Kanados raitoji pasienio policija

Shaun Walker / The Guardian

„Po gilia priedanga dirbusių dviejų rusų šnipų sūnui po ilgų teisinių kautynių pavyko atkurti savo Kanados pilietybę. Kanados vyriausybė buvo atėmusi pilietybę iš Alekso Vavilovo po to, kai jo tėvus FTB demaskavo kaip KGB šnipus, kelis dešimtmečius apsimetinėjusius kanadiečiais“, – praneša Šonas Vokeris laikraštyje The Guardian.

Aleksas – Andrejaus Bezrukovo ir Jelenos Vavilovos, kuriuos KGB pasiuntė į Kanadą praėjusio šimtmečio devintajame dešimtmetyje ir kurie ten gyveno mirusiųjų kanadiečių Donaldo Hitfildo ir Tresi En Foli vardu, jaunesnysis sūnus. 2010 metais Bezrukovas ir Vavilova, apsigyvenę JAV su Kanadoje gimusiais sūnumis Timu ir Aleksu, buvo suimti kartu su devyniais kitais rusų šnipais, įskaitant Aną Čapman. Aleksui tada buvo 16 metų.

„Iš Alekso ir Timo buvo atimta Kanados pilietybė pagal nuostatą, kad „užsienio vyriausybių tarnautojų vaikai“ negauna Kanados vyriausybės pagal gimimo teisę“, – sakoma straipsnyje.

„Aš jaučiuosi taip, tarsi iš manęs būtų atėmę mano paties tapatybę už tai, kuo aš niekuo dėtas“, – prieš metus sakė Aleksas Vavilovas laikraščiui The Guardian.

„Dabar vienas Toronto teismas tą nuosprendį paneigė“, – praneša žurnalistas.

Elektroniniame laiške, rašytame po verdikto paskelbimo, Aleksas sakė, kad jaučiasi „reabilituotas ir laimingas, nes pagaliau teisingumas triumfuoja“.

„Jeigu kas pažeidžia teises, mes neatimame iš jo pilietybės, – kalbėjo abiejų brolių advokatas Hadaitas Nazami. – Vietoj to, jį galima nubausti pagal įstatymus, skirtus tam tikslui. Bet net tokiais atvejais mes taikome teisinius standartus ir nebaudžiame vaikų už jų tėvų elgesį“.

„Dabar Kanados vyriausybė turi 30 dienų apeliacijai prieš šį nuosprendį paduoti ir bylai perkelti į į Aukščiausiąjį teismą, bet Nazami tikisi, kad to nedarys. Jis taip pat mano, kad toks nuosprendis netrukus bus priimtas ir Timo atžvilgiu“, – perduoda Vokeris.

Informacijos šaltinis: The Guardian

2017.07.03; 06:43

capman_333

Šiandien, lapkričio 23 dieną, laikraštis “XXI amžius” išleido dar vieną priedo “SLAPTIEJI TAKAI” numerį.

Šis specializuotas “XXI amžiaus” priedas pasakoja apie pasaulio slaptąsias bei specialiąsias tarnybas.

“Slaptieji takai” leidžiami nebe pirmus metus. “Slaptieji takai” jau turi užtektinai gausų skaitytojų bei gerbėjų ratą. “Slaptuosiuose takuose” paskelbėme ne vieną šimtą publikacijų apie pačias drastiškiausias, aršiausias žvalgybines ir kontržvalgybines operacijas.

Beje, domimės visomis be išimties pasaulio žvalgybomis. Tačiau didžiausias dėmesys, žinoma, vis tik sukoncentruotas į tas organizacijas, kurios arčiausiai Lietuvos. Kitaip tariant, daugiausiai domimės tomis žvalgybomis ir kontržvalgybomis, kurios turi arba gali turėti bent menkiausių sąlyčio taškų su mūsų valstybe.

Continue reading „Šiandien “XXI amžius” – su specializuotu priedu “Slaptieji takai””

capman

Plačiai nuskambėjo iškart net dešimties Rusijos žvalgybos agentų sulaikymas JAV. Ir Amerijoje, ir Rusijoje pasigirdo balsų, kad grįžtama į šaltojo karo laikus.

Ypač visus glumino faktas, kad šnipų tinklas demaskuotas iškart po Rusijos prezidento Dmitrijaus Medvedevo vizito. Su šia istorija ne sykį esame supažindinę ir mūsų skaitytojus. Tačiau tai nereiškia, kad ši tema – išsemta.

Tarptautiniame mėnraštyje “Soveršenno sekretno” išspausdintas didelis Vladimiro Abarinovo straipsnis “Anos akelės, arba mirtis pagal tvarkaraštį” (AНЮТИНЫ ГЛАЗКИ, ИЛИ СМЕРТЬ ПО РАСПИСАНИЮ). Pateikiame tik pačią jo pabaigą – “Epilogas po atomazgos”.

Continue reading „Tik aisbergo viršūnė”

gordijevskij_rastrel

Viename iš karinių Maskvos apygardos teismų šiuo metu nagrinėjama į Vakarus pabėgusio aukšto rango Rusijos užsienio žvalgybos SVR (Služba vnešnej razvedki) darbuotojo Aleksandro Potejevo byla.

Kai kuriuose rusiškuose internetiniuose portaluose, pavyzdžiui, compromat.ru, rašoma, kad būtent Aleksandras Potejevas Vašingtonui išdavė Amerikoje veikusių rusų – nelegalų tinklą.

Omenyje turima būtent toji rusų nelegalų grupė, kurią Amerikos žvalgyba demaskavo praėjusiais metais ir kuriai priklausė seksualioji Rusijos žvalgybininkė Ana Čapman. Minėtoje internetinėje svetainėje žurnalistas Sergėjus Turčenko rašo, kad teismo procesas dirba “uždaru režimu”: į teismo salę neįleidžiami žurnalistai, be to, įslaptinti net visi proceso dalyviai, įskaitant teisėjus, prokurorus ir advokatus.

Continue reading „Skirtingi į Vakarus pabėgusių rusų žvalgybininkų likimai: nuo mirčių iki prabangaus gyvenimo”