Saulius Stoma buvo teisus – šitas Seimas yra mėšlas


Lietuvos Seime sėdi beveik pusė sacharukų. Tokių, kurie mąsto labai paprastai – prieik kaip kiaulė prie lovio, tai galėsi tapti šakalu. Nors Saulius Stoma sakė paprasčiau – šitas Seimas yra mėšlas. Ginčytis negaliu.

Vos prieš keletą dienų džiaugiausi (gaila, kad ir viešai), jog Seime atsirado pakankamai protingų žmonių (bent jau viename komitete), kurie nutarė skirti bent kiek daugiau pinigų visuomeniniam transliuotojui. Net pasakiau, kad tai panašu į viltį, jog šis Seimas labiau supranta visuomeninę LRT misiją.

Gali būti, kad suklydau. Ne todėl, kad ten vieni kvailiai. Ne. Dėl supratimo. Pakankamai didelė Seimo narių dalis net nesuvokė, kad iš esmės išteisindami sacharuką jie pradėjo griauti Lietuvos parlamentinę valstybės santvarką. Jie demoralizuoja žmones, kurie dar nors kiek tiki arba tikėjo galimybe, kad Lietuva gali būti normali, demokratinė ir parlamentinė valstybė.

Viešėdamas Gruzijoje ir kalbėdamas su Kaukazo šalių ir ES narių atstovais su liūdesiu turėjau konstatuoti, kad ir pas mus, deja, nelabai su ta demokratija… Esame ES, NATO nariai, bet iš esmės esame arčiau tų vadinamųjų runkelių. Tiksliau, mūsų atstovai tokie yra.

Dabar jau bus lengva suprasti tuos, kurie tiki ir pasitiki tik Prezidentu kaip institucija. Panašu, kad priesaiką sulaužiusį Prezidentą nuversti iš posto yra lengviau nei kokį nors sacharuką – buvusį policijos pareigūną, išmanantį teisę, tačiau akivaizdžiai dariusį nusikaltimą. Tai patvirtina ir kitą dalyką – toli mums dar iki teisinės valstybės ir iki teisinės sąmonės. Jei būčiau teisėjas (ne Konstitucinio Teismo, o paprastas – apylinkės), šiandien vakare į pagalvę kūkčiočiau. Jei būčiau padorus teisėjas. O jei būčiau buvęs nesąžiningas, dabar jau galėčiau ramia sąžine trypti tokio Seimo priimamus įstatymus.

Todėl išvada paprasta: šitas Seimas atveria visus kelius tikriems populistams. Jis atveria kelią tiems, kurie sako, jog visas Seimas mėšlas (nors mėšlu galima vadinti tik tą kuklią kelių dešimčių seimūnų dalį). Jis atveria kelią visiems, kurie galės vežti kontrabandą ir sakys, kad čia buvo tik šiaip sau – nežinojau, kad 10 kartų vežti akcizines prekes su draugo mašina per sieną yra draužiama. Dar geriau sakyti, jog tu negalvojai, jog tai apskritai įmanoma, nes Vyriauysbė ir pasienio vadai tikino, kad jie kovoja su kontrabanda ir neįmanoma jos pervežti.

O didžiausias kiaulės akis dabar galės įsistatyti to sacharuko buvę kolegos policininkai. Nenustebkite, jei vėlų šeštadienio vakarą sutiksite tokį, kuris įžūliai paprašys šiaip sau 20 litų. Ir dar pridurs, kad jis ne koks sacharukas, ne įstatymus priiminėja. Jis tik vykdo juos. O dar jei žmonai ar kokiam giminaičiui sveikata sušlubuos? Tada jau visai bausti negalėsime.

Teisus tas Saulius Stoma. O taip nenorėjau su juo sutikti.

Gintaro Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

www.dainius.org

2010.11.13

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.