Prancūzija vertina nacionalinio stabo Žeraro Depardje pabėgimą


Garsusis prancūzų aktorius Žeraras Depardje persikėlė į Belgiją, kad nereikėtų mokėti naujųjų didelių mokesčių, įvestų prezidento Fransua Hollando.

Taip rašo Albertas Mattiolis laikraštyje “La Stampa”.

Vienas iš populiariausių prancūzų aktorių Žeraras Depardje oficialiai įsikūrė gražiame Nešino kaimelyje Belgijoje, kurį nuo Prancūzijos skiria vienas kilometras bruko ir daug procentų pajamų mokesčio. Obeliksas – galas virto Obeliksu – belgu“, – rašo leidinys.

„Ši naujiena pagyvino polemiką apie bėgimą nuo mokesčių, kuriuos įvedė F.Hollandas. Kalbama ne tik apie 75 procentus tiems, kas deklaruoja pajamas daugiau kaip milijoną eurų, bet ir apie kartelės pakėlimą iki 45 procentų tiems, kieno pajamos vos mažesnės nei milijonas. Dėl to šalis išgyvena aktyvios emigracijos laikotarpį, – sakoma straipsnyje. – Turtingiausias Prancūzijos žmogus Bernaras Arno kol kas tebegyvena Paryžiuje, bet jau gavo Belgijos pilietybę. Bernaras Darti, didelių parduotuvių tinklo savininkas, persikraustė į Belgiją. Džonis Holidejus jau daug metų gyvena Šveicarijoje. Paryžius geras kaip pradinis taškas, o dabar – kad išvažiuotum iš Prancūzijos“.

„Prancūzijos ministras pirmininkas Žanas Markas Eiro smerkia tuos, kas palieka šalį, „kad taptų turtingesni“ ir „išvengtų solidarumo su kitais prancūzais“. Deputatas Jannas Gallu siūlo atimti iš tokių „vengėjų“ pilietybę. Biudžeto ministras Žeromas Kauzakas ironiškai pastebėjo: Depardje – „didis aktorius, Belgijos kinas daug iš jo išloš“.

„Belieka suprasti, ar pabėgimas į Belgiją turės įtakos 63-jų metu Ž.Depardje (Gérard Xavier Marcel Depardieu) populiarumui. Iki paskutinio momento prancūzai atleisdavo „Žeže“ jeigu ne viską, tai daug ką.

To storulio nejaudina jokie tabu. Jis supirkinėja krautuvėles, kurios jam patinka, kad jų neuždarytų dėl didelių parduotuvių spaudimo. Jis meta iššūkį politiniam korektiškumui. Jis įkūnija gyvenimo džiaugsmą ir priešinasi Paryžiaus elito diktatui. Jis tikras prancūzas, kuris mėgsta pavalgyti, išgerti, mėgsta mylėtis ir juoktis (būtent tokia eilės tvarka), ir jam nusispjauti, kad tai neprašmatnu. Kaip žinoti, ar jam bus atleista ir tai, kad jis nemoka mokesčių“, – baigia autorius.

Nuotraukoje: garsusis prancūzų aktorius Žeraras Depardje.

Šaltinis: „La Stampa”

2012.12.14

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *