Saulius-Stoma

1989 metais, byrant Sovietų imperijai, dabar garsus politikos filosofas Francis Fukuyama paskelbė straipsnį „Istorijos pabaiga“.

Tada daugelį šokiravo mintis, kad pilnutinė demokratija yra žmonijos raidos tikslas ir kad dar 19 amžiaus pradžioje „išrasta“ liberalioji demokratija idėjų mūšyje jau pasiekė galutinę pergalę. Nors straipsnis ir vėliau išleista knyga turėjo didžiulį pasisekimą ir iki šiol yra plačiai diskutuojama, stebina keistas svarbiausio Fukuyamos teiginio nesupratimas.

Filosofas niekada nėra teigęs, kad jo metaforiškai įvardyta istorijos pabaiga reiškia reikšmingų politinių įvykių baigtį. Ne!

Continue reading „Faraonų istorijos pabaiga”

Saulius-Stoma

Šiurpiausios tragedijos taip pat gali nusibosti. Atrodo, dalį visuomenės jau ima erzinti ir kraupi Drąsiaus Kedžio giminės istorija.

Iš tikrųjų – kiek galima?

Tačiau argi dėl niekaip nesibaigiančio pedofilijos skandalo kalti tie, kurie dėl jo ir kenčia? Reikia turėti geroką širdies ydą, kad galvotum kaip tik taip. Tikrieji pedofilijos bylos kaltininkai vis dar lieka kažkur anapus.

Tiesos paieška įstrigo valdžios institucijose. Tad laikyti su tuo nesitaikstančius žmones atgrasiais kliauzininkais yra daugiau nei keista.

Continue reading „Apie “netikrą” princesę ir pedofilus”

Saulius-Stoma

Pradedame antrus metus be atominės elektrinės. Kas atsitiko po jos uždarymo? Elektra privatiems vartotojams pabrango 9–14 centų, ūkio subjektams – šiek tiek mažiau. Ekspertai sako, kad dėl to prarandame apie du milijardus litų per metus. Tačiau išgyvename. Apokaliptinės pranašystės neišsipildė.

Dalį elektros tenka importuoti iš Rusijos, ir tas nėra gerai. Tarpininkai, kaip visada, pelnosi ir daug blogiau – veikia pačią Lietuvos politinę sistemą. Tačiau projektuojamos jungtys su Švedija ir Lenkija situaciją gerokai pataisytų. Išplėtota rinka garantuos mažiausią kainą.

Continue reading „Atominė haliucinacija”

sstoma

Jau tapo beveik gero skonio reikalu per Sausio 13–osios minėjimus dejuoti, kad ne tokios Lietuvos tikėjomės. Dvidešimtmetis ypatingai palanki proga. Tačiau dabar neimsiu skaičiuoti, ko Lietuva per šį laiką pasiekė, o ko – ne. Bandysiu atsakyti į klausimą: kodėl taip atsitiko?

 Susitelksiu ties esminiu dalyku. Tai – savarankiškos POLITINĖS TAUTOS kūrimas. Manau, visiškas šio tikslo žlugimas ir yra didžioji mūsų nesėkmė. Didžiuma kitų problemų – tik padariniai.

Continue reading „Dvidešimt politinės tautos nykimo metų”

venckiene_neringa

Lapkričio 27 dieną Kaune, Vienybės aikštėje prie Karo muziejaus, įvyko pilietinis mitingas „Teisingumas Lietuvos respublikoje”.

Tai jau šeštas šiais metais Kaune vykęs stambus pilietinis mitingas. Jis truko apie valandą, jame dalyvavo apie 500 žmonių.

Mitinge kalbėjo Kovo 11-osios Akto signatarė, teisininkė Rūta Gajauskaitė. Ji tvirtino: „Padėtis Lietuvoje sudėtinga, o kai kurių valdžios šulų darbas apgailėtinas – jie dirba aplaidžiai arba tiesiog užsiima sabotažu. Pastarieji prokurorų veiksmai mįslingi – dėl Drąsiaus Kedžio mirties aplinkybių tyrimo kreiptasi į Švediją. Kodėl į Švediją, o ne į Vokietiją, kurios ekspertai iškart nustatė, kad Drąsiaus kūne rasta net 9 skirtingų psichotropinių medžiagų pėdsakų.”

Continue reading „Kaune – dar vienas mitingas”

fontanas_surudijes

Lietuvos Seime sėdi beveik pusė sacharukų. Tokių, kurie mąsto labai paprastai – prieik kaip kiaulė prie lovio, tai galėsi tapti šakalu. Nors Saulius Stoma sakė paprasčiau – šitas Seimas yra mėšlas. Ginčytis negaliu.

Vos prieš keletą dienų džiaugiausi (gaila, kad ir viešai), jog Seime atsirado pakankamai protingų žmonių (bent jau viename komitete), kurie nutarė skirti bent kiek daugiau pinigų visuomeniniam transliuotojui. Net pasakiau, kad tai panašu į viltį, jog šis Seimas labiau supranta visuomeninę LRT misiją.

Continue reading „Saulius Stoma buvo teisus – šitas Seimas yra mėšlas”