Šiandien Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai perdavė sostinės apygardos teismui nagrinėti didelį atgarsį visuomenėje sukėlusią baudžiamąją bylą, kurioje Lietuvos pilietis I. M. kaltinamas šaunamojo ginklo pagrobimu panaudojant psichinį smurtą bei neteisėtu jo gabenimu.

Taip pat jis kaltinamas panaudojant psichinę prievartą reikalavimu valstybės tarnautojams atlikti veiksmus jo naudai.

Šių metų lapkričio 19 d. du Švenčionių rajono policijos komisariato pareigūnai po ilgų klaidžiojimų po sveikatos priežiūros įstaigas, esančias Vilniuje, vežė kaltinamąjį I. M. atgal į Švenčionių policijos areštinę, tačiau gavus papildomą užduotį nuvykti į Vilniaus m. 6-ąjį policijos komisariatą užvažiavo į minėtą komisariatą.

Continue reading „Spontaniškas ginklo pagrobimas atvedė į teismą“

Brianas Krebsas – žymus žurnalistas, jo specializacija – kibernetinių nusikaltėlių demaskavimas. The Guardian spausdina ištrauką iš jo tinklaraščio, kuriame jis aprašo rusų programišiaus keršto planą.

Per pastarąjį pusmetį fanai demonstravo „meilę“ B.Krebsui įvairiausiais būdais, sakoma straipsnyje: skambino į policiją pranešti, kad jo namuose laikomas įkaitas; ėmė jo vardu 20 tūkst. dolerių kreditą, pervedė į jo sąskaitą lėšas iš išlaužtų PayPal sąskaitų ir apmokėjo jo sąskaitas už kabelinę televiziją vogtomis kredito kortelėmis…

Tačiau paskutinis atvejis pranoko visus kitus. Rusakalbio forumo thecc.bz, skirto sukčiavimui internete ir asmens duomenų vagystėms, administratorius, pasivadinęs Flycracker‘iu, nusprendė B.Krebso vardu įsigyti heroino ir pristatyti jį žurnalistui į namus paštu. 

Continue reading „Kaip rusų kibernetinis nusikaltėlis bandė „pakišti“ amerikietį žurnalistą“