Įšaldyti Gerhardo Šrioderio sąskaitas!


Buvęs Vokietijos kancleris Gerhardas Šrioderis, svečiuodamasis Sankt Peterburge, be abejo, neprisiminė Leningrado miesto tarybos deputatės Marinos Salje. O juk prieš 22-jus metus M.Salje atskleidė faktus apie korupciją šio miesto taryboje.

Šią temą leidinyje Tageszeitung gvildena apžvalgininkas Jurgenas Rotas. Taigi: savo dokumentuose demokratinių pažiūrų M.Salje užfiksavo, koks stiprus yra Vladimiras Putinas, prieš 22-jus metus vadovavęs Sankt Peterburgo merijos komitetui, atsakingam už ryšius su užsieniu.

Anuomet Sankt Peterburgo miesto mero pavaldinys V.Putinas buvo atsakingas už licenzijų išdavimą tiems rusų verslininkams, kurie norėdavo į Vakarus gabenti žaliavas. M.Salje dokumentuose buvo užfiksuotos grubios machinacijos. Be kita ko, M.Salje, apibūdindama V.Putiną, yra pasakiusi: „nežinau jokio kito aukšto rango politiko, kuris taip negerbtų įstatymų“.

Po V.Putino iškilimo M.Salje teko išvažiuoti iš Sankt Peterburgo. Ji baiminosi, jog su ja bus susidorota. M.Salje pasitraukė į Rusijos gilumą.

Dabar atsitiko štai kas: visai neseniai, vos prieš kelias dienas, G.Šrioderis šventė savo 70-ies metų jubiliejų. Šventė ne kur kitur, o būtent Sankt Peterburge.  Atspėkite, kas dalyvavo  švenčiant G.Šrioderio gimtadienį? Taip, atspėjote – pats V.Putinas. O išlaidas, patirtas švenčiant 70-ies metų jubiliejų, padengė „Gazpromas“ – politins ir finansinis V.Putino ginklas.

„G.Šrioderis, akivaizdu, žino apie juodus V.Putino praeities darbelius, – rašo žurnalistas J.Rotas. – Bet ši aplinkybė G.Šrioderiui – nė motais“.

G.Šrioderis – politikas, praradęs elementariausią supratimą apie padorumą, garbę, orumą. G.Šrioderiui terūpi vienas dalykas – jo asmeninė gerovė. O kas jam padės susikrauti milijonus ir kas juo žavėsis – ne tiek svarbu. Tegul ir žmogėdra, kurio rankos suteptos čečėnų, gruzinų, ukrainiečių krauju iki pat alkūnių.

Buvęs Vokietijos kancleris G.Šrioderis vis dar save drįsta vadinti socialdemokratu. Vokietijos socialdemokratai turėtų gėdytis, turėdami narį, kuris glebbesčiuojasi su didžiuoju karo nusikaltėliu – V.Putinu. Bet Vokietijos socialdemokratų partija, užuot pasmerkusi G.Šrioderį, kam šis sutiko savo gimtadienį švęsti Sankt Peterburge drauge su Kremliaus bepročiu, apipylė jį sveikinimo telegramomis. Pažymėtina, jog nė vienas Vokietijos socialdemokratų partijos narys neatsiribojo nuo G.Šrioderio kaip V.Putino imperinės politikos propaguotojo.

Straipsnio „Užšaldyti jo sąskaitas!“ autorius J.Rotas mano, jog G.Šrioderis savo elgesiu kompromituoja visą padorumo, sąžiningumo ir teisingumo keliu žygiuojančią Europos Sąjungą.

Žurnalistas J.Rotas klausia: jei jau Europoje ir Amerikoje įšaldomos Kremliaus bepročio talkininkų sąskaitos, kodėl Vašingtonui ir Briuseliui neįšaldyti ir G.Šrioderio sąskaitų? Juk vokišasis V.Putino propagandistas G.Šrioderis atlyginimą, tegul ir netiesiogiai, gauna iš Kremliaus (per „Gazpromą“).

Nuotraukoje: Europos Sąjungą kompromituojantis Gerhardas Šrioderis.

Informacijos šaltinis – Tageszeitung.

2014.05.01; 06:38

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.