Dalia Grybauskaitė pavydi Aleksandrui Lukašenkai


Prezidentė Dalia Grybauskaitė nuolat skelbėsi, jog gerins santykius su Rusija, o dabar staiga pareiškė, kad Aleksandro Lukašenkos perrinkimas gali išvaduoti Gudiją nuo Rusijos likimo. Logikos paieškos prezidentės kalbose darosi vis sudėtingesne ir mažiau įmanoma misija.

„A.Lukašenka yra ekonominio ir politinio stabilumo Baltarusijoje ir jos nepriklausomybės garantas. Mes nenorėtume, kad mūsų kaimynė būtų antra Rusija“, – taip, anot „Reuters“, kalbėjo Lietuvos reitingų imperatorė D.Grybauskaitė.

Pasakysiu trumpai ir ūkiškai – ir aš taip manau. Mums tas sutvėrimas naudingas, kol pykstasi su Rusija. Tik paaiškinkite, kodėl tai viešai pasakoja prezidentė D. Grybauskaitė, kuri visai neseniai pasiskelbė išvadavusi Lietuvą iš Amerikos įkaitų statuso ir nuolat kalbėjo, kad santykius su Rusija reikia tik gerinti?

Kaip čia išeina, kad Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas neseniai priminė A. Lukašenkai politinių oponentų žudymą, o santykius su Kremliumi imti ir sutvarkyti žadėjusi dama šių bėdų nemato?

Tiesa, Kremliaus šeimininkai savo metodais mažai kuo skiriasi nuo Minsko prezidentūros, o Čečėnijoje žmonių pažudę irgi nemenkai, bet jei jau D. Grybauskaitė yra tokia ūkiška pragmatikė, tai gal galėjo pasinaudoti proga patylėti? Apie tai, kuo A. Lukašenkos Gudija geresnė už Mišos Saakašvilio vadovaujamą Kartveliją, kurią prezidentės adoratoriai aplojo esant nedemokratiška, nebedrįstu klausti. Atsakymas į logikos prašymą vis tiek tas pats: jos reitingai dideli, tai kaip tu drįsti?

Taigi drįstu tik spėti, jog Dalios Grybauskaitės tikrasis noras yra labai jau paprastas: valdyti, kaip tas Lukašenka. Logiškai tai sutampa su jos mokytojo, kurį pati viešai tokiu pavadino – Algirdo Mykolo Brazausko – pasaulėžiūros esme: valdžia yra svarbiausia. Pranokstanti mokytoją gabi mokinė turi tiesiai sakyti: darysiu, kaip Lukašenka, o gal net geriau už jį. Argi kas abejoja, jog Lietuvos politinio ir ekonominio stabilumo garantas sėdi reitingų viršūnėje?

P.S. Kai prezidentas Valdas Adamkus stovėjo Kijeve šalia Viktoro Juščenkos, rinkimų kampanijos metu, tai buvo lyg ir kritikuojama, kaip kišimasis į kažkieno reikalus. Dabar, irgi su antirusiškais šūkiais, vykdomas “naujasis kursas”. Vien tik kažkieno kvailumu tokio reikalo aiškinti nebeįmanoma. Asmeniškai įžvelgiu pavydą, kad negalima taip paprastai ir efektyviai visko stabilizuoti.

Vytauto Visocko nuotraukoje: Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

www.tomascyvas.lt

2010.11.13

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.