Vilniaus miesto Taryba vieningai pritarė politiko Emanuelio Zingerio iniciatyvai ir TS-LKD frakcijos siūlymui pavadinti vieną iš Vilniaus gatvių rusų opozicijos lyderio ir Lietuvos draugo Boriso Nemcovo vardu.

Borisas Nemcovas buvo vienas iš tikrų ir neabejotinų Rusijos demokratų. Jis buvo žmogus, su kuriuo Lietuva ir laisvasis Vakarų pasaulis siejo Rusijos atsinaujinimo ir demokratėjimo galimybes. Ciniška B. Nemcovo žmogžudystė prieš metus daugeliui išsklaidė iliuzijas, kad Rusija gali pasikeisti. 

Continue reading „Viena iš Vilniaus gatvių bus pavadinta Boriso Nemcovo vardu“

Žymi Rusijos žmogaus teisių gynėja, žurnalistė Valerija Novodvorskaja mano, jog Rusijoje dar niekas nepajuto, kas yra tikrosios ekonominės sankcijos.

Duodama išskirtinį interviu leidiniui Gordonua.com, žmogaus teisių gynėja V.Novodvorskaja tvirtino, jog Vakarams pats metas Rusijai skelbti tikras ekonomines sankcijas. Tikrosios sankcijos tuomet, kai visi pajunta, jog kurorto palaima baigėsi ir prasideda krematoriumo baisumai.

V.Novodvorskaja nori tikėti, jog naujasis sankcijų paketas bus žymiai veiksmingesnis, nei anksčiau skelbtas.

Bet sankcijomis Rusiją sunku įbauginti. Rusija visada, net tuomet, kai jos kosminiai laivai skrido į Kosmosą, – net tada buvo alkana ir skarmaluota.

Continue reading „„Kai visi pajus, jog kurortas baigėsi ir prasideda krematoriumas…““

novaja_gaz

Praėjus 100 dienų po laimėjimo prezidento rinkimuose Vladimiras Putinas stiprina spaudimą opozicijai ir Kremlių erzinantiems žurnalistams.

Taip rašo leidinys Quest–France.

„Novaja gazeta“ (liet. „Naujasis laikraštis“) vyriausiasis redaktorius apkaltino atvirame laiške Rusijos Federacijos (RF) Tardymo komiteto vadovą Bastrykiną grasinimu nužudyti jo (vyriausiojo redaktoriaus) pavaduotoją Sergejų Sokolovą, sakoma redakciniuose komentaruose.

Priežastis – straipsnis, kuriame žurnalistas apkaltino generolą ginus mafijinę grupuotę 12-os žmonių nužudymo byloje. Laiške sakoma, kad Bastrykinas nuvežė žurnalistą į mišką netoli nuo Maskvos ir grasino susidoroti.

Continue reading „Valdžios ir spaudos priešprieša“