Vladimiro Žirinovskio prakeiksmai Amerikai


Kartais labai įdomu prisiminti, ką prieš keletą ar keliolika metų apie svarbias pasaulio tendencijas yra kalbėję žinomi politikai tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Palyginus kelerių ar keliolikos metų senumo prognozes su šių dienų realijomis tampa akivaizdu, kur prašauta, o kur – beveik atspėta.

Šiandien visuomenės aktualijų portalas Slaptai.lt skelbia skandalingojo Rusijos politiko Vladimiro Žirinovskio pastebėjimus, ištartus iki karo Irake likus vos kelioms savaitėms. Žinoma, Rusijos Valstybės Dūmos atstovo kalbą teko mažumėlę pakoreguoti – išmesti visus keiksmžodžius, kurių, beje, buvo užtektinai daug. Tikimės, jog V.Žirinovskis neįsižeis, jei sužinos, jog vietoj jo riebių keiksmažodžių sudėjome skliaustelius.

Galbūt atsiras tokių, kuriuos šis monologas šokiruos. Tačiau Lietuvos visuomenė turi žinoti, ką ir kaip kalba oficialūs Rusijos pareigūnai. Neabejojame, jog Rusijoje mąstančių kaip V.Žirinovskis esama ir daugiau. Tik jie slepia savo mintis, prisidengdami lozungais apie tautų draugystę ir žmogaus teisių gynimą. Jie neatskleidžia tikrųjų savo planų – daryti įtaką ne tik Tbilisiui, ne tik Baku, bet ir visai Rytų Europai, net Jungtinėms Amerikos Valstijoms.

Kai kurios masinės informacijos priemonės (news.com, compromat.ru, televizijos “Moskovija”, TBC) praneša, kad Rusijos Dūmos vicepirmininkas Vladimiras Žirinovskis JAV prezidentą Džordžą V.Bušą yra viešai pavadinęs “apsišikusiu kaubojumi”. Būta ir kai kurių kitų ne mažiau šokiruojančių frazių: “Bagdadas – tavo kapas”, “nedrįsk bombarduoti Bagdado, geriau kartu duodam Tbilisiui ir Baku”. Įžeidžiančius žodžius V.Žirinovskis ištarė 2002 metų rugsėjį, su oficialiu vizitu lankydamasis Irako sostinėje Bagdade. Būtent tada oficialus Rusijos Federacijos pareigūnas V.Žirinovskis, duodamas interviu televizijoms “Moskovija” ir TBC, leido sau vartoti necenzūrinius žodžius. Tiesa, interviu V.Žirinovkis davė ilsėdamasis vienoje privačioje Bagdado viloje, neoficialioje aplinkoje. Tačiau jis puikiai žinojo, jog jį filmuoja televizijos kameros, jog tie interviu anksčiau ar vėliau pasieks plačiąją visuomenę. Nors žurnalistas Jevgenijus Sandro skandalingąją juostą su žodžiais “apsišikęs kaubojus” turėjo dar 2002 metų rugsėjo mėnesį, apie Rusijos Dūmos vicepirmininko keiksmažodžius pirmą kartą sužinota tik 2003 metų sausio pabaigoje.

Štai Vladimiro Žirinovskio kalba, kurią jis pasakė Bagdade 2002 metų rugsėjį (laisvas vertimas į lietuvių kalbą).

“Nereikia juokauti su karu. Čia kiti berniukai. Tai ne Vokietija, tai ne Afganistanas. Džordžai, čia tavo kareivius sudraskys į gabalus. 250 tūkst. rinktinių Irako kareivių! Jie viską nušluos. Jie visą dykumą įveiks per vieną valandą. Jie susprogdins visus tavo laivus, visus tavo žurnalistus, diplomatus. Džordžai, tu kaubojus. Tu sustok, (…) tu baik vieną kartą, tu paslėpk šovinius kur giliau sandėlyje ir užmiršk savo tėvą. Mes turėjome vieną durnių (“mudak”), jis atkeršijo už brolį, (…), ir didžioji Rusijos imperija subyrėjo. Ir kitą turėjome tokį keistuolį, už savo senelį keršyti bandė, ir subyrėjo Sovietų Sąjunga. Ir tu pakartosi tą klaidą. Tu tėvą užmiršk, tėvas – tai praeitis, jis savo jau padarė. Tu susimąstyk dėl Amerikos ateities. Ji žlunga. Tavo jaunuomenė bėga iš Amerikos. Amerikoje niekas nenori gyventi, niekas. Tai kažkokia nesąmonė, (…). Doleris, doleris, doleris, šitas purvinas žalias popieriaus gabalėlis. Nei sielos, nei muzikos nėra, (…), nei rašytojų nėra tavo šalyje. Visas pasaulis klausosi Čaikovskio, Dostojevskio, (…). Festivaliai, sportas – tik Rusijoje. Ir čia, Irake. Čia myli prezidentą, o tavęs nekenčia, nekenčia.

Tavo pirmtakas, (…), Klintonas, (…), jį išprievartavo tiesiog darbo kabinete. Jūs visiškai išnaglėjote, jūsų prezidentą patvarkė tiesiog valstybės vadovo darbo kabinete. Ar tai Amerika, (…)? Ką jus darote, (…)? Monika, (…). Koks ten prezidentas? Kokie Artimieji Rytai, (…)? (…).

Džordžai, Džordžai. Žiūrėk filmus apie kaubojus. Kiek lavonų, kiek kraujo? Ir ten nužudė, ir čia nužudė. Aš tau liepiu – pažiūrėk, koks Bagdade dangus, (…). Bagdadas – ne Berlynas. Tai ne Kabulas. Tu čia niekada neiškovosi pergalės, todėl kad mes žinome šią tautą, mes žinome jos prezidentą. Jis vienintelis visame pasaulyje siunčia tave toli toli, tyčiojasi iš tavęs. Vienintelis. Visi kiti, (…), dreba prieš tave. Išsirikiuoja į ilgą eilę, kad galėtų tau nusilenkti. Vienuolika metų, vienuolika metų priešinasi tau, o tu su savo galinga ekonomika, su savo milijonine armija, laivynais, (…), su raketomis nė (…) negali nuveikti.

Tu atakuoji šią šalį kiekvieną dieną, tu žudai vaikus, o Irako kareiviai sėdi, pasiruošę mūšiui. Tu bijai čia atsiųsti savo kareivius. Tavo tėvas irgi bijojo. O obuolys nuo obels netoli nurieda. Tu niekada nelaimėsi. Tai tavo paskutinis pralaimėjimas. Napoleonas pralaimėjo Vaterlo, Hitleris pralaimėjo Berlyno mūšį. Tu pralaimėsi Bagdadą. Bagdadas – tavo kapas. Supratai tu, Džordžai, apsišikęs kaubojau? Atgal į Techasą, į rančą, džipu apvažiuok visas savo dykumas ir mokykis ispanų kalbos. O Niujorkas jau kalba rusiškai. Mes nusiųsime į Ameriką dar 10 milijonų rusų ir Amerikoje išsirinksime savo prezidentą. O tu, Džordžai, gausi gerą kamerą Butyrkų kalėjime. Tu supratai, Džordžai?

Ir tu niekada čia nesugebėsi pasiekti pergalės. Viso pasaulio arabai, visa Rytų Europa, Maskva – prieš tave. Maskva nenori šito karo, ir apie tai mūsų prezidentas tau labai aiškiai pasakė: “Nedrįsk bombarduoti Bagdado”. Geriau kartu duodam į snukį Tbilisiui, Baku, kitiems miestams. Mes rasime taikinių šioje žemėje. Nori, paskandinsime Australiją? Parodyti tau mūsų raketą, (…)? Nori, (…)?

Mūsų mokslininkai naktį truputį pakeis gravitacinį Žemės lauką, ir tavo valstybė atsidurs po vandeniu. 24 valandos, ir tavo šalis atsidurs po vandeniu. Tu su kuo juokauji, (…)? Tu supranti, kaip baigėsi Bonapartui, Hitleriui, visiems kitiems? Tu padarysi istorinę klaidą. Tavo tėvas nebus tau dėkingas. Užmiršk jį, savo tėvą. Tavo generolai tau sako – nepradėk karo. Dar nėra vėlu apsigalvoti. Dar nėra vėlu. Dar tik 1941 metų birželio 21-oji”.

Nuotraukoje: Vladimiras Žirinovskis, Rusijos Valstybės Dūmos vicepirmininkas, ištaręs šiuos žodžius 2002-ųjų rugsėjo mėnesį.

2011.08.29

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *