Galimas dalykas, Pussy Riot dalyvių įkalinimas bus viena iš didžiausių Vladimiro Putino klaidų, pastebi The Wall Street Journal tinklaraštyje žurnaliastė Masha Gessen.

Pussy Riot turi talentą atskleisti ir įgarsinti gyvybiškai svarbias Rusijos visuomenines bei politines problemas, o po beveik dvejų metų kalėjimo Tolokonnikova ir Aliochina žymiai geriau informuotos ir prisitaikiusios prie savo darbo.

Vos tik išėjusi į laisvę, Aliochina pareiškė, kad apsvarstys su Tolokonnikova planą steigti NKO (nekomercinę organizaciją) kalinių teisėms ginti. 

Continue reading „Kodėl Pussy Riot „amnestija“ Putinui gali atsirūgti”

Vilniuje dešimt dienų viešėjo Kazachstano istorikė Šolpan SMAILOVA. Ji baigusi L. Gumiliovo nacionalinį universitetą Astanoje. Istorikė Šolpan Smailova šiandien dirba memorialiniame politinių represijų ir totalitarizmo muziejuje “Alžir”, įrengtame netoli Kazachstano sostinės Astanos.

Muziejų “Alžir” ir Kazachstano sostinę skiria vos 35 kilometrai. Muziejus įkurtas 1937–1953-aisiais metais veikusio sovietinio lagerio teritorijoje. Tame lageryje sovietmečiu buvo kalinamos vadinamosios “liaudies priešų” žmonos, seserys, dukterys. Tarp kalėjusių būta ir lietuvių tautybės moterų.

Su Kazachstano istorike Šolpan SMAILOVA kalbasi Slaptai.lt žurnalistas Gintaras Visockas. Pokalbio tema – tiek Kazachstano praeitis, tiek Kazachstano nūdienos aktualijos.

Continue reading „Istorikė Šolpan Smailova: “Kazachstano visuomenė domisi savo šalies praeitimi””