Įtartina seksualiniais nusikaltimais įtariamo milijardieriaus mirtis Niujorko kalėjime


Jeffrey Epsteinas. EPA – ELTA nuotr.
Gėdą užsitraukusio finansininko, už seksualinius nusikaltimus nuteisto 66-erių amerikiečio Jeffrey’o Epsteino menama savižudybė paskatino JAV politikos veikėjus ieškoti atsakymų.
 
Kartu kilo ir konspiracijos teorijų banga, kurioje sudalyvavo ir šalies prezidentas Donaldas Trumpas.
 
J. Epsteinas be gyvybės ženklų ankstų šeštadienio rytą rastas savo kameroje Niujorko metropoliteno pataisos centre.
 
Penktadienį buvo paviešinti slapti dokumentai, kuriuose pateikta išsamesnė informacija apie tai, kaip nuo 2002 m. iki 2005 m. veikė milijardieriaus esą vadovautas tinklas, skirtas prekybai žmonėmis seksualinio išnaudojimo tikslais.
 
Niujorko meras Billas del Blasio žurnalistams teigė, kad J. Epsteino mirtis buvo „pernelyg patogi“. „Kiek kitų milijonierių ir milijardierių dalyvavo jo nelegalioje veikloje?“ – retoriškai klausė Niujorko meras.
 
 
Prezidentas D. Trumpas, šiuo metu savaitgalį leidžiantis savo golfo klube Naujajame Džersyje, tviteryje pasidalijo nežinomo asmens išplatinta žinute, kurioje teigiama, kad neva „aukščiausi demokratų atstovai, tarp kurių – ir Bilas Klintonas, leidosi į privačias keliones į Jeffrey’io Epsteino pedofilijos salą”.
 
Praėjusį mėnesį milijardieriui pareikšti kaltinimai prekyba nepilnamečiais seksualinio išnaudojimo tikslais. Vyras neprisipažino kaltu. Prieš tris savaites teismas atsisakė įtariamąjį paleisti už užstatą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.08.12; 04:00
print