„Kai visi pajus, jog kurortas baigėsi ir prasideda krematoriumas…“


Žymi Rusijos žmogaus teisių gynėja, žurnalistė Valerija Novodvorskaja mano, jog Rusijoje dar niekas nepajuto, kas yra tikrosios ekonominės sankcijos.

Duodama išskirtinį interviu leidiniui Gordonua.com, žmogaus teisių gynėja V.Novodvorskaja tvirtino, jog Vakarams pats metas Rusijai skelbti tikras ekonomines sankcijas. Tikrosios sankcijos tuomet, kai visi pajunta, jog kurorto palaima baigėsi ir prasideda krematoriumo baisumai.

V.Novodvorskaja nori tikėti, jog naujasis sankcijų paketas bus žymiai veiksmingesnis, nei anksčiau skelbtas.

Bet sankcijomis Rusiją sunku įbauginti. Rusija visada, net tuomet, kai jos kosminiai laivai skrido į Kosmosą, – net tada buvo alkana ir skarmaluota.

Po pirmosios ekonominių sankcijų porcijos Maskvoje niekas nepasikeitė: maisto kortelių neprireikė, dauguma rusų džiaugsmingai ruošiasi į Gegužės 1-osios paradą, rusiškos turistinės agentūros pluša be sustojimų, net trimis pamainomis, bankai nebankrutavo, o Vladimiras Putinas tebevaidina erelį…

V.Novodvorskaja įsitikinusi, jog Vakarai turi užtektinai rimtų priemonių, kurios galėtų pažaboti beprotį. Kokių dar reikia Vakarams įrodymų, jog griežtos sancijos – būtinos? Jei Vakarams nusispjauti net į tai, kad Slavianske teroristai pagrobė keliolika ESBO misijos atstovų? – tada belieka iš nuostabos gūžčioti pečiais. Jei ir dabar Vakarai nesiteiks nubausti bepročio, – tada aš nieko nebesuprantu. Nejaugi Vakarai suvoks, kas dedasi Ukrainoje, tik tuomet, kai ten pradės masiškai žudyti ESBO atstovus? Tokius retorinius klausimus kėlė Rusijos patriotė V..Novodvorskaja.

V.Novodvorskaja mano, jog atėjo metas, kada Vakarai privalo Rusijai taikyti pačias griežčiausias, pačias maksimaliausias sankcijas. Tikros sankcijos būtų tos, jei visa Rusija pajustų: „pasidarė karšta, taip karšta, kad karščiau nebūna“.

Tikrosios sankcijos – tai tuščios parduotuvių lentynos, iki minimumo nuvertėjęs rublis ir vienintelė galimybė kur nors išvykti – tik į Krymą. Jei jau taip norėjote okupuoti Krymą, tai dabar ten ir atostogaukite. Jokių jums kurortų Ispanijoje, Graikijoje ir Italijoje.

Tikrosios sankcijos čia pat išblaivytų V.Putiną. Bet tikrųjų sankcijų, deja, Vakarai dar neįvedė.

Rusijos demokratai ir liberalai, pasak V.Novodvorskajos, maldaute maldauja, kad Vakarai daugiau nebeįsileistų nei Kremliaus vadovų, nei eilinių rusų. Tegul visi rusai sėdi namuose ir savo akimis pamato, kaip kvailai pasielgė, nenuversdami dabartinės Kremliaus valdžios. Rusai neturi moralinės teisės važinėti į užsienius – tegul svarsto, kaip pakeisti dabartinę valdžią. V.Putinas privalo suvokti: karinėmis priemonėmis brautis į kaimynines šalis – brangus užsiėmimas.

Toks žymios žmogaus teisių gynėjos V.Novodvorskajos palinkėjimas Rusijos piliečiams.

Nuotraukoje: žymi Rusijos žmogaus teisių gynėja, žurnalistė Valerija Novodvorskaja.

2014.04.30; 12:45

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.