Atėjęs į valdžią prezidentas Ričardas Niksonas įsakė slapta įrašinėti į juostą visus savo pokalbius Baltuosiuose rūmuose.

Ričardo Niksono ir Prezidento Niksono biblioteka paskelbė paskutinę porciją slaptų įrašų (340 valandų); jie daryti 1973 metais nuo balandžio 9 iki liepos 12 – šiek tiek prieš tai, kai buvo sužinota apie slaptą garso įrašų programą ir ji buvo nutraukta, praneša The Los Angeles Times korespondentaiKristoferis Gofardas ir Paloma Eskivel.

Tose juostose 37-asis JAV prezidentas atsiskleidžia iš visiškai kitos pusės: atviras šaltojo karo kareivis stengėsi sumažinti įtampą JAV santykiuose su komunistiniu bloku, sakoma straipsnyje.

Continue reading „Slapti Ričardo Niksono įrašai“

Medžiagoje, skirtoje oficialiai palikusio Vatikaną Romos Popiežiaus Benedikto XVI pontifikato pabaigai, “Bloomberg” spausdina dviejų apžvalgininkų – Maragretos Karlson ir Ramešo Ponnuru – diskusiją.

„Kai Popiežius Benediktas XVI paliko Vatikaną, aš pagalvojau apie Ričardą Niksoną, kitą lyderį, atsistatydinusį ir išskridusį į savo rezidenciją sraigtasparniu. Kaip ir Benediktas XVI, Niksonas buvo įtrauktas į nusikaltimų slėpimą. Skirtingai nuo Popiežiaus, jis už tai sumokėjo“, – rašo leidinio žurnalistė Margaret Karlson.

„Romos Popiežius paskutinį kartą susitiko su kardinolais, kurie rinks jo įpėdinį. Jis sakė, kad jiems reikia pasiekti harmoniją savo samprotavimuose, kaip geram orkestrui, ir tai jam gali būti liudijimas, kad jie išrinks dar vieną konservatorių“, – mano ji.

Continue reading „Popiežius Benediktas XVI – Vatikano Niksonas?“

ricards_niksons

Vadinamasis “Hiustono planas” – tai Ričardo Niksono administracijos parengta disidentų ir pacifistų sekimo programa. Oficialus pavadinimas – „Vidinės žvalgybos planas: analizė ir strategija“.

Bet oficialusis pavadinimas beveik nebuvo vartojamas, ir į istoriją programa įėjo būtent kaip „Hiustono planas“ (pagal  jos pagrindinio sudarytojo pavardę).

Tomas Čarlzas Hiustonas (Tom Charles Houston) buvo Baltųjų rūmų administracijos bendradarbis, į kurio pareigas įėjo klausimai, susiję su vidaus saugumu. Advokatas, anksčiau tarnavęs armijos žvalgyboje, T.Č.Hiustonas buvo tvirtai įsitikinęs, kad valstybei būtina sekti „revoliucingai nusiteikusio šio šalies jaunimo, skatinamo užsienio komunistų judėjimo, akcijas“.

Continue reading „Iš žvalgybos enciklopedijos: daug triukšmo sukėlęs “Hiustono planas”“

keisi_1

Bobas Vudvardas – garsus amerikiečių žurnalistas. 

Šio žurnalisto publikacijos laikraštyje „Washington Post“, pasirodžiusios ryšium su Votergeito skandalu, galų gale privedė iki to, kad prezidentas Ričardui Niksonui nieko nebeliko kaip tik atsistatydinti.

Ir prezidentas R.Niksonas pasitraukė iš savo posto.

Minėti Bobo Vudvardo straipsniai buvo parašyti su bendraautoriumi Karlu Bernšteinu.

Vėliau Bobas Vudvardas (Bob Woodward, g.1943 metais) parašė knygą „Kaukė: slaptas CŽV karas 1981–1987“ („Veil: The Secret Wars of the CIA 1981–1987“). Knyga tapo savotišku metraščiu to laikotarpio, kai Centrinės žvalgybos direktoriaus poste buvo prezidento Ronaldo Reigano statytinis Viljamas Dž. Keisis (William Joseph Casey).

Continue reading „Bobas Vudvardas – žurnalistas, išdrįsęs kritikuoti CŽV direktorių“