Prancūzijoje tūkstančiai žmonių dalyvavo demonstracijose palaikydami palestiniečius. EPA-ELTA nuotr.

Keli tūkstančiai žmonių šeštadienį dalyvavo eitynėse Paryžiuje ir kituose Prancūzijos miestuose išreikšdami paramą palestiniečiams po to, kai per 11 dienų trukusį konfliktą su Izraeliu žuvo 260 žmonių, daugiausiai palestiniečių, praneša AFP.
 
Šį savaitgalį Paryžiuje vykusi demonstracija apsiribojo renginiu Respublikos aikštėje. Tuo metu praėjusį savaitgalį tūkstančiai žmonių ignoravo draudimą surengti demonstraciją ir prisijungė prie eitynių sostinėje.
 
Profsąjunga CGT teigė, kad šeštadienį eitynėse Paryžiuje dalyvavo 4 tūkst. žmonių. Demonstrantai skandavo „Palestina gyvuos, Palestina nugalės“, „Izraelis žudikas – E. Macronas bendrininkas“ ir „mes visi palestiniečiai“.
Raginimas boikotuoti Izraelį. EPA – ELTA nuotr.
 
Renginį organizavo Prancūzijos-Palestinos solidarumo asociacija (AFPS). Jos pirmininkas Bertrandas Heilbronnas korespondentams sakė, kad paliaubos nieko neišsprendė.
 
„Ši kova turėtų rūpėti visiems, kam svarbios teisingumo, orumo ir teisės vertybės“, – sakė jis.
 
Demonstracijos vyko ir kituose Prancūzijos miestuose. Apie 1 100 žmonių dalyvavo eitynėse Lione, panašiai kiek ir praėjusį savaitgalį.
 
Tuo metu renginys Lilyje, anot organizatorių, pritraukė 1 000 dalyvių, tačiau policijos skaičiavimu jų buvo 650.
 
Demonstracijos taip pat vyko Strasbūre, Tulūzoje ir Monpeljė.
 
Per 11 dienų trukusį konfliktą žuvo 248 palestiniečiai, iš jų 66 vaikai, ir 12 žydų, tarp jų vienas vaikas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.05.23; 09:00

Dauguma prancūzų – 76 proc. – mano, jog šalies valdžia slepia nuo jų tiesą, kad pandemijos sąlygomis būtina dėvėti apsaugines kaukes. Tai rodo ketvirtadienį paskelbti apklausos, kurią laikraščio „Le Figaro“ ir radijo stoties „France Info“ užsakymu surengė tarnyba „Odoxa“, rezultatai.
 
Trys ketvirtadaliai suaugusių Prancūzijos gyventojų įsitikinę, jog valdžia „slepia tiesą“ todėl, kad „apsauginių kaukių šalyje nepakanka net medicinos įstaigų darbuotojų poreikiams patenkinti“. Priešingos nuomonės laikosi tik 23 proc. apklaustųjų. Pasak jų, valdžia veikia „visai viešai ir atvirai“, o jos priemonės ir pareiškimai grindžiami mokslininkų, su kuriais ji konsultuojasi, pozicija.
 
Vis dėlto, tyrimo duomenimis, 72 proc. prancūzų mano, kad „apsauginių kaukių dėvėjimas Prancūzijoje turėtų būti privalomas“. Tarp vyresnių kaip 65 metų amžiaus respondentų, kurių gyvybei koronavirusas kelia didžiausią pavojų, už privalomą apsauginių kaukių dėvėjimą yra 81 proc.
 
Dauguma gyventojų labai neigiamai reaguoja ir į besikeičiančią ir iki šiol nevisiškai aiškią valdžios poziciją dėl kaukių dėvėjimo. „Nelogiškais“ ir „painiais“ vyriausybės atstovų ir medicinos ekspertų pareiškimus šiuo klausimu laiko 77 proc. respondentų. Be to, 73 proc. apklaustųjų mano, jog vyriausybė „nesiėmė reikiamų priemonių, kad aprūpintų gydytojus“ medicinos įranga ir reikmenimis.
 
Apklausa buvo surengta balandžio 8-9 dienomis internetu, joje dalyvavo 1003 prancūzai, vyresni kaip 18 metų amžiaus.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.04.10; 00:30

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas dėl koronaviruso grėsmės nurodė šalies gyventojams nuo antradienio vidurdienio (13 val. Lietuvos laiku) likti namuose, išskyrus dėl svarbių priežasčių, tokių kaip būtinųjų prekių pirkimas. Pasak jo, už bet kokius griežtų apribojimų pažeidimus bus baudžiama.
 
20 minučių trukusiame kreipimesi, E. Macronas sakė, kad prancūzai privalo „mažiausiai 15 dienų smarkiai sumažinti judėjimą“ ir kiek įmanoma labiau apriboti socialinius kontaktus. Naujųjų taisyklių pažeidimai esą užtrauks teisinę atsakomybę.
 
E. Macronas, jau anksčiau teigęs, kad Prancūzija kariauja su koronavirusu, taip pat paskelbė, kad antrasis savivaldos rinkimų ratas, turėjęs vykti kovo 22 d., yra atidedamas.
 
Be to, Prancūzijos prezidentas pranešė, kad Europos Sąjunga sutarė 30 dienų uždaryti savo išorines sienas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.03.17; 00:01
legion_pranc

Šiandien Valdas Ivaškevičius (vardas ir pavardė pakeisti) jau gerai nebeprisimena, kodėl 1993 metais nusprendė stoti į įspūdingomis legendomis ir įvairiausiais gandais apipintą Prancūzijos svetimšalių legioną.

Tiesiog taip susiklostė aplinkybės – susipyko su mylima mergina, neteko darbo. Gyvenimas Lietuvoje tuo metu pasirodė esąs pilkas ir nuobodus. Nusigavęs į Prancūziją, prisistatė į artimiausią legionierių priėmimo punktą. Patikrinimas užtruko keletą savaičių. Prancūzai domėjosi atvykusiųjų sveikata, pateikė keletą nesudėtingų psichologinių testų.

Continue reading „“Mano tėvynė – svetimšalių legionas””