Covid-19 infekciją įveikęs 71 metų britų sosto įpėdinis princas Čarlzas trečiadienį pirmą kartą po pasveikimo kreipėsi į visuomenę. Vaizdo įraše jis drąsino piliečius koronakrizės akivaizdoje.
 
„Niekas negali pasakyti, kada tai baigsis. Tačiau tai baigsis, – sakė Čarlzas. – Iki tol pamėginkime būti kupini vilties, pasitikėti savimi pačiais ir kitais ir džiaugtis geresne ateitimi“.
 
Laikytis socialinės distancijos yra „keista, erzinanti ir dažnai kankinanti“ patirtis, kalbėjo princas, kuriam po užsikrėtimo teko izoliuotis – jo izoliacija baigėsi antradienį. Jis mintimis esą dabar pirmiausiai yra su koronaviruso aukų artimaisiais ir infekuotaisiais. Ypač jis ir jo žmona Camilla nerimauja dėl vyresnių žmonių, kurie „susiduria su dideliais sunkumais“, – sakė Čarlzas.
 
Jo tėvai – 93 metų karalienė Elžbieta II ir 98-erių princas Filipas nuo kovo vidurio yra Vindzoro pilyje. Dėl garbaus amžiaus jie laikomi ypač neatspariais virusui.
 
Pastarąją parą Didžiojoje Britanijoje virusas pirmą kartą pražudė daugiau kaip 500 žmonių. Sveikatos ministerijos duomenimis, Covid-19 aukomis tapo 563 asmenys. Bendras mirčių skaičius karalystėje išaugo iki 2 352. 30 000 žmonių virusas patvirtintas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.04.02; 06:44

Užsienio spauda vis dar aptaria Velso princo frazę, nuskambėjusią privačiame pokalbyje Kanadoje.

Rusija siunta, Rusija nepatenkinta. „Mūsų nuomone, yra neleistinas, piktinantis ir žemas dalykas tai, kad Vakarų žiniasklaida išnaudoja Britanijos karališkosios šeimos narį įsukant propagandos kampaniją prieš Rusiją tokia aštria tarptautine tema, kokia išlieka situacija Ukrainoje“. Taip pareiškė RF URM oficialus atstovas Aleksandras Lukaševičius.

The Times redakciniame straipsnyje leidinio vadovybė pagrįstai pataria: „Jeigu Putinas nenori, kad jį kritikuotų, jam reikia pradėti gerbti Ukrainos sienas“. 

Continue reading „Princo Čarlzo pasisakymas apie RF prezidentą Vladimirą Putiną: kas turi atsiprašyti“

Reaguodamas į tarptautinį triukšmą ir Rusijos užsienio reikalų ministerijos prašymą paaiškinti, kai jis, kaip pranešama, palygino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną su Hitleriu, Jo Karališkoji Didenybė Princas Čarlzas šiandien išplatino tokį atsiprašymo laišką Rusijos žmonėms:

„Mano brangieji rusai,

Vakar buvo pranešta, kad aš palyginau jūsų prezidentą Putiną su Hitleriu. Jei taip komentuodamas aš kokiu nors būdu įžeidžiau jus, aš labai atsiprašau. Adolfas Hitleris buvo vienas iš baisiausių piktadarių pasaulio istorijoje, ir prezidento Putino palyginimas su juo buvo ne vietoje.

Continue reading „Princas Čarlzas „atsiprašė“ rusų“

diana

Nors britiški skandalai dėl princesės Dianos žūties jau nutilę, šiandien į dienos paviršių iškilo dar kai kurios sensacingos versijos. Pavyzdžiui, apie “paslaptingąją videokasetę, kurioje neva demaskuojami karališkosios šeimos intrigų užkulisiai“.

Kad egzistuoja videokasetė, kurią oficialusis Londonas bevelytų pamiršti visiems laikams, tapo žinoma dar 2003-aisiais metais. Tačiau toji žinia ilgai ir sėkmingai slėpta. Tik dabar ima aiškėti, kas galėjo būti užfiksuota kasetėje ir kodėl karališkoji šeima kategoriškai neigia tą kasetę egzisuojant.

Štai kokią informaciją apie šią problemą pateikė kai kurie Didžiosios Britanijos leidiniai. Diana ašarodama, susijaudinusi skundžiasi į filmavimo kamerą: ”Jis per daug artimas Fosetui. Ką gali padaryti, jeigu tavo vyras palaiko nesveikus santykius su tarnu?” Ji taip pat pasakoja, kad Čarlzas ir jo artimas pagalbininkas buvo užklupti viename iš Čarlzo kambarių, jie pastebimai pasijutę “nejaukiai”, “buvo sutrikę”.

Continue reading „Paslaptingoji videokasetė, kurios egzistavimą neigia karališkoji Didžiosios Britanijos šeima“

diana-princese

Didžiąjai Britanijai dažnai nesisekdavo. Nesisekdavo pirmiausia dėl garsių, kilmingų damų išdaigų.

Štai 2002 metų lapkričio mėnesį Didžiosios Britanijos princesė Ana, vienintelė karalienės Elžbietos II duktė, buvo nuteista už kriminalinį nusižengimą.

Tai pirmas kartas per daugiau kaip šimtą metų, kai dėl tokio nemalonaus dalyko teisiama svarbi karališkosios šeimos atstovė. 52 metų princesė kaltinama pažeidusi Pavojingų šunų laikymo įstatymą. 2002 metų balandžio 1 dieną vienas šuo apkandžiojo Vindzoro parke žaidžiusius du berniukus. Paaiškėjo, jog keturkojis priklauso princesei Anai.

2002-ųjų pabaigoje Bakingamo rūmų reputaciją sudrebino dar vienas, jau kur kas didesnis, skandalas.

Continue reading „Didžiausi britų nemalonumai – per moteris?“