Valdžios ir spaudos priešprieša


Praėjus 100 dienų po laimėjimo prezidento rinkimuose Vladimiras Putinas stiprina spaudimą opozicijai ir Kremlių erzinantiems žurnalistams.

Taip rašo leidinys Quest–France.

„Novaja gazeta“ (liet. „Naujasis laikraštis“) vyriausiasis redaktorius apkaltino atvirame laiške Rusijos Federacijos (RF) Tardymo komiteto vadovą Bastrykiną grasinimu nužudyti jo (vyriausiojo redaktoriaus) pavaduotoją Sergejų Sokolovą, sakoma redakciniuose komentaruose.

Priežastis – straipsnis, kuriame žurnalistas apkaltino generolą ginus mafijinę grupuotę 12-os žmonių nužudymo byloje. Laiške sakoma, kad Bastrykinas nuvežė žurnalistą į mišką netoli nuo Maskvos ir grasino susidoroti.

Toliau Quest–France pažymi, kad ištisus mėnesius Rusijos demokratai veda tikrą karą slėptuvėse, o protestų judėjimas stiprėja. Tai įrodo „Novaja gazeta“ vyriausiojo redaktoriaus atviras laiškas.

Leidinys atvirai metė iššūkį valdžiai tuo klausimu, kuris yra centrinis demokratų kovoje už permainas Rusijoje. „Valdžios kontrolė teismų sistemoje yra pagrindinė kliūtis tikroje kovoje su korupcija – chroniška liga posovietinėje Rusijoje“, – sakoma straipsnyje

Šaltinis: Quest–France

2012.07.02

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *