Peiliai. Slaptai.lt nuotr.

Švedijos pietuose esančiame miestelyje vyras „aštriu daiktu“ užpuolė žmones ir aštuonis jų sužeidė. Pasak švedų policijos, jaunas užpuolikas buvo pašautas ir suimtas. Incidentas įvyko Vetlandoje, esančioje už 270 km į pietvakarius nuo Stokholmo.
 
Pradžioje policija pareiškė nematanti teroristinio išpuolio požymių ir kalbėjo apie pasikėsinimą nužudyti. Tačiau vakare tyrėjai pranešė, kad vis dėlto yra įtarimas dėl teroristinio akto.
 
Sužeistas užpuolikas gydomas ligoninėje. Manoma, kad jis veikė vienas. Vyras yra maždaug 20-30 metų amžiaus.
 
Policijos duomenimis, per incidentą nukentėjo aštuoni žmonės. Apie jų sužalojimus duomenų kol kas nėra. Ir švedų žiniasklaida skelbia, kad į ligoninę nuvežti aštuoni asmenys. Vidaus reikalų ministras Mikaelis Dambergas, anot naujienų agentūros TT, sakė, kad keli žmonės sužeisti sunkiai.
 
Pranešimų apie žuvusiuosius nėra. Kokį ginklą vyras naudojo, policija nenorėjo atskleisti, kad nepadarytų įtakos liudininkams.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.03.04; 08:55

Penktadienį parke netoli Paryžiaus peiliu ginkluotas vyras sužeidė kelis žmones. Tai pranešė televizijos kanalas BFM.
 
Pasak jo, incidentas įvyko Vilžiuifo mieste, esančiame į pietryčius nuo Prancūzijos sostinės. Preliminariais duomenimis, nukentėjo trys žmonės, iš kurių vienas yra sunkios būklės.
 
Kaip praneša BFM, užpuoliką nušovė policininkai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.01.04; 00:003

Vokietijos prokurorai 34 metų vyrą, kuris penktadienį Liubeko mieste peiliu puolė ir sužalojo sausakimšo autobuso keleivius, kaltina pasikėsinimu nužudyti, rašo „The Washington Post“.

Liubeko miesto prokurorai šeštadienį paskelbė, kad Vokietijos ir Irano pilietybę turinčiam vyrui taip pat pateikti kaltinimai dėl sunkaus kūno sužalojimo ir pasikėsinimo padegti autobusą.

Įtariamasis, kurio vardas ir pavardė neatskleidžiami, buvo sulaikytas įvykio vietoje ir yra suimtas.

Per išpuolį buvo sužalota 10 žmonių, trys iš jų sunkiai. Vienam jų, 21 metų olandui, naktį buvo atlikta operacija.

Prokurorė Ulla Hingst sakė, kad įtariamasis nekalba su tyrėjais, todėl jo motyvai tebėra neaiškūs.

Anot Vokietijos TV kanalo „Spiegel“, įtariamojo tėvas pasakojo, kad jo sūnus turėjo psichologinių problemų.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.07.23; 05:00

Vabadusės aikštėje Estijos sostinės centre policija antradienio rytą paleido ugnį į peiliais mosavusį vyrą, kuris vėliau mirė ligoninėje, praneša ERR.

Po 11 valandos Talino policija gavo pranešimą, kad Harju gatve Vabadusės aikštės link eina vyras, mojuojantis dviem peiliais. Policijos atstovė spaudai Mari Ava (Marie Aava) žurnalistams sakė, kad vyras buvo basas ir gąsdino praeivius peiliais.

Atskubėję pareigūnai liepė jam padėti peilius ant žemės, bet vyras nepakluso. Policininkai paleido tris įspėjamuosius šūvius. „Po to vyras leidosi bėgti link policininkų, šie šovė į jį, vyras sukniubo“, – pasakojo policijos atstovė spaudai.

Sunkiai sužeistas vyras buvo nugabentas į ligoninę, apie vidurdienį jis mirė.

Pasak laikraščio „Postimees“, pažeidėjo tapatybė dar nenustatyta.

2017.11.01; 00:01

Lenkijos prekybos centre siautėjęs peiliu ginkluotas vyras pražudė vieną žmogų ir dar mažiausiai 7 sužeidė, informuoja „Euronews“.

Šalies policijos teigimu, apie incidentą Staliovos Volios mieste pranešta 15.00 val. vietos laiku. Remiantis policijos pranešimu, 27 metų amžiaus vyras puldinėjo žmones iš už nugaros, sužeisdamas juos į nugarą.

Užpuoliko motyvai nežinomi, jis buvo blaivas. Sužeistieji nugabenti į ligonines Staliovos Volios, Tarnobžego ir Sandomiero miestuose.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.10.21; 00:01

Judrioje Stokholmo (Švedija) aikštėje peiliu buvo užpultas policijos pareigūnas. Pranešama, kad įtariamasis užpuolikas sulaikytas, informuoja naujienų agentūra AFP.

„Pareigūnui peiliu buvo smogta į nugarą ir kaklą“, – naujienų agentūrai AFP sakė inspektorius Ronis Telbergeris (Ronnie Tellberger). Jis pridūrė, kad nukentėjusysis buvo užpultas iš nugaros.

Išpuolio motyvas kol kas neaiškus.

Incidentas įvyko apie 10.30 val. vietos laiku, netoli Medborgarplatseno metro stoties Siodermalmo rajone.

„Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pasikėsinimo nužudyti“, – informavo Stokholmo policija.

Sužeistasis pareigūnas nugabentas į ligoninę, tačiau jo gyvybei pavojus negresia.

Švedijoje vis dar nenuslopo susirūpinimas po balandį Stokholmo centre įvykdyto kruvino išpuolio. Tuomet uzbekų kilmės prieglobsčio prašytojas sunkvežimiu tyčia įsirėžė į pėsčiųjų gatve vaikščiojusius žmones. Per išpuolį žuvo penki asmenys.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.09.01; 00:01

Paryžiaus policija sulaikė peiliu ginkluotą vyrą, kuris mėgino įsiveržti į Eifelio bokštą. Kaip pranešė sekmadienį radijo stotis „France Info“, incidentas įvyko šeštadienį apie 23 valandą 30 minučių vietos laiku.

„Peiliu ginkluotas žmogus mėgino prasiveržti pro policininkus Eifelio bokšto papėdėje. Jis buvo tučtuojau sulaikytas ir neutralizuotas. Jo veiksmų motyvai nežinomi“, – sakoma radijo stoties pranešime.

Po incidento visi bokšto lankytojai buvo greitai evakuoti. Policija ir išminuotojai patikrino visus konstrukcijos aukštus – nieko įtartino nerasta.

Eifelio bokšto eksploatavimo bendrovė pareiškė pasitenkinimą „operatyviais policijos veiksmais ir tuo, kad lankytojų evakavimo procedūra įrodė savo efektyvumą“.

Nuo praėjusių metų patekti į aikštelę po Eifelio bokštu ir prieiti prie bilietų kasų galima tik po patikrinimo metalo detektoriais ir kruopščios apžiūros. Teritoriją aptverta aukšta tvora.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.08.07; 03:16

« 1 2 »

Kaip elgtis, jeigu jus užuolė chuliganas, bandantis iš rankų išplėšti piniginę ar lietsargį? O ar įmanoma apsiginti, jeigu jums kelią užtvėrė peiliu, durklu ar kardu ginkluotas priešas? Prof. Vladimiro Lisicino vadovaujami Lietuvos Tradicinio AIKIDO Federacijos sportininkai tvirtina, jog “nėra padėties be išeities”.

Vilniaus Vinco Kudirkos aikštėje rugsėjo 1-ąją jie demonstravo, kaip įmanoma duoti deramą atkirtį net keletą sykių stipresniam užpuolikui. Šis AIKIDO kovotojų pasirodymas “Sostinės dienose – 2012” tapo vienu iš įspūdingiausių renginių. Jis sutraukė gausų būrį žiūrovų.

Slaptai.lt skelbia Gintaro  Visocko fotoreportažą.

2012.09.02

stalo_irankiai

PEILIS

Peilis, šakutė ir šaukštas – klasikiniai valgymo atributai, kuriais naudojasi milijonai žmonių, bet anaiptol ne visa žmonija. Pavyzdžiui, Azijoje daugiau naudojamas, matyt, dar klasiškesnis “padargas” – pagaliukai iš bambuko, juodmedžio ar dramblio kaulo. JTO duomenimis, pasaulyje tik apie milijardą  žmonių valgydami naudojasi peiliais ir šakutėmis, apie du milijardus – lazdelėmis, likusieji – iki šiol valgį ima pirštais.

Continue reading „Stalo įrankiai“