Silvio Berlusconis. EPA – ELTA nuotr.

Rugsėjo mėnesį koronavirusu persirgusiam buvusiam Italijos ministrui pirmininkui Silvio Berlusconiui gydytojai rekomendavo ramybės režimą namuose.
 
Kaip pranešė pirmadienį vienas iš S. Berlusconio advokatų Federicas Cecconis, 84 metų amžiaus politiko būklė pablogėjo.
 
„Medikai rekomenduoja visišką ramybę, jokio judėjimo ir jokios veiklos“, – sakė teisininkas. Anot jo, pastarosiomis dienomis S. Berlusconio būklė „šiek tiek pablogėjo“.
 
Savo ruožtu oficialus S. Berlusconio atstovas žurnalistams pareiškė, kad buvusio premjero būklė patenkinama. „Tik kelios dienos poilsio“, – sakė jis.
 
S. Berlusconiui, kuriam prieš kelerius metus buvo atlikta sudėtinga širdies operacija, Covid-19 buvo diagnozuotas rugsėjo 2 d. Politikas buvo hospitalizuotas jam nustačius ankstyvos stadijos abipusę pneumoniją. Rugsėjo 14 d. ekspremjeras buvo išrašytas iš ligoninės. Pats S. Berlusconis prisipažino, kad jautėsi labai nekaip ir būgštavo dėl savo gyvybės. Jis pavadino ligą „pragariška“.
 
Milane ir dar keliuose miestuose teismai nagrinėja „Ruby Ter“ bylą: S. Berlusconis, jo advokatai ir dar keli žmonės kaltinami papirkę liudytojus plataus atgarsio sulaukusiame procese, kai politikas buvo teisiamas už naudojimąsi nepilnamečių prostitučių paslaugomis. Buvęs premjeras 2014 metais buvo išteisintas, bet tyrėjai įtaria bylos liudytojas davus melagingus parodymus.
 
Baigus tyrimą įvairiuose miestuose pagal spėjamų melagingų liudytojų gyvenamąją vietą, prasidėjo atskiri procesai. Milane ir Sienoje teismai turėtų baigtis, bet nuosprendžių skelbimas atidedamas dėl pandemijos.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.01; 05:54

Imane Fadil ir Silvijo Berluskonis
Milano prokuratūra pradėjo tirti marokiečių kilmės modelio Imane Fadil mirties aplinkybes. Ji buvo laikoma svarbia liudytoja byloje, kurioje buvęs Italijos premjeras Silvio Berlusconis kaltinamas naudojęsis nepilnamečių prostitučių paslaugomis.

Kaip pranešė penktadienį radijo stotis „Radio 1“, tyrimas pradėtas įtarus tyčinį nužudymą.

34 metų modelis, vakarėlių S. Berlusconio viloje Arkorėje viešnia, mirė kovo 1 d. ligoninėje, į kurią ji buvo atvežta sausio pabaigoje. Jauna moteris teigė buvusi apnuodyta. Apnuodijimo požymių pacientės simptomatikoje aptiko ir prokuratūra, patikslina naujienų agentūra ANSA.

Modelis mirė po mėnesio, praleisto intensyviosios terapijos skyriuje. Paskutinėmis dienomis prieš mirtį ji buvo perkelta į reanimaciją.

Iš viso byloje figūruoja 23 žmonės, tarp kurių – S. Berlusconio advokatai, merginos ir kiti asmenys, dalyvavę garsiosiose „elegantiškose vakarienėse“, kaip apibūdino politikas vakarėlius, žiniasklaidos pramintus „bunga bunga“. 

Neseniai 82 metų S. Berlusconis pareiškė ketinąs balotiruotis į Europos parlamentą.

I.Fadil buvo laikoma viena svarbiausių kaltinimo liudytojų. Prokuratūra leido atlikti jos palaikų skrodimą.

Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2019.03.16; 07:00
silvio-berluskoni-rekia

Pasaulyje egzistuoja keletas skiringų santvarkų: demokratija, oligarchija arba nuožmios tironijos. Oligarchinė santvarka įsigalėjusi daugelyje Azijos šalių, kai kuriose Afrikos, Lotynų Amerikos ir Rytų Europos valstybėse.

Pastaruoju metu į oligarchijos miglas grimzta ir Italija. Šalies premjero Silvijo Berluskonio vadovaujamo klano įsigalėjimas verslo pasaulyje bei valdžios olimpe susijęs ir su dar vienu monopoliu – įsigalėjimu informacinėje erdvėje. Per dešimtmetį nuo 2000 metų Italijoje regimas ryškus oligarchijos renesansas. Politinėje sferoje labai ryškios klaninės tendencijos, šalies ekonomika patiria nuosmukį, o korupcijos indeksas per pastaruosius kelerius metus vis blogėja.

Continue reading „Vadinamojo Berluskonizmo pinklės jau apraizgė ir Lietuvą“

merkel

Pasižvalgęs po po portalą AIF.ru radau gana įdomios informacijos Rusijos prezidento Dmitrijaus Medvedevo  ir Rusijos premjero Vladimiro Putino turtus.

Tame portale taip pat aptikau daug įdomios informacijos apie jų šeimas. Ten taip pat esama nemažai naujienų, kaip pasiturinčiai gyvena šių dvejų įtakingų Rusijos politikų aplinkos žmonės. Kitaip tariant, – D.Medvedevo ir V.Putino bendrai. Tikiuosi, portalo Slaptai.lt skaitytojams bus įdomu sužinoti kai kurias smulkmenas apie šių didžiosios  valstybės lyderių finansus. Tarp kitko, šia informacija rusų žurnalistams nebuvo lengva disponuoti.

Continue reading „Turtingiausių pasaulio žmonių sąraše nėra lietuvių, tačiau lietuvaičiai – taip pat ne iš kelmo spirti“

haremas_1

Niekas Italijoje neabejoja, kad premjeras Silvijo Berluskonis – didelis mergišius, turintis nuosavą haremą. Štai laikraštyje “La Republica” rašoma (autorius – Emilijo Raudačijo), kad Italijos premjeras pastaruoju metu ypač didelį palankumą rodė 19-os metų merginai Iris Bernardi (vienai iš haremo atstovių). Būtent šiai Brazilijos pilietei premjeras S.Berluskonis negailėjo milžiniškų honorarų bei brangių auksinių papuošalų.

Per 31-ą vizitą į S.Berluskoniui priklausančias rezidencijas Arkoroje, Parto Rotondo, Lezmo ir rūmus Gracioli Romoje ši brazilietė dovanų gavo 12-a brangių apyrankių, 10-imt žiedų su briliantais, 5-ias auksines grandinėles ir dešimtis čekių po 500 eurų.

Continue reading „Spalvingasis Italijos premjero haremas“