katastrofos aplinkybes.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.03.29; 11:00

Olivier Dassault. EPA – ELTA foto

Per sraigtasparnio katastrofą žuvo prancūzų milijardierius ir politikas Olivier‘as Dassault‘as.
 
Sraigtasparnis katastrofą patyrė sekmadienio vakarą prie Dovilio Normandijoje. Taip pat žuvo sraigtasparnio pilotas.
 
69-erių O. Dassault‘as buvo 2018 metų gegužę mirusio Serge‘o Dassault‘o sūnus ir lėktuvų konstruktoriaus bei koncerno įkūrėjo Marcel‘o Dassault‘o anūkas. Dassault‘ų šeimos turtas vertinamas daugiau kaip 20 mlrd. eurų.
 
Anot duomenų, „Aerospatiale AS350 Ecureuil“ tipo sraigtasparnis sudužo netrukus po pakilimo privačioje teritorijoje. Pradėtas nelaimės tyrimas.
 
O. Dassault‘as priklausė Respublikonų partijai ir atstovavo jai Nacionalinėje Asamblėjoje. Prezidentas Emmanuelis Macronas tviteryje vadino jį talentingu žmogumi ir pareiškė: „Brutali jo mirtis yra milžiniškas praradimas“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.03.08; 00:30

Elonas Muskas. EPA – ELTA nuotr.

„Tesla“ įkūrėjas Elonas Muskas jau netrukus gali tapti turtingiausiu planetos žmogumi, į antrąją vietą nustumdamas „Amazon“ vadovą Jeffą Bezosą. Trečiadienį „Tesla“ akcijų kursas padidėjo 2,8 proc. ir dabar E. Muskas „Bloomberg“ sudarytame milijardierių indekse tik 3 mlrd. atsilieka nuo J. Bezoso, kuris viršūnėje karaliauja nuo 2017 metų spalio, rašo wiwo.de.
 
Pietų Afrikoje gimusio inžinieriaus E. Musko grynasis turtas trečiadienį siekė 181,1 mlrd. dolerių, o J. Bezosas turėjo 184 mlrd. Jei E. Muskui iš tikrųjų pavyktų iškopti į pirmąją vietą, tai būtų 12-os jam ypatingų mėnesių karūnavimas. Vien tik pernai jo grynasis turtas išaugo daugiau kaip 150 mlrd. Per praėjusius 12 mėnesių „Tesla“ akcijų vertė kilo 743 proc.
 
Kažkada turtingiausias pasaulio žmogus Billas Gatesas dabar turtuolių sąraše yra trečias. Jo bendras turtas – 132 mlrd. dolerių – yra mažesnis už E. Musko metines pajamas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.01.08; 00:30

Buvusi „Amazon“ įkūrėjo J. Bezoso žmona tapo turtingiausia JAV moterimi. EPA-ELTA nuotr.

Buvusi turtingiausio pasaulyje vyro – „Amazon“ įkūrėjo Jeffo Bezoso – žmona MacKenzie tapo turtingiausia moterimi JAV, šeštadienį paskelbė verslo žurnalas „Forbes“.
 
Per skyrybas pasiektu susitarimu 2019 liepą MacKenzie Bezos atiteko 4 proc. elektroninės prekybos milžinės „Amazon“ akcijų. Tuo metu šios akcijų dalies vertė siekė 38,3 mlrd. JAV dolerių, tačiau, kaip teigia „Forbes“, dabartinės koronaviruso pandemijos metu „Amazon“ akcijų kaina gerokai išaugo.
 
Buvusios sutuoktinės turto vertė dabar siekia maždaug 62,3 mlrd. JAV dolerių. „Forbes“ duomenimis, MacKenzie Bezos pralenkė mažmeninės prekybos tinklo „Walmart“ įkūrėjo Samo Waltono dukterį Alice Walton, kurios turtas vertinamas 57,3 mlrd. JAV dolerių.
 
Paties J. Bezoso turto vertė dabar siekia apie 188,2 mlrd. JAV dolerių. Jis 1994 metais įkūrė „Amazon“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.07.13; 19:47

Dmitrijus Bosovas. Facebook nuotr.

Nusižudė Rusijos milijardierius Dmitrijus Bosovas, praneša naujienų agentūra „RIA Novosti“. Anksčiau apie tai informavo RBK.
 
Gautomis žiniomis, naktį į trečiadienį dėl savižudybės policija buvo iškviesta į Maskvos srities Usovo gyvenvietę, kur gyveno 52 metų verslininkas.
 
Preliminariais duomenimis, D. Bosovas mirė naktį į trečiadienį. Oficialiai apie jo mirtį kol kas nepranešama.
 
D. Bosovas šįmet pirmą kartą pateko į „Forbes“ sudaromą turtingiausių pasaulio žmonių sąrašą.
 
Pasak „Interfax“, 200 turtingiausių Rusijos verslininkų sąraše D. Bosovas buvo 86-tas.
 
Verslininkas buvo grupės „Altek“ direktorių tarybos pirmininkas. Svarbiausia jo verslo kryptis buvo antracito ir anglių gavyba.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.05.07; 06:40

Po prasto savo pasirodymo pirminiuose rinkimuose „superantradienį“ milijardierius Michaelis Bloombergas traukiasi iš kovos dėl demokratų kandidato į JAV prezidento postą. Buvęs Niujorko meras trečiadienį paskelbė, kad nuo dabar rems buvusį viceprezidentą Joe Bideną.
 
Svarbiausia yra lapkritį vyksiančiuose rinkimuose įveikti dabartinį šalies vadovą Donaldą Trumpą, sakė M. Bloombergas, kuriuo remiasi agentūra „Reuters“.
 
J. Bidenas, preliminariais duomenimis, antradienį vykusiuose demokratų pirminiuose rinkimuose laimėjo mažiausiai 9 valstijose iš 14. Jo konkurentas Bernie‘is Sandersas pergalę šventė mažiausiai trijose valstijose.
 
M. Bloombergui pavyko laimėti tik nedidelėje Amerikos Samoa salų grupėje, kuri administruojama JAV ir kurioje antradienį taip pat buvo balsuojama. Jo pavardė pirmą kartą buvo įrašyta į balsavimo biuletenius. Pirmuosiuose ketveriuose pirminiuose rinkimuose M. Bloombergas nedalyvavo ir visas viltis dėjo į „superantradienį“. Rinkimų kovai jis skyrė 500 mln. dolerių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.03.05; 05:00

Milijardierius Michaelas Bloombergas, kandidatas į JAV prezidentus, savo rinkimų kampanijai pasitelkė kalinių darbą – šie skambindavo žmonėms, praneša AFP.
 
Tyrimų portalas „The Intercept“ antradienį pranešė, kad buvusio Niujorko mero rinkimų štabas per trečiuosius asmenis nusamdė Naujajame Džersyje įsikūrusią bendrovę „ProCom“, teikiančią skambučių centrų paslaugas.
 
M. Bloombergas sako, kad ši informacija yra „iš esmės tiksli“, bet bendradarbiavimas su minėta įmone buvo nutrauktas.
 
„ProCom“ skambučių centrai yra tiek Naujajame Džersyje, tiek Oklahomoje. Du iš jų veikia kalėjimuose.
 
Teigiama, kad žmonėms skambindavo ir informaciją apie M. Bloombergo rinkimų kampaniją suteikdavo bent vieno Oklahomos valstijos mažiausio saugumo moterų kalėjimo kalinės.
 
Kandidatas į prezidentus aiškino, kad jo rinkimų štabas apie situaciją sužinojo tik iš žurnalisto. Anot M. Bloombergo, išsiaiškinus, kuris subrangovas už tai atsakingas, bendradarbiavimas su bendrove ir ją pasamdžiusiais asmenimis buvo nutrauktas.
 
„Nepalaikome tokios praktikos ir stengiamės užtikrinti, kad mūsų rangovai ateityje geriau atsirinktų subrangovus“, – sakė M. Bloombergas.
 
M. Bloombergas apie ketinimą tapti Demokratų partijos kandidatu į prezidentus pareiškė lapkritį, vėliau nei tą padarė Joe Bidenas ir Bernie Sandersas. 2020 m. rinkimuose jis tikisi mesti iššūkį JAV prezidentui Donaldui Trumpui.
 
Verslo žurnalo „Forbes“ duomenimis, M. Bloombergo turtas vertinamas 54 mlrd. JAV dolerių.
 
Savo lėšomis jis finansuoja reklamą internete ir televizijoje. Jo rinkimų kampanija praleidžia svarbias valstijas, kuriose daug darbo įdėjo kiti, ne tokie turtingi, kandidatai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.12.26; 00:05

Jeffrey Epsteinas. EPA – ELTA nuotr.
Gėdą užsitraukusio finansininko, už seksualinius nusikaltimus nuteisto 66-erių amerikiečio Jeffrey’o Epsteino menama savižudybė paskatino JAV politikos veikėjus ieškoti atsakymų.
 
Kartu kilo ir konspiracijos teorijų banga, kurioje sudalyvavo ir šalies prezidentas Donaldas Trumpas.
 
J. Epsteinas be gyvybės ženklų ankstų šeštadienio rytą rastas savo kameroje Niujorko metropoliteno pataisos centre.
 
Penktadienį buvo paviešinti slapti dokumentai, kuriuose pateikta išsamesnė informacija apie tai, kaip nuo 2002 m. iki 2005 m. veikė milijardieriaus esą vadovautas tinklas, skirtas prekybai žmonėmis seksualinio išnaudojimo tikslais.
 
Niujorko meras Billas del Blasio žurnalistams teigė, kad J. Epsteino mirtis buvo „pernelyg patogi“. „Kiek kitų milijonierių ir milijardierių dalyvavo jo nelegalioje veikloje?“ – retoriškai klausė Niujorko meras.
 
 
Prezidentas D. Trumpas, šiuo metu savaitgalį leidžiantis savo golfo klube Naujajame Džersyje, tviteryje pasidalijo nežinomo asmens išplatinta žinute, kurioje teigiama, kad neva „aukščiausi demokratų atstovai, tarp kurių – ir Bilas Klintonas, leidosi į privačias keliones į Jeffrey’io Epsteino pedofilijos salą“.
 
Praėjusį mėnesį milijardieriui pareikšti kaltinimai prekyba nepilnamečiais seksualinio išnaudojimo tikslais. Vyras neprisipažino kaltu. Prieš tris savaites teismas atsisakė įtariamąjį paleisti už užstatą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.08.12; 04:00

Seksualinis nusikaltėlis JAV milijardierius Jeffrey’is Epsteinas nugabentas į ligoninę po to, kai buvo rastas pusiau sąmoningas kalėjimo kameroje.
 
66 metų amžiaus turtingas finansininkas aptiktas sužeistas po tikėtino mėginimo nusižudyti, jis buvo pusiau sąmoningas.
 
Kaip praneša JAV žiniasklaida, teismo laukiantis J. Epsteinas rastas gulintis ant žemės, o ant jo kaklo pastebėtos žymės, sužalojimai. Žiniasklaidos pranešimuose nurodoma, kad sužalojimai neturėtų būti sunkūs.
 
Sargybiniai taip pat aiškinasi, ar vyras galėjo tapti užpuolimo auka.
 
J. Epsteinas laukia teismo dėl kaltinimų prekyba žmonėmis sekso paslaugoms teikti. Jam pateiktas vienas kaltinimas prekyba nepilnamečiais seksualinio išnaudojimo tikslais ir vienas kaltinimas sąmokslu vykdyti prekybą nepilnamečiais seksualinio išnaudojimo tikslais.
 
Praėjusią savaitę buvo atmestas J. Epsteino prašymas paleisti už užstatą.
 
Jei bus pripažintas kaltu, jam gresia iki 45 metų kalėjimo.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.07.26; 00:30

Milijardierius investuotojas ir politinis aktyvistas George’as Sorosas paragino Europą „prabusti“ ir pripažinti tiek vidinių, tiek ir išorinių priešų keliamo „pavojaus mastą“, su kuriuo ES susiduria šiuo metu.

J. C. Junckeris: Europa išlieka gražiausia vieta gyventi. EPA-ELTA nuotr.

Europa „miegodama eina į užmarštį“, o jos žmonės turi „prabusti, kol ne per vėlu“, straipsnyje, kurį paskelbė „Project Syndicate“, perspėjo legendinis investuotojas.

„Jei Europos žmonės neprabus, ES nueis Sovietų Sąjungos 1991-ųjų keliu“, – rašė G. Sorosas. Pasak jo, to nesupranta nei Europos lyderiai, nei paprasti piliečiai.

G. Soroso teigimu, dabartiniai ES lyderiai yra panašūs į Sovietų Sąjungos politbiurą – aukščiausią valstybės valdymo organą – prieš pat Sovietų Sąjungos žlugimą. Milijardierius pareiškė, esą ES lyderiai, kaip ir Sovietų Sąjungos lyderiai prieš pat jos žlugimą, skelbia „ukazus“ (įsakymus), nepaisydami to, kad jie nieko nereiškia.

„Geltonųjų liemenių“ streikai Prancūzijoje. EPA – ELTA nuotr.

G. Sorosas artimiausiu išbandymu Europai laiko Europos Parlamento (EP) rinkimus šių metų gegužę, kuriuose euroskeptiškos partijos, prognozuojama, sulauks daug balsų.

„Deja, antieuropietiškos jėgos rinkimuose džiaugsis pranašumu. Prie to prisideda pasenusi partijų sistema, ES sutarties pakeitimo negalimumas ir teisinių įrankių valstybėms paveikti, kurios pažeidžia ES įkūrėjų išdėstytus principus, trūkumas“, – perspėja vengrų kilmės JAV gyvenantis milijardierius.

G. Soroso komentarai pasirodė Europai neramiu laiku, kai sustiprėjo populistinės ir prieš valdžią nusiteikusios jėgos.

„Brexitas“ Jungtinėje Karalystėje (JK), „geltonųjų liemenių“ keliami neramumai Prancūzijoje, įtakingos dešiniosios partijos Italijoje ir Vokietijoje drebina Bendrijos pamatus. Be to, antiimigracinė politika ir antidemokratiniai veiksmai Lenkijoje ir Vengrijoje gali pagilinti prarają tarp šių šalių ir Europos Sąjungos.

G. Sorosas, be kita ko, aptarė politinę Vokietijos situaciją, kur Angelos Merkel Krikščionių demokratų sąjungą (CDU) spaudžia ne tik koalicijos partneriai Krikščionių konservatorių socialinė sąjunga (CSU) ir socialdemokratai (SPD), bet ir kraštutinės dešinės „Alternatyva Vokietijai“ (AfD), kuri rinkėjų palaikymo susilaukė dėl euroskeptiškos ir antiimigracinės politikos pažadų.

Teroro aktas Nicoje. EPA – ELTA nuotr.

„Šiuo metu valdančioji Vokietijos koalicija nebegali būti tokia proeuropietiška, kokia ji būtų be AfD įsikišimo“, – pažymėjo G. Sorosas. Kalbėdamas apie „Brexitą“, gerai žinomas investuotojas tikino, kad visuomenė vis labiau supranta neigiamus JK pasitraukimo iš Bendrijos padarinius, tačiau, pridūrė jis, situacija yra tokia sudėtinga, kad „dauguma britų tiesiog nori ją kuo greičiau užbaigti“, nors, tikina G. Sorosas, „Brexitas“ bus įvykis, kuris nulems šalies ateitį.

Apžvelgdamas Italijos 2017 m. migrantų krizę, G. Sorosas pastebėjo „mirtiną ES klaidą“, kai Bendrija įgyvendino Dublino susitarimą, kuriuo buvo nutarta, kad imigrantai turi prašyti prieglobsčio šalyje, į kurią jie pirmiausia atvyko. Italijai sunkiai sekėsi susidoroti su imigrantų, plaukiančių Viduržemio jūra, srautu, o tai „paskatino visuomenę balsuoti už euroskeptiškas partijas“ 2018 m. rinkimuose, teigė G. Sorosas.

Riaušės Belgijos sostinėje Briuselyje. EPA – ELTA nuotr.

Norint atremti antieuropietiškas tiek vidaus, tiek ir išorės jėgas, G. Soroso teigimu, Europa turi pripažinti turinti priešų ir tada „pažadinti miegančią ES daugumą“ bei mobilizuotis, ginant vertybes, kuriomis yra paremta Europos Sąjunga.

„Antraip vieningos Europos svajonė gali tapti XXI a. košmaru“, – savo straipsnį užbaigė G. Sorosas.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.02.13; 05:53

Tanzanijoje pagrobtas jauniausiu Afrikos milijardieriumi tituluojamas verslininkas. EPA-ELTA nuotr.

Didžiausiame Tanzanijos mieste Dar es Salame kaukėti užpuolikai pagrobė jauniausiu Afrikos milijardieriumi vadinamą vyrą, praneša BBC.

43-ejų Mohammedas Dewjis pagrobtas netoli prabangaus viešbučio, kuriame veikiančiame sporto klube jis lankosi kone kasryt.

Policijos teigimu, šiuo metu sulaikyti trys galimai su šiuo incidentu susiję asmenys. Manoma, kad du pagrobėjai – užsienio šalių piliečiai.

M. Dewjio pagrobimo motyvas kol kas nežinomas.

Finansų žurnalas „Forbes“ M. Dewjio turtą vertina 1,5 mlrd. JAV dolerių.

Verslininkas, savo šalyje vadinamas tiesiog Mo, didmenine ir mažmenine prekyba besivertusią savo šeimos įmonę transformavo į visoje Afrikoje veikiantį konglomeratą, kurio pelnas siekia milijardus dolerių.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.10.13; 09:53

Milijardierius Romanas Abramovičius. Reuters nuotr.

Rusijos milijardierius, futbolo klubo „Chelsea“ savininkas Romanas Abramovičius skiriasi su sutuoktine galerininke Daša Žukova, naujienų agentūrai AFP patvirtino R. Abramovičiaus atstovas.

„Po 10 metų kartu mudu priėmėme sudėtingą sprendimą išsiskirti, tačiau liekame artimais draugais, tėvais ir partneriais tuose projektuose, kuriuos išplėtojome kartu“, – skelbiama poros pranešime, kurį pirmadienį naujienų agentūrai AFP atsiuntė R. Abramovičiaus atstovas Džonas Manas (John Mann).

50 metų amžiaus R. Abramovičius, anot žurnalo „Forbes“, yra dvyliktas turtingiausias Rusijos verslininkas, jo turto vertė siekia 9,1 mlrd. dolerių. Milijardieriui futbolo klubas „Chelsea“ priklauso nuo 2003-iųjų.

Pora kartu susilaukė dviejų vaikų – dukters ir sūnaus. Bendrame R. Abramovičiaus ir 36 metų amžiaus D. Žukovos pranešime teigiama, kad pora įsipareigojo kartu auginti abu vaikus.

Vyrui tai buvo jau trečioji santuoka. Su antrąja žmona Irina Malandina po 16 metų trukusios santuokos R. Abramovičius išsiskyrė 2007 metais, jie turi penkis vaikus. Pirmoji oligarcho santuoka su Olga Lysova truko itin trumpai – nuo 1987 iki 1991 metų.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.08.10; 06:23

Štai ir pasitaikė proga atidžiai, ramiai peržiūrėti prancūzų režisieriaus Nikolos Tonevo dokumentinį filmą „Slaptieji Putino turtai“ (Putins Hidden Treasure).

Filmas vertingas pirmiausiai pažintine prasme. Apie Rusijos prezidentą iki šiol, regis, šį tą žinojome, bet tuo pačiu mūsų žinios nebuvo paremtos konkretesniais vaizdais. Dabar, po filmo peržiūros, galime brėžti ryškesnes išvadas. Įtarimai, spėjimai įgauna griežtesnius kontūrus.

Continue reading „Sekmadieniniai pamąstymai. Filmas apie Blogio genijų“

Ar tikrai savo noru iš šio pasaulio iškeliavo skandalingasis Borisas Berezovskis? Ar tikrai šis milijardierius buvo taip nuskurdęs, jog nematė jokių kitų prošvaisčių, išskyrus savižudybę? Ar jis parašė atsiprašymo laišką Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui ir nuoširdžiai siekė grįžti į Rusiją? Nejaugi jis tikėjosi, kad Kremlius atleis jam visus akibrokštus? O gal turtuolio atsiprašymo laiškas – vien tik graži legenda?

Ar galima manyti, jog B.Berezovskio mirtis buvo naudinga Didžiosios Britanijos slaptosioms tarnyboms, bijojusioms, kad neišaiškėtų konfidenciali informacija apie Aleksandro Litvinenkos nužudymo Londone detales? O gal dera manyti, jog tai – Rusijos FSB kerštas už V.Putino kritiką, trukusią ilgiau nei dešimt metų? 

Tad kas gi iš tiesų dedasi Didžiosios Britanijos sostinėje, kur vienas po kito miršta iš Rusijos pabėgę žvalgybininkai, turtuoliai bei teisybės ieškotojai?

Portalas Slaptai.lt savo skaitytojų dėmesiui pateikia keletą užsienio spaudoje pasirodžiusių versijų.

Continue reading „Keletas versijų apie milijardieriaus Boriso Berezovskio mirtį“

putinas_akiniai

Didžiosios Britanijos leidinys “The Guardian” primena, jog Europoje jau seniai sklando gandai apie nesuskaičiuojamus Rusijos Federacijos premjero Vladimiro Putino turtus.

Esą V.Putinas yra vienas iš turtingiausių pasaulio žmonių, kurio įslaptintose asmeninėse sąskaitose – per 40 milijardų JAV dolerių. Ir ši suma – nuolat auga, kadangi V.Putinas – Rusijos mafijos lyderis, geležiniu kumščiu valdantis šią milžinišką šalį. Tačiau Rusijos centrinės rinkimų komisija nurodo, jog V.Putino sąskaitose nėra ir 200 tūkst. dolerių.

Continue reading „Vladimiro Putino turtas – vos 179 tūkst. JAV dolerių?“

abramovicius_

Portale Slaptai.lt perskaičiau žurnalisto Gintaro Visocko straipsnį “Kada Lietuva turės tikrų milijonierių”. Kai kurios mintis – vertos dėmesio. Tačiau būtina įsisąmoninti, kad Lietuva dėl savo visiems suprantamos specifikos (nedidelės teritorijos, didelių gamyklų nebuvimas ir t.t) negali turėti daug labai turtingų žmonių. G.Visocko publikacijoje pateikiami kai kurie naujausi duomenys apie Baltijos šalių milijonierius ir milijardierius. O aš noriu pateikti 2003-ųjų metų duomenis, kas ir kodėl tapo turtingiausiais žmonėmis Vidurio ir Rytų Europoje. Palyginkime su 2011-ųjų duomenimis. Niekas kardinaliai nesikeičia. Tendencijos išlieka tos pačios.

Continue reading „Turtingiausi Vidurio ir Rytų Europos žmonės – vis dėlto rusai“

gintaras_portretas_2

Prieš keletą metų gyvendamas Danijos Karalystėje pastebėjau lietuvio akiai keistą dalyką. Jeigu danas dėvi pigioje parduotuvėje įsigytus drabužius, jei į darbą atvažiuoja ne prabangiu “mersedesu”, o gerokai aptrintu dviračiu, jei jo kelioninis krepšys – ne pirmos jaunystės, o ant rankų pirštų nėra nė vieno auksinio žiedo, žinok, prieš tave greičiausiai stovi turtingas arba labai turtingas žmogus, užimantis itin aukštas pareigas puikiai besiverčiančioje įmonėje.

Dirbdamas Kopenhagoje pastebėjau ir dar vieną lietuvio akiai neįprastą taisyklę: jei žmogus mėgsta prabangą, jei linkęs važinėti išpuoselėtu automobiliu, greičiausiai jo finansiniai reikalai – prasti. Mažų mažiausiai jis neužima svarbių pareigų įtakingoje firmoje, o jo banko sąskaitose neaptiksite apvalios sumos.

Continue reading „Kada Lietuva turės tikrų milijonierių?“

video_cip

Kodėl derėtų dalyvauti profesinių sąjungų rengiamame kovo 19-osios mitinge prie Seimo ir Vyriausybės? Ar profsąjungų lyderiai nepadarė klaidos, kadaise pasirašydami nacionalinį susitarimą su Vyriausybe? Kas ir kodėl nenori, jog būtų didinama minimali alga? Ar tikrai Nerijus Numavičius tapo milijardieriumi ir netrukus jo nuotrauka bus paskelbta žurnale “Forbes”? Kodėl ekonominės krizės metais pasaulyje atsirado šimtas naujų milijardierių? Ką omenyje turi premjeras Andrius Kubilius, sakydamas, esą “kito kelio nėra”? Kodėl Nobelio premijos laureatai ragina JAV prezidentą nacionalizuoti kai kuriuos Amerikos bankus? Ar Lietuvai nereikėtų turėti bent vieno nacionalinio banko? Kuo įsimintina Naomi Klein “Šoko doktrina”? Kuo Japoniją ištikusi nelaimė naudinga rusų dujininkams ir naftininkams?

Videostudijos “SLAPTAI” svečias – Tautos Ateities Forumo (TAF) pirmininkas dr. Algimantas MATULEVIČIUS.

Continue reading „Kaip Lietuvoje galima tapti milijardieriumi“