Žeraras Depardje: „Aktoriaus profesija manęs nebetraukia“


Žeraras Depardje (Gerardas Depardieu) nori daugiau keliauti ir mokytis kalbų tų šalių, kuriose jis ketina apsilankyti, rašo Barbara Teat savaitraštyje „Le Journal du Dimanche“.

„Aš negaliu skaityti knygų, kaip tie, kas iš jų mokėsi mokykloje su visais paaiškinimais. Aš kaip mužikas su savo šiurkščia meile. Tapęs aktoriumi, pirmuose spektakliuose, pastatytuose Jano Laureno Koche, aš vos supratau tai, ką kalbėjau. Paskui teatras privertė mane suprasti, kad nereikia imituoti – geriau reikia ieškoti kalbos muzikalumo ir gilumo. Aš pamėgau išeiti ant scenos, bet šiandien man tai iššaukia ilgesį. Štai kodėl aš vaidinu „Meilės laiškuose“ tik septynias dienas“, – sako G.Depardieu, turėdamas omenyje pastatymą Paryžiaus teatre „Antoin“ duete su aktore Anouk Aimė. 

„Aktoriaus profesija manęs nebetraukia“, – pareiškė jis.

„Aš turiu privilegijų: man nebereikia užsidirbti pinigų pragyvenimui. Aš pakankamai padirbėjau. Galiu daryti viską, ką noriu, kur noriu ir kada noriu. Dabar aš noriu sutikti naujų žmonių ir nepažįstamų kraštovaizdžių, mokytis kalbų, kuriomis anksčiau nekalbėjau. Šiandien aš užsiiminėju stebėjimu, literatūra, atrandu kultūrą tų šalių, kuriose būnu ir kurios leidžia man dirbti jų kinematografe kaip pasaulio piliečiui“, – pabrėžia Gerardas Depardieu.

„Aš niekada nejaučiau, kad būčiau išsiskyręs su prancūzų publika. Žmonės visada elgiasi draugiškai susitikę su manimi gatvėje. Visi pasaulio žiūrovai panašūs: jie trokšta emocijų. Ir net nekalbant jų kalba, man visada pavyksta išpildyti jų norus“, – sako žymusis aktorius.

„Dabar aš daugiausia laiko praleidžiu Azerbaidžiane, Ukrainoje, Rusijoje, šiuo metu – Italijoje, ten, kur mane veda mano verslas. Aš visada buvau klajūnas. Nebenoriu būti prisirišęs prie vienos vietos, norėčiau gyventi kaip klajojantis komediantas. Ir toliau lankysiuos Prancūzijoje. Netikėtai pajutau, kad darausi vis laisvesnis ir laisvesnis“, – sako G.Depardieu.

Į žurnalistės klausimą, ar jo nešokiruoja autoritarinė Vladimiro Putino politika, G.Depardieu atsakė: „Žurnalistai jį kritikuoja, bet aš noriu jums priminti, kad jis buvo išrinktas. Rusijoje yra opozicija, gali būti tikrų kovų. Tačiau ne tai esmė. Žingsnis demokratijos link buvo žengtas priėmus amnestijos įstatymą. Į laisvę išėjo nuteistieji kalėti iki penkerių metų. Olimpinių žaidynių Sočyje išvakarėse Rusijos prezidentas sustiprino stebėjimą Kaukazo pasienyje ir daro viską, kad naujų teroro aktų nebūtų. V.Putinas man labai imponuoja“, – pabrėžė  G.Depardieu.

Nuotraukoje: garsusis prancūzų aktorius Žeraras Depardje.

Šaltinis: Le journal du dimanche quotidien

2014.01.11; 06:15

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *