Turtingiausių pasaulio žmonių sąraše nėra lietuvių, tačiau lietuvaičiai – taip pat ne iš kelmo spirti


Pasižvalgęs po po portalą AIF.ru radau gana įdomios informacijos Rusijos prezidento Dmitrijaus Medvedevo  ir Rusijos premjero Vladimiro Putino turtus.

Tame portale taip pat aptikau daug įdomios informacijos apie jų šeimas. Ten taip pat esama nemažai naujienų, kaip pasiturinčiai gyvena šių dvejų įtakingų Rusijos politikų aplinkos žmonės. Kitaip tariant, – D.Medvedevo ir V.Putino bendrai. Tikiuosi, portalo Slaptai.lt skaitytojams bus įdomu sužinoti kai kurias smulkmenas apie šių didžiosios  valstybės lyderių finansus. Tarp kitko, šia informacija rusų žurnalistams nebuvo lengva disponuoti.

Kaip rašo laikraštis „Vedomosti“, kiekvienas iš trijų Rusijos vicepremjero Igorio Šuvalovo vaikų jau dabar labai turtingi. Pavyzdžiui, turi jau po kelis butus ir kelis sklypus Maskvoje ir šio miesto prieigose, nors jie viso labo dar tik nepilnamečiai, na o šio įtakingojo vicepremjero žmona minima kaip viena turtingiausių moterų tos administracijos aplinkoje.

Na o štai paties prezidentas Dmitrijus Medvedevas deklaruoja, kad jo sūnus, taip pat nepilnametis, jokio turto, sąskaitų banke ar kitokių vertybinių popierų neturi ir labai kukliai atrodo atrodo prieš vicepremjero palikuonis. Įdomu buvo sužinoti, kad pats Vladimiras Putinas apie savo vaikų turtus visiškai nieko nedeklaruoja. Kažkada jam priklausęs 77 kv/m butas yra sugrąžintas į miesto butų fondus, ir premjeras V.Putinas dabar gyvena prabangiame 153,7 kv/m bute, kuris nėra privatizuotas. Bent jau taip informuoja V.Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

2008 metai apie turimą nekilnojamąjį turtą užsienyje yra užsiminęs tik Michailas Kazačkovas (149 kv/m namas Italijoje). Šitas M.Kazačkovas yra prezidento D.Medvedevo patarėjos Džahanos Polyjevos vyras. O nuo 2009-ųjų metų savo turtus užsienyje pradėjo deklaruoti dauguma Rusijos valdininkų. Štai šiek tiek informacijos apie kai kuriuos turtuolius: prezidento įgaliotasis vaikų teisų gynėjas Pavlas Astahovas deklaruoja savo žmonos vardu 176 kv/m butą Monake, vicepremjeras Aleksandras Chlopyninas – 8223 kv/m žemės sklypą Italijoje, taip pat – ir gyvenamąjį 8118 kv/m namą su ūkiniais pastatais. Na o pats turtingiausias, pasirodo, yra gamtos išteklių ir ekologijos ministras Jurijus Trutnevas. Jis deklaruoja 214,8 mln.dolerių, 155 mln. rublių, kuriuos yra gavęs pardavus „Eks“ kompanijos akcijas. Tai kompanijai priklausė visas Permės prekybinis tinklas „Šeima“ (Semja).

Taip pat dar norėčiau įterpti užtektinai įdomios informacijos apie Jurijų Abramovičių Romanovą, vieną turtingiausių ne tik Rusijos, bet ir pasaulio elito atstovų. Šis turtingas vyras yra užsisakęs prabangiausią jachtą pas gerai žinomą laivų projektuotoją Berklį Marčą (Berkli March). Štai ką projektuotojas dėsto apie savo kūrinį, kuris kainuos vieną milijardą dolerių: jachtos ilgis beveik kaip du futbolo stadionai, tai yra 200 metrų ilgio, su grimzle – apie 170 metrų aukščio, jachtoje – devyni deniai, baseinas, kino teatras, šokių salė, aikštelė dviems malūnsparniams nutūpti, kazino, sveikatingumo centras, naktinis klubas, keletas barų. Na o kur dar įvairiausi prabangūs apartamentai šeimininkui ir svečiams. Projektuotojas aiškina, kad kai kurie baldai šioje jactoje – saloje bus auksiniai! Tai bent naujiena, tiesa?

Taip pat noriu paminėti kaip kuriuos daugiausiai uždirbančius pasaulio ir Europos valstybių lyderius.Pasirodo, pasaulyje didžiausią atlyginimą gauna Singapūro ministras pirmininkas Li Sian Lun‘as. Jo atlyginimas 2009 metų duomenimis siekė 2 mln. JAV dolerių. Jungtinių Valstijų prezidentas per metus gauna 400 tūkstančių dolerių, bet 2009 metais jis su knygų rašymu ir honorarais už jas uždirbo 2,4 milijono dolerių. Prancuzijos prezidentas Nikolia Sarkozi per metus gauna 240 tūkstančių eurų, na o 2008 metais jis iš viso deklaravo savo turto su visais vertybiniais popieriais – 2,04 mln.eurų. Vokietijos kanclerė Angela Merkel gauna 228 tūstančių eurų metinį atlyginimą, o buvęs Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Gordonas Braunas gaudavo 199 tūkstančių eurų metinį atlyginimą. Italijos premjeras Silvijus Berluskonis 2009-aisiais deklaravo savo turto su visomis akcijomis ir vertybiniais popieriais už 6,5 milijardų eurų. Ši suma įvardijama su visu jo šeimos verslu. Na o Japonjos ministras pirmininkas Jukijo Hatajama deklaruoja 1,6 mlrd. jenų, kas sudarytų apie 18,4 milijonus dolerių. Didelė dalis šio deklaruojamo turto sudaro firmos „Bridžstoun“ akcijos, kurią įkūrė jo senelis.

Tai tiek trumpai apie mūsų pasaulinio elito ir paminėtų valstybių lyderius. Tuo pačiu norėčiau, kad tie, kurie skaitys šį straipsnį, prisimintų, o kaip gi šioje turčių kompanijoje atrodo kai kurie mūsų valstybės buvę ir esami vadovai, ministrai, tarnautojai. Akivaizdu, kad lietuvaičiai nėra tokie turtingi, kaip jų kolegos Rusijoje arba JAV. Tačiau ir mūsiškiai nėra vargšai. Štai Ūkio ministras Dainius Kreivys spaudoje įvardinamas kaip 170 milijonų turto valdantis žmogus. Įdomu tai, kad prieš dvejis metus jis turto yra deklaravęs vos už penketą milijonų. Jei ši žiniasklaidoje paskelbta informacija yra absoliučiai tiksli, galima susidaryti nuomonę, kad kai kada lietuvaičiai sugeba praturtėti žymiai greičiau nei Rusijos, JAV ar Singapūro valdininkai. Ironizuojant būtų galima pasakyti: esame ne iš kelmo spirti.

Nuotraukoje: Vokietijos kanclerė Angela Merkel. Ji nėra pati turtingiausia moteris pasaulyje.

2011.02.20

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *