Žvakė. Slaptai.lt nuotr.

Penktadienį Rusijoje, Žemutiniame Naugarde, priešais Vidaus reikalų ministerijos miesto padalinio pastatą susidegino žurnalistė Irina Slavina.
 
Žurnalistė susidegino praėjus dienai po to, kai Rusijos milicija apieškojo jos gyvenamąją vietą, pranešė vietos žiniasklaidos priemonės.
 
Prieš susideginimo aktą I. Slavina savo feisbuko paskyroje rašė: „Dėl mano mirties prašau kaltinti Rusijos Federaciją“.
 
I. Slavina buvo „Koza Press“ leidinio regioninio padalinio vyriausioji redaktorė, pranešė „Meduza“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.10.03; 08:00

Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) deportuos Rusijos žurnalistę, Kijevo kaltinamą antiukrainietiškos propagandos skleidimu, trečiadienį informavo tarnybos atstovė. Apie tai paskelbta praėjus dienai po to, kai SBU į šalį uždraudė atvykti dviem ispanų žurnalistams, informuoja „Reuters“.

Rusijos Pirmasis kanalas kiek anksčiau pranešė, kad Kijeve buvo pagrobta viena jo reporterių. Kanalo atstovai teigė, kad nežinomi užpuolikai žurnalistę Aną Kurbatovą pagriebė prie jos namų, įsodino į automobilį ir nuvažiavo.

„Rusijos propagandininkė Ana Kurbatova bus priverstinai sugrąžinta į Rusiją“ – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė SBU atstovė Olena Gitlianska.

„Šiuo metu tvarkomi oficialiai jos deportacijai reikalingi dokumentai. Toks pat likimas laukia visų, kurie sau leis diskredituoti Ukrainą“, – pridūrė SBU atstovė.

Naujienų agentūrai „Reuters“ susisiekus su O. Gitlianska, ji nesutiko atsakyti į klausimus apie tai, ar, ir kaip, A. Kurbatova buvo sulaikyta. Rusijos pirmojo kanalo teigimu, žurnalistė anksčiau buvo sulaukusi grasinimų iš asmenų, kuriems nepatiko jos žurnalistinis darbas.

Antradienį SBU pranešė uždraudusi į Ukrainą atvykti dviem ispanų žurnalistams dėl to, kaip šie nušvietė karą Donbaso regione. Žiniasklaidos grupės tokį SBU žingsnį pasmerkė kaip išpuolį prieš žodžio laisvę.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.08.31; 01:55

tatjana_limanova

Rusijos televizijos žurnalistei Tatjanai Limanovai nepasisekė. Žymi Rusijos televizijos laidų vedančioji Tatjana Limanova buvo atleista iš užimamų prestižinių pareigų dar tą pačią dieną, kai tiesioginiame Ren TV kanalo eteryje viešai, demonstratyviai parodė vidurinįjį rankos pirštą.

Šis nepadorus gestas buvo pademonstruotas būtent tuo metu, kai komentuoti įvykiai, tiesiogiai susiję su JAV prezidentu Baraku Obama. Todėl šį gestą buvo galima suprasti kaip demonstruojamą nepagarbą būtent JAV vadovui. Tiesioginiame eteryje T.Limanova skaitė svarbias politinio pobūdžio žinias apie pagrindinių pasaulio valstybių vadovų susitikimą.

Continue reading „Už ką iš darbo atleista Rusijos televizijos žurnalistė“