Socialinių reikalų ir darbo ministerija nutarė paremti Vilniaus miesto bendruomenių veiklą ir skyrė lėšų. Administruoti skiriamas lėšas pavedė Vilniaus miesto savivaldybei. Tačiau neužilgo ši tvarka pakriko, o kai kurioms  bendruomenėms numatytos lėšos neaiškiai dingo.

Ministerijos pagalba  bendruomenėms

Dar prieš tris metus porą Vilniaus miesto bendruomenės buvo pamalonintos gera naujiena, kad per Socialinių reikalų ir darbo ministeriją jos bus remiamos lėšomis.

Continue reading „Nukniaukė bendruomenių lėšas“

Aktualijų portalas Slaptai.lt jau yra informavęs savo skaitytojus, jog daug metų puoselėtam bei prižiūrėtam Pilaitės parkui iškilęs rimtas pavojus. Parko gali nebelikti, nes parkas atsidūrė … privačių savininkų rankose.

Štai čia ir slypi didžioji intriga: kaip visuomenės poreikiams atiduotas žemės lopinėlis galėjo tapti privačiu žemės sklypu?

Ar įmanoma parką išsaugoti visuomenės poreikiams? Ar Pilaitės mikrorajonui nereikalingos žaliosios erdvės?

Videostudijoje SLAPTAI diskutuoja: Algirdas KELPŠA, Pilaitės vietos bendruomenės tarybos pirmininkas (pirmas iš dešinės), Janina GADLIAUSKIENĖ, Pilaitės bendruomenės pirmininkė, ir kairėje – Martyno Mažvydo gatvės 15-ojo namo bendrijos valdybos pirmininkas Eugenijus LIUBENKA.

Diskusijos trukmė – 31 min.

Continue reading „Vilniaus Pilaitės rajono intriga: ar pavyks išsaugoti parką?“

Šį penktadienį, sausio 30 d., 11 val. Pilaitės bendruomenė kviečia vilniečius į akciją „APGINKIME MŪSŲ PASODINTĄ MEDĮ, NES JIS PATS NEAPSIGINS“

Norima iškirsti Pilaitės rajono, Salotės seniūnaitijoje gyventojų įkurtą ir išpuoselėtą parką.

Pilaitės rajono, Salotės seniūnaitijoje  gyventojai jau daugiau kaip dešimt metų kuria nuostabų parką. Juo džiaugiasi vaikai ir suaugę. Šiuo parku intensyviai naudojasi ne tik Pilaitės gyventojai, bet ir šalia parko esanti Vilniaus krikščionių mokykla.

Continue reading „APGINKIME MŪSŲ PASODINTĄ MEDĮ, NES JIS PATS NEAPSIGINS“

Maloniai kviečiame atvykti į Pilaitės liaudies teatro premjerą "Trys didieji norai", kuri rengiama gruodžio 21 dieną 15 val. Martyno Mažvydo progimnazijos Aktų salėje (Vydūno g. 17A, Pilaitė, Vilnius).

Scenarijus ir režisūra – Angelės Šarlauskienės.

Tai – spektaklis apie Oną Barborą Olimpiją Radvilaitę-Mostovską (Anna Barbara Olimpia Radzvill – Mostovska, 1762-1833), kuri lietuvių literatūroje tebėra naujas ir nepažįstamas vardas.

Continue reading „Gruodžio 21-ąją – Pilaitės liaudies teatro premjera „Trys didieji norai““

Martyno Mažvydo progimnazijoje balandžio 13 d. paminėtas Pilaitės bendruomenės dešimtmetis.  Pirmiausia parodytas dokumentinis filmas, kuriame vaizdais ir žodžiu išsamiai papasakota  apie dešimtmečio darbus.

Bene pats didžiausias  – aktyviai pasipriešinta golfo laukų statybai. Išsaugoti pušynai, pilaitiškių poilsio vietos. Pilaitės miškui suteiktas parko statusas. Išleista knyga apie Pilaitės praeitį, dabartį ir ateitį. Pilaitės praeitis labai sena. Ją mena piliakalnis, pilies liekanos. Minėtas Pilaitės liaudies teatras. Spektaklis  „Mano vardas – Lietuva“ parodytas net kai kuriuose kituose miestuose.  Įkurtas Pilaitės tinklaraštis.

Įvyko įdomus koncertas. Gražiai padainavo Buivydiškių ansamblietės, Pilaitės senjorai, daugiausia senjorės. Aktualų Juozo Tumo -Vaižganto tekstą meniškai perskaitė aktorius Ferdinandas Jakšys, aktyvus Pilaitės bendruomenės narys. Gražiai skambino ir dainavo gitaristas, griežė smuikininkas, eilėraščius skaitė M.Mažvydo progimnazijos pedagogė, bet aš neįsidėmėjau jų pavardžių. Visi jie ir jos – Pilaitės patriotai, aktyviai  rūpinasi, kad šis Vilniaus miegamasis rajonas ne tik miegotų, bet ir linksmintųsi, švarintųsi, būtų jaukus.

Negaliu nepaminėti  mano buto kaimynės Dalios Tarailienės, puikiai padainavusias kelias populiarias dainas, negaliu nepaminėti Pilaitės sielos, aktyvios visuomenininkės, dabar dar ir Seimo narės padėjėjos Janinos Gadliauskienės, kuri ,negailėdama nei laiko, nei jėgų rūpinasi, kad būtų išsaugota labai graži Pilaitės gamta, pušynai, paežerės.  Puikų tekstą dokumentiniam filmui apie Pilaitės praeitį ir dabartį parašė Angelė Šarlauskienė…

Koncerto pabaigoje Andriejus Gaidamavičius, pristatytas kaip didžiausias vilkų gynėjas, vilkų sąjungos prezidentas, Žaliųjų vardu aktyviausiems Pilaitės gamtos saugotojams ir puoselėtojams įteikė apdovanojimus.

Kad rašau tiesą – apie tai byloja ir Pilaitės bendruomenės dešimtmečio minėjime padarytos mano nuotraukos.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

2013.04.21

Prie Pilaitės rajono Vilniuje esantys miškai jau kertami be leidimo. Miškų savininkai mano esantys pilnateisiai šeimininkai ir patys gali spręsti, kaip naudingiau pasielgti su savo mišku.

Vyriausybė nutarė miestuose esančius miškus patikėjimo teise perduoti savivaldybėms.

Pastarosios ilgai nelaukė ir Seimui pateikė Miškų įstatymo projektą, kuriame galima leisti mišką paversti gyvenamosiomis statybomis. Ar kam nors berūpi, kokia yra miško paskirtis, reikšmė žmogui ir aplinkai, ir kiek jų turėtų likti.

Continue reading „Kam rūpi miškas“

gadliauskiene_janina

Praėjusių metų pabaigoje Seimui priėmus šilumos ūkio įstatymo pakeitimus, kuriuose numatyta panaikinti mokestį už šilumos punktų priežiūrą, neleisti šilumos ir karšto vandens tiekėjams būti šilumos punktų prižiūrėtojais, nenaudoti šilumos prietaisų nuotolinio valdymo, atrodė, šiek tiek teisybės atėjo į kiekvieno vilniečio namus.

Bet ar ilgam. Praėjusią savaitę bendrijas ant kojų pakėlė  naujas skandalas. Energetikos ministerija teikia Vyriausybės nutarimo projektą, nurodant jame Vilniaus daugiabučiams namams išsipirkti šilumos punktus, kurie prieš dešimtį metų buvo renovuoti. Energetikos ministerija internetiniame puslapyje paskelbė Vyriausybei teikiamą projektą dėl  Vilniaus daugiabučių namų šilumos punktų išsipirkimo sąlygų.

Continue reading „Vilniaus energija vėl atakuoja bendrijas“