Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas. EPA – ELTA nuotr.

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas šeštadienį pareiškė, kad jo kolega Prancūzijos valstybės vadovas Emmanuelis Macronas turėtų gydytis psichikos sutrikimus. Taip jis reagavo į Prancūzijos prezidento pareiškimus apie islamą.
Emmanuelis Macronas. EPA – ELTA nuotr.
 
„Kokios šio žmogaus vardu Macronas problemos su islamu ir musulmonais? Ką galima pasakyti valstybės vadovui, demonstruojančiam nederamą požiūrį į milijonus savo šalies piliečių, kurie išpažįstą kitą religiją? Macronas turėtų gydytis psichikos sutrikimus, – sakė R. T.
 
Erdoganas per mitingą Kaiserio mieste. – Kratos Berlyno mečetėse taip pat yra islamofobijos apraiška. Mes turime nepamiršti, kad kiekviena tokia priešiškumo islamui apraiška taip pat yra priešiškumo Turkijai apraiška“.
 
Anot Turkijos prezidento, „tokie teisės pažeidimai musulmonų atžvilgiu rodo, kad Europos fašizmas pereina į naują lygį“.
 
Spalio 2 d. E. Macronas paragino Prancūzijos visuomenę ryžtingai kovoti su islamo radikalizmu. Prezidentas taip pat teigė, kad islamą apėmė krizė dėl „jo pozicijų radikalėjimo“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.10.25; 08:37

Pasaulio žiniasklaida komentuoja sprogimus Belgijos sostinėje, spręsdami klausimą: „Ko mes nepastebėjome?“

Džihadistų kuopelės parengtos kaip komandosai, rašo vieni stebėtojai, kitus, priešingai, „stulbina tų operacijų paprastumas“. Viena aišku: „ISIS planuoja dar baisesnes ir bjauresnes veikas. „Kol Vakarai nepasirengę kovoti su pačiu teroristinės grėsmės šaltiniu, Briuselio aukos bus ne paskutinės“, – nurodo WSJ.

Continue reading „Po Briuselio tragedijos – belgiškas bejėgiškumas“

Yra žodžio laisvės pasaulis. Ant kiekvienos tvoros parašytas ir iš visų sakyklų paskelbtas. Ir yra šventųjų karvių pasaulis. Jos amžinai teisios ir neliečiamos. Net jokio žodelio nepasakysi. Nes yra laisvesnės tarp laisvų ir lygesnės tarp lygių.

Iki užkimimo šaipykis iš savo tautos, jos istorijos ir kultūros, visų iki vieno garsenybių ir menininkų. Gali sau skaniai spjaudyti ant rusų, lenkų, irokėzų ar čiukčių. Šlykštėkimės veganais ar kaimiečiais, premjerais ar prezidentais. Derkim Dievą ir savo šalį, kaimynus, visuotinai pripažintus ir visiems brangius dalykus. Į sveikatą, galima, laisvė. Įprasta, niekas ir nepastebės. Būsi šiuolaikiškai pagirtas tarp vyrų, moterų ir kitų žmonių.

Continue reading „Šventųjų karvių pasaulis“

Amerikos kongresmenai apsilankė Rusijoje, kad vietoje išsiaiškintų FTB ir Rusijos specialiųjų tarnybų bendradarbiavimo Tamerlanio Carnajevo byloje smulkmenas. Rusija įgijo „susižavėjusį ir netikėtą draugą – respublikoną Deną Rorabakerį“, – rašo žiniasklaida; delegacijos vadovas pareiškė, kad radikalusis islamas čiupo JAV ir Rusiją „už gerklės“ ir kad dvi šalys turi išmokti bendradarbiauti.

Rusijos FSB pranešė atvykusiai Amerikos kongresmenų delegacijai, kad nežinojo apie pusmetį trukusią sprogdinimais per Bostono maratoną įtariamojo Tamerlano Carnajevo kelionę pernai į neramią Rusijos respubliką – Dagestaną, perduoda laikraštis "The Wall Street Journal" vieno delegato žodžius. Praeitą mėnesį Dagestano valdininkai suteikė laikraščiui "The Wall Street Journal" priešingą informaciją, pažymi straipsnio autorius Polas Sonnas.

Continue reading „FSB surado draugų tarp Amerikos kongresmenų“

Pasaulio spauda komentuoja teroro akto Bostone vykdytojų čečėnišką kilmę ir galimus nusikaltimo motyvus. Brolių Carnajevų ekstremizmas, atrodytų, iš dalies pateisina Vladimiro Putino žiaurumą Čečėnijos atžvilgiu, rašo žiniasklaida, bet verčia prisiminti neteisėtus Čečėnijos „sutramdymo“ metodus.

Spauda pataria JAV ir Rusijos specialiosioms tarnyboms pagaliau sukoordinuoti savo karą su terorizmu.

„Du broliai čečėnai taip ir netapo tikrais amerikiečiais“, – rašo "Sole 24 Ore". Kalbėdamas Sočyje ledo ritulio jaunių pasaulio čempionato atidarymo ceremonijoje Vladimiras Putinas sakė: „Teroro aktas Bostone įvyko faktiškai tarptautinių sporto varžybų metu, ir todėl tas nusikaltimas ypač pasibjaurėtinas“. Tuo momentu Rusijos prezidentas negalėjo įsivaizduoti, kad teroristai – išeiviai iš Rusijos, – pastebi komentaro autorė Antonela Skott.

Continue reading „Sprogdintojų Bostone tautybė – pateisinimas Vladimirui Putinui?“

Copy of Kusaite_foto

Šiandien Visuomenės aktualijų portalas Slaptai.lt ir laikraštis „XXI amžius“ pradeda domėtis terorizmu įtariamos Eglės Kusaitės byla. Šios temos imtis paskatino kai kurie į akis krentantys panašumai su čečėnų Gatajevų sulaikymo bei įkalinimo byla. Tiksliau tariant, kaip ir Gatajevų, taip ir Eglės Kusaitės byla atrodo dirbtinai sukurpta. Bet apie šiuos panašumus – kiek vėliau. Pirmiausiai perteiksime oficialius mūsų teisėsaugos ir slaptųjų tarnybų surinktus duomenis, kurie nepalankūs sulaikytai merginai. Eglė Kusaitė įtariama tuo, kad nuo 2009 metų birželio iki 2009-ųjų spalio 24-osios, veikdama kartu su Rusijos Federacijoje esančiais islamistinių teroristinių grupuočių nariais, kaip savižudė teroristė ruošėsi įvykdyti teroro aktą Rusijos sostinėje Maskvoje. Remiantis mūsų teisėsaugos kaltinimais, mergina siekė susisprogdinti dėl visuomenės įbauginimo ir dėl religinių įsitikinimų.

Savo veiksmais ji norėjo sukelti pavojų daugelio žmonių gyvybei ir sveikatai, vykdė parengiamuosius veiksmus šio sunkaus nusikaltimo padarymui. Pavyzdžiui, mokėsi gaminti sprogmenis ir juos detonuoti, o 2009-ųjų rugpjūtį buvo gavusi 500 JAV dolerių perlaidą iš Magmadovo kelionei į Maskvą teroro aktui vykdyti, gavo Rusijos Federacijos vizą ir ruošėsi išvažiuoti į Maskvą. Taip tvirtinta Vilniaus apygardos teisme šių metų balandžio 22-ąją.

Continue reading „Kuo Lietuvos slaptosioms tarnyboms neįtiko Eglė Kusaitė?“