Už ką iš darbo atleista Rusijos televizijos žurnalistė


Rusijos televizijos žurnalistei Tatjanai Limanovai nepasisekė. Žymi Rusijos televizijos laidų vedančioji Tatjana Limanova buvo atleista iš užimamų prestižinių pareigų dar tą pačią dieną, kai tiesioginiame Ren TV kanalo eteryje viešai, demonstratyviai parodė vidurinįjį rankos pirštą.

Šis nepadorus gestas buvo pademonstruotas būtent tuo metu, kai komentuoti įvykiai, tiesiogiai susiję su JAV prezidentu Baraku Obama. Todėl šį gestą buvo galima suprasti kaip demonstruojamą nepagarbą būtent JAV vadovui. Tiesioginiame eteryje T.Limanova skaitė svarbias politinio pobūdžio žinias apie pagrindinių pasaulio valstybių vadovų susitikimą.

Žiniose buvo paskelbta, kad Azijos – Ramiojo vandenyno bendradarbiavimo organizacijai pradeda vadovauti Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas, ppakeičiantis prieš tai šiai organizacijai vadovavusį JAV prezidentą Baraką Obamą. Štai tada žurnalistė T.Limanova ir iškėlė vidurinįjį rankos pirštą.

Manoma, kad šis gestas buvo adresuotas būtent Amerikos vadovui. Nors kai kurie internetiniai komentatoriai tvirtina, jog žurnalistė galbūt “vidurinįjį rankos pirštą parodė kažkam iš televizijos studijoje sėdėjusių bendradarbių”. “The Guardian” žurnalistė  Mirijama Elder neatmeta versijos, jog T.Limanova omenyje tikrai turėjo ne poną B.Obamą.  Tačiau minėto televizijos kanalo vadovybė nesigilino į šio viešo incidento detales ir dar tą pačią dieną iš darbo atleido patyrusią profesionalę T.Limanovą.

Beje, skandalingosios T.Limanovos “pirštas pasirodė tuoj po to, kai akivaizdžiai pablogėjo JAV ir Rusijos tarpusavio santykiai”. Skandalingųjų Ren TV kanalo žinių išvakarėse Rusijos prezidentas D.Medvedevas pažėrė aštrios kritikos JAV ir NATO aljansui, įgyvendinantiems priešraketinės oro gynybos planus Europoje. Amerikiečių gynybinius planus D.Medvedevas pavadino agresyviais ir pabrėžė, jog Rusija visomis išgalėmis priešinsis jų įgyvendinimui. Pavyzdžiui, Kaliningrado srityje ir vėl dislokuos savo atominius ginklus.

Prieš tai Kremlius buvo lyg ir besutinkąs su Vašingtono ir Briuselio planais kurti bendrąjį apsauginį skėtį nuo galimų atominių raketų atakų. Tad Vašingtonui toks staigus D.Medvedevo nuotaikų pasikeitimas buvo netikėtas. Amerikos ir NATO analitikai dar neturi konkretaus atsakymo, kodėl Rusija staiga pakeitė savo poziciją nuo “atsargiai santūrios” iki “agresyviai piktos”.

Nuotraukoje: Rusijos žurnalistė Tatjana Limanova, tiesioginiame eteryje parodžiusi nepadorų gestą.

Parengta pagal “The Guardian” publikaciją.

2011.11.26

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *